11.05.2021
Новини

На Тернопільщині стартує флешмоб, під час якого покажуть унікальні 100-річні вишиванки

Щорічно у третій тиждень травня Україна святкує День вишиванки, а у Національному заповіднику “Замки Тернопілля” проводять урочистості та флешмоби. В цьому році святкування відмінили через карантин, але працівники заповідника вирішили провести онлайн фотофлешмоб #WOW_Вишиванка.

– Заповідник працює та приймає відвідувачів, але провести святкування традиційно, як у попередні роки, ми не можемо, оскільки зараз масові заходи заборонені, – розповідає головний зберігач фондів Національного заповідника “Замки Тернопілля” Наталія Скоропляс. – Аби не зраджувати традиціям, ми організовуємо фотофлешмоб в рамках якого наші співробітники демонструватимуть на собі вишивані сорочки першої половини ХХ століття.

Аби популяризувати вишиванку, організатори флешмобу запрошують до участі усіх охочих. 

– Флешмоб стартує 21 травня і триватиме включно до 24 травня, – каже Наталія Скоропляс. – Умови прості: своє фото у вишиванці опублікувати у соцмережах із хештегом #WOW_Вишиванка. 

У фондах Національного заповідника зберігається близько 400 вишиваних чоловічих та жіночих сорочок. Найстаріша вишиванка у фондовій колекції належить до кінця ХІХ століття. 

– Вишивана сорочка це не лише одяг, а й оберіг, на якому вишивані символи захищали своїх власників від злого ока та кодували їх на добру долю,- додає жінка. – Для кожного регіону України притаманні своя техніка вишиття та орнаменти, які з часом поширювалися, поєднувалися та утворювали  нові мотиви, тож на сорочках квітнуть різнобарвні квіти, тягнуться гірлянди з ромбів, трикутників, ліній. 

Ознайомитись з колекцією вишиванок детальніше можна буде на сторінці НЗ “Замки Тернопілля” у Facebook.

Фото: Національний заповідник “Замки Тернопілля”

Схожі пости

У МОЗ розповіли, коли вакцину від COVID можна буде купити в аптеках

У Тернополі покійна місяць лежить в морзі, бо нема кому її поховати. Родичів шукали через соцмережі

Євгенія Цебрій

Прийняли закон про розмитнення “євроблях”: як тепер їх легалізувати