23.07.2024
Новини Оперативно

У Тернополі через смерть дитини судитимуть двох лікарів

Двох лікарів медичного закладу Тернополя судитимуть за неналежне виконання своїх професійних обов’язків, що призвело до загибелі дитини.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області. За її інформацією, Тернопільська місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч.2 ст.140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником) стосовно двох лікарів одного з медичних закладів Тернополя.

За версією слідства, чотирирічний хлопчик помер через неправильно надану медичну допомогу у червні 2018 року.

Хвору дитину було доставлено бригадою Тернопільської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги в одну із тернопільських лікарень. Несвоєчасна діагностика захворювання дитини та відсутність адекватного лікування від початку захворювання спричинила смерть малолітнього.
Розслідування завершено.

Довідково: санкція ч.2 ст.140 КК України передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вина не буде доведена в законному порядку і встановлена обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, про цей випадок писали як місцеві, так і всеукраїнські ЗМІ. Трапився він 5 червня 2018 р.  Хлопчик хворів кілька днів, дитині кілька разів викликали швидку. Медики діагностували ангіну, ГРВІ, отруєння, а  реальний діагноз прозвучав вже за кілька годин до смерті.

За кілька днів після трагедії мама звернулись із заявою у поліцію про те, що через халатність медичних працівників, які неналежно виконували свої професійні обов`язки, що призвело до смерті її малолітньої дитини.

За результатами проведеної комісійної судово-медичної експертизи  від 23 січня 2019 року, як пише в ухвалах суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень,  встановлено, що причиною смерті стала інфекція (вірогідніше респіраторного характеру), що призвела до розвитку менінгіту із генералізацією процесу у вигляді сепсису та наступною тяжкою ендогенною інтоксикацією організму із набряком набуханням головного мозку.

Перейти до панелі інструментів