24.10.2020
Новини

Рада прийняла рішення: на Тернопільщині таки залишать лише три райони

Верховна Рада 17 липня прийняла Постанову «Про утворення та ліквідацію районів», якою утворюються в Автономній Республіці Крим та областях 138 районів та ліквідуються існуючі 490 районів. На Тернопільщині буде  3 “оновлені” та 14 ліквідованих районів.

Про це повідомляє секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада на особистій сторінці у Facebook.

У повідомленні йдеться про те, що Кременецький район з адміністративним центром у місті Кременець буде у складі територій Борсуківської сільської, Великодедеркальської сільської, Вишнівецької селищної, Залозецької селищної, Кременецької міської, Лановецької міської, Лопушненської сільської, Почаївської міської, Шумської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Тернопільський район з адміністративним центром у місті Тернопіль – у складі територій Байковецької сільської, Бережанської міської, Білецької сільської, Великоберезовицької селищної, Великобірківської селищної, Великогаївської сільської, Збаразької міської, Зборівської міської, Козівської міської, Козлівської селищної, Купчинецької сільської, Нараївської сільської, Озернянської сільської, Підволочиської селищної, Підгаєцької міської, Підгороднянської сільської, Саранчуківської сільської, Скалатської міської, Скориківської сільської, Тернопільської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Чортківський район з адміністративним центром у місті Чортків – у складі територій Білобожницької сільської, Більче-Золотецької сільської, Борщівської міської, Бучацької міської, Васильковецької сільської, Гримайлівської селищної, Гусятинської селищної, Заводської селищної, Заліщицької міської, Золотниківської сільської, Золотопотіцької селищної, Іване-Пустенської сільської, Іванівської сільської, Колиндянської сільської, Копичинецької міської, Коропецької селищної, Мельнице-Подільської селищної, Микулинецької селищної, Монастириської міської, Нагірянської селищної, Скала-Подільської селищної, Теребовлянської міської, Товстенської селищної, Трибухівської сільської, Хоростківської міської, Чортківської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

 

Як повідомляє “Українська правда“, за відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

Спочатку Раді пропонували створити 129 нових районів, пізніше їх кількість збільшили до 136. Водночас на засіданні у п’ятницю з трибуни парламенту нардеп “Слуги народу” Безгін Віталій запропонував проголосували за створення 138 нових районів. Пізніше в коментарі УП депутат пояснив, що обмовився і мав на увазі 136 районів. 

Постанову у Раді прийняли з урахуванням пропозицій комітету.

Зокрема, комітет запропонував додатково до списку районів, які запропонував уряд, утворити у Вінницькій області – Жмеринський район, у Дніпропетровській – Синельниківський район, у Закарпатській – Рахівській район, у Івано-Франківській – Верховинський район, у Київській – Вишгородський район, в Одеській – Березівський район, у Херсонській – Бериславський і Скадовський райони, у Чернігівській – Корюківський район. 

Комітет Ради запропонував утворити додаткові 9 районів, водночас у Хмельницькій області замість 5 районів, буде всього 3: Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Шепетівський. 

У Тернопільській області

Детальніше з проєктами нових районів кожної області та АР Крим можна ознайомитись: тут (карта представлена без запропонованих комітетом додаткових 9 районів).

 

Схожі пости

У Тернополі через ускладнення від ковіду помер 49-річний чоловік

Закриватимуть чи ні? Яка доля чекає тернопільський тубдиспансер  з 1 квітня

Євгенія Цебрій

Як проходитиме ЗНО в умовах карантину