21.09.2020
Здоров’я Новини

Активність людей зараз невиправдана. Епідситуація в області напружена

Про послаблення карантину зараз не варто навіть починати розмову, адже епідситуація в Тернопільській області залишається доволі напруженою. Про це йшлося під час засідання Тернопільського штабу для боротьби з коронавірусом 22 квітня. 

За даними обласного лабораторного центру, станом на 09:00 22 квітня на Тернопільщині зареєстровано 471 випадок COVID-19, 7 – летальних. 36 випадків виявили за останню добу. Це дуже багато, кажуть епідеміологи. 

– Хочу звернути увагу всіх, що спостерігається підвищена активність людей, яка абсолютно невиправдана, – каже заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев. – Ми попереджали про те, що можемо вийти з тої більш менш прийнятної ситуації, у якій знаходимося. В нас щоденна реєстрація  випадків у області була у межах 20-25 і вона була до вчорашнього дня (21 квітня – прим. ред). Як на мене, це наслідки активності мешканців області тижневої давності. Зовсім не хочеться отримати ще один підйом. Бо якщо буде так – це автоматично за собою потягне більшу кількість контактних, обстежених, навантаження на систему охорони здоров’я, ускладнить епідситуацію і відстрочить термін виходу з каратнину, на який ми так чекаємо. Якщо будемо демонструвати те, що в останні дні, не просто відтермінується вихід з карантину, а й можемо очікувати на значне погіршення ситуації. 

Якби не вчорашній спалах, були б підстави думати, шо можна дещо керувати ситуацією і сподіватися на послаблення заходів, продовжує Володимир Паничев. 

– На превеликий жаль маємо +72 підозри за добу, тобто десята частина за весь період спостереження і +36 лабораторно підтверджених випадків, до речі з невеликої кількості обстежених – 124, це більше ніж четверта частину, – каже він. – Раніше не було такої результативності, було об’єми по 200-240 осіб за добу, але не було таких підтверджень. На жаль, це свідчить про те, що епідситуація лишається доволі напруженою. 

Схожі пости

“Завдяки” виборам школярі можуть отримати додаткові канікули

Макіяж сховали під масками, а наряди купували в останній момент: як готувались до параду тернопільські випускники (пряма трансляція)

Ірина Небесна

“Є пацієнт, який захворів вже втретє”: на Тернопільщині карантин не послаблюватимуть