27.01.2022
Відео Новини

“За таку зарплату тут мало б усе блистіти”: тернополяни оцінили заробітки керівництва області (опитування)

Орієнтовно 67 тис. грн зарплати отримує в середньому у місяць голова Тернопільської облради, понад 40 тисяч грн – голова обладміністрації. Такими є дані декларацій за 2019 рік, які нещодавно оприлюднили посадовці. 

Більшість з тернополян, яких опитали журналісти Терміново, кажуть, що не помічають результатів роботи, які б відповідали таким високим зарплатам. 

Водночас під час опитування помітно, що здебільшого пересічні громадяни не особливо орієнтуються, яка різниця між посадами голови облради та обладміністрації.

Читайте також: Новітні мільйонери: скільки заробляють очільники Тернопільщини

Продавець Роман взявся вгадати зарплати керівництва області.

– Напевно тисяч 25, – каже він. – Як для Тернополя, то вважаю, що вона у них хороша. 

Пенсіонерка Марія, яка 35 років пропрацювала держслужбовцем, у зарплатах керівництва області одразу зорієнтувалася. 

– Думаю, йдеться про десятки тисяч. В голови ОДА 50 тисяч, в голови облради в таких же межах, – каже вона. – Я вважаю, що люди, які працюють на таких посадах, є освічені, вони тратять багато свого часу, мають багато роботи, відповідно вони повинні отримувати відповідну зарплату. Зарплата навіть 60 тисяч на сьогоднішній день не є такою, яка б дозволила, скажімо купити житло, оплатити достойний одяг, відпочинок. Але за таку зарплату можна по-людськи жити. 

Результатів роботи посадовців жінка не бачить, переконана, що на свою зарплату очільники Тернопільщини не напрацювали.

– Вважаю, що вони так мають управляти областю, щоб вона була не просто дотаційною, а щоб отримувала прибутки, – каже пані Марія. – Вони мали б забезпечити нам з вами можливість достойно працювати, дороги, бо це потрібно всім, забезпечте правопорядок у місті та області, дайте нам нормально жити.

Архітектор Михайло, почувши розмір  зарплат голів облради та обладміністрації, назвав їх невеликими. 

– На мою думку, це маленька зарплата. Але і результатів теж нема. Яка зарплата – така і робота, – розмірковує чоловік. – Якщо вони (держава – ред.) думають, що платять, то хай думають, що вони (керівництво області – ред.) працюють. А от міський голова робить багато, молодець, йому треба подякувати, бо він робить. А область – ні. 

Натомість підприємець Віталій порівняв зарплати чиновників з заробітками звичайних людей і вважає, що вони неспіврозмірні.

– Мінімалка – 4,7 тис. грн, пенсія – 1,6 тис. грн. От як людям прожити на ці гроші. Тут якось не сходиться, – каже чоловік.- Я навіть не знаю, що вони (посадовці – ред.) мали б робити… За таку зарплату тут мало б усе блистіти… За 35 років я не побачив ні від одного президента, ні від одного голови ОДА жодного покращення. Дурно отримують ту зарплату.

Схожі пости

Одну із скандальних забудов зроблять нижчою, ніж планувалось

Світлана Гривас

Судитимуть маму, яка заставляла доньку жебракувати біля храму в Почаєві

ТОП-5 найпопулярніших книг цього тижня

Перейти до панелі інструментів