16.09.2021
Новини

Які райони залишаться на Тернопільщині після адмінреформи (карта)

Наприкінці тижня Мінрегіон оприлюднив проєкти майбутніх округ в областях, які залишаються після проведення адмінреформи. З карти проєкту, представленої в повідомленні, видно, що на Тернопільщині планується з 17 залишити лише 3 райони з центрами у Тернополі, Чорткові та Кременці . Водночас в Мінрегіонбуді обумовлюють, що ще можливі зміни.

Проєкт направили на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 4 червня жителі кількох районах влаштували гучну сварку в Тернопільській облдержадміністрації з керівниками області, протестуючи проти ще одного округу, який пропонували створити з центром в Бережанах. 

У Міністерстві розвитку громад та територій зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та консультацій з асоціаціями і експертним середовищем.

– Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади, – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Необхідність зміни районного поділу в Мінрегіоні пояснюють тим, що є величезні диспропорції параметрів існуючих районів, які не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський, Київської області, в якому проживає 5622 населення (станом на 01.01.2019) , найбільший – Харківський з населенням 182 100 (станом на 1.02.2016).

Всього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад. Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. 

Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

В Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг

Фото: wikiwand.co

 

Схожі пости

На Тернопільщині посеред поля виклали велетенський прапор із тюків соломи

Тернопільський студент потрапив у реанімацію з менінгоенцефалітом. Потрібна допомога на лікування та молитва

Євгенія Цебрій

Попри очікуваний локдаун на свята новорічній ялинці у Тернополі бути

Перейти до панелі інструментів