19.10.2021
Новини

Апарати ШВЛ з Данії вже на Тернопільщині. Хто їх отримає?

Суттєву гуманітарну допомогу 22 квітня отримала Тернопільщина від благодійної організації з Данії “Bevar Ukraine”. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Зокрема, на Тернопільщину ввезено та розмитнено: 31 апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ), аналізатори крові, обладнання для хірургічних операційних, рентген-обладнання, лікарняні функціональні ліжка, розхідні медичні матеріали та вироби медичного призначення.

– Облдержадміністрація вела перемовини з “Bevar Ukraine”, забезпечила транспортні витрати й розмитнення, а благодійний фонд «Світло Реформації» віднайшов час і можливість зібрати цю вкрай необхідну медичну техніку й забезпечити її доставку, — зазначив Володимир Труш.

Серед іншого Тернопільщина ще отримала операційні столи (вартість одного становить від 50 до 70 тис. євро), а також багато медичної техніки, що застосовуватиметься у кардіохірургії. Обладнання лікувальні заклади області отримають відповідно до класифікації лікарень, у яких наявні відповідні спеціалісти. До слова, для робочих потреб Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА подарований автомобіль.

10 апаратів ШВЛ отримає Перша інфекційна лікарня області, що функціонуватиме на базі протитуберкульозного диспансеру. Решту розподілять між районними закладами охорони здоров’я області. На цей момент розглядається варіант створення на базі медспецпостачання у Збаражі спеціалізованого складу, щоб здійснювати розподіл цих апаратів в міру потреби, — підсумував голова Тернопільської облдержадміністрації.

Загальна вага медичного обладнання – 10 тонн.

– Основне з чого починали формувати допомогу – апарати ШВЛ. Спочатку чудовим чином пожертвували 13 апаратів, а потім ще знайшли 18 апаратів і таким чином загальна кількість 31, – коментує керівник благодійного фонду «Світло Реформації», представник «Bevar Ukrainе» Іван Гонтар. – Також в цьому вантажі передаються лікарняні ліжка, монітори пацієнта, хірургічний стіл, рентген, крім цього поїхало дуже багато розхідного матеріалу. Ми плануємо що вже до кінця тижня все це медичне обладнання буде знаходитися у лікарнях області. Наша ціль випереджати події і забезпечити допомогою саме ті райони, де спалахи вірусу тільки розпочались чи можуть настати в найближчі дні. Також будемо зважати на укомплектованість лікарні, аби апарати ШВЛ максимально були використані у самий критичний момент. 

 

Схожі пости

На Тернопільщині у снігових заметах застрягла автівка з відомими блогерами (відео)

Зборівською РДА керуватиме бездомний “варяг” з батьківщини губернатора

Марія Голді

У Чорткові на пожежній частині намалювали кількаметрового дракона (фото)

Ірина Небесна
Перейти до панелі інструментів