28.10.2021
Місто Новини

Після  ремонту у “Файному місті” з’явились другий рівень, стіна з паркетом і стеля давнього кафе

6 червня після більш, ніж тримісячного карантину у Тернополі почали працювати заклади громадського харчування. Популярний серед жителів міста паб “Файне місто” вийшов з карантину оновленим. Журналістка Терміново побувала в закладі ще під час ремонту, щоб з’ясувати, як саме він зміниться, що нового очікуватиме відвідувачів, а також, чи буде усунуто один з ґанджів – заслабку систему вентиляції, яка не справлялася в періоди цілковитого заповнення зали.

Петро Заставний розповів, що в закладі вже давно планували зробити ремонт, а карантин став чудовим поштовхом для втілення даного задуму (фото: Євгенія Цебрій)

– Коли ми почали ремонт на другому поверсі нашого закладу, вирішили розібрати стелю і під нею натрапили ще на одну. Це автентична стеля, на якій ще залишилися карнизи та візерунки кафе “Бульвар”, яке діяло у цьому приміщенні на початку XX століття, – розповідає власник “Файного міста” Петро Заставний.  – Цю стелю за Союзу просто зашили. Нині вона в поганому стані, адже минуло багато часу, але ми вирішили її максимально залишити.

За даними краєзнавців, кафе “Бульвар” діяло  при готелі “Подільський”, побудованому у 1890 році.

 

Так виглядала у 1912 році ресторація-кафе “Бульвар”, де тепер діє “Файне місто (фото: realno.te.ua)

– Ми радилися з фахівцями, і вони сказали, що цим малюнкам на стелі понад 100 років, – каже Заставний. – Спершу ми не знали, що робити, як правильно це реставрувати, тому що все обсипалось. Врешті знайшли спеціальну хімічну рідину, якою покрили всі елементи. Вона їх фіксує та зберігає від подальшого руйнування.

Напівзруйнована стеля виглядає дуже незвично, погоджується власник закладу. 

– Але нині у Європі дуже популярно залишати такі речі. Ми показуємо, як це виглядало колись, і може хтось задумається, наскільки руйнівною була сила попередньої епохи СРСР, яка знищила цю красу, – розмірковує Петро Заставний . 

Хоч стара стеля виглядатиме дивно в інтер’єрі, у “Файному місті” таки вирішили її зберегти як нагадування, скільки шкоди завдали автентичним розписам в часи Союзу (фото: Євгенія Цебрій)

До речі, в оновленому “Файному” тепер є ще одна кімната з духом історії. Тут стіну виклали паркетом, якому понад півсотні років. Він залишився у залі ще з часів ресторану “Україна”. Паркет зняли, відреставрували і виклали на стіну.

Під час ремонту у закладі також перенесли вбиральні в глибину закладу, оновили кухню, добудували другий рівень. Відтак у пабі додалося ще 120 посадкових місць.

Свій вибір на користь “Файного міста” тернополяни пояснюють смачною кухнею, прийнятними цінами, зручним розташуванням та нічним режимом роботи. Водночас, як зауважують деякі відвідувачі, тут дуже шумно і задушливо. Після ремонту, запевнив Петро Заставний, витяжку збільшили, що має вирішити проблему браку свіжого повітря у залі. 

– Щодо шуму… Так, в нас шумно і буде ще шумніше, бо людей додасться. І не може бути по-іншому, бо це атмосфера пабу, – каже Петро Заставний. – Це не сімейний заклад. Це заклад, куди йдуть випити пива. До речі, після ремонту у нас можна скуштувати тепер 14 видів пива на розлив, зокрема з Бельгії, Німеччини, Чехії. 

“Файне місто” діє у Тернополі з 2012 року. За словами Заставного, це досить тривалий час, тож у пабі давно планували зробити ремонт. Але на це потрібно було мінімум два місяці.  

– А тут все зупинилося через карантин, і ми вирішили, що це саме цей час, коли можна щось зробити, – пояснює Петро Заставний, як прийняли рішення таки оновити “Файне”. – Відвідувачі, які прийдуть до нас вперше після карантину, можуть не впізнати приміщення. Думаю, на початках нашим гостям навіть буде цікаво шукати, що де знаходиться.

Головне фото: Євгенія Цебрій

 

 

 

Схожі пости

На Тернопільщині працівниця пошти кілька місяців привласнювала чужі гроші

Виплати, компенсації, податкові канікули: що обіцяють підприємцям на час локдауну

Марія Голді

Трансформери і збитки місту на мільйони: у що перетворюються тернопільські “гаражі”

Світлана Гривас
Перейти до панелі інструментів