Безкоштовні онлайн-курси з історії від українських навчальних платформ

У школярів, студентів під час карантину триває дистанційне навчання. Потрібну інформацію вони шукають у книгах чи інтернеті. Ми підготували список найкращих навчальних платформ, на яких можна скористатись безкоштовними онлайн-курсами з історії. Готували матеріали відомі історики України та школярі, які здали ЗНО більше як на 197 балів.

Платформа Edera

 

 Історія: Зародження української нації

Чи є прямий зв’язок  між Київською Руссю і сучасною Україною? Де прадавні легенди змішуються з фактами? Шукаючи відповіді на ці питання, ви пройдете шлях від неандертальців і кочівників до Речі Посполитої та уній. Тобто від появи першої людини на території сучасної України до 1601 року.

Цей курс для тих, хто небайдужий до минулого нашої Держави. Навчальний матеріал придатний як для людей, які лише починають вивчення історії, так і для вже обізнаних та готових до дискусії знавців. Курс історії України стане в нагоді й у навчанні школярам старших класів, абітурієнтам, що готуються до ЗНО, та студентам, для яких історичні дисципліни не є профільними.

Wisecow

Prometheus

Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності

Курс триває 6 тижнів, матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно. Неупереджений погляд на історію України з 1939 до 2014. Настав час дізнатися, як усе було насправді.

Курс відеолекцій Богдана Гаврилишина

15 лекцій – філософських роздумів від видатного українця Богдана Гаврилишина, які містять поради та відповіді на актуальні питання сьогодення.

Цей курс буде корисний усім, хто цікавиться історією, політичною й економічною ситуацією в країні та світі, а також прагне бути успішним та ефективним в усіх сферах свого життя.Усі відео були записані у 2016 році протягом останнього року життя Богдана Гаврилишина.

Курс повністю складається із відеолекцій. Тестові завдання, презентаційні матеріали, форум та сертифікати про успішне завершення не передбачені.

Вибрані питання європейської історії

Метою курсу «Вибрані питання європейської історії» є критичне осмислення суспільного явища, котре вважають центральною подією у європейській історії – переходу від традиційного до модерного світу. Головний наголос ставиться на змінах, які пережили і продовжують переживати головні суспільні структури (сімʼя, місто, нація, покоління), а також артикуляції та відображенні цих змін в ідентичностях, цінностях та міфах. Завданням курсу є також ознайомлення з найголовнішими науковими дискусіями, які ведуться навколо цих змін. Окрім того, кожна з тем обговорюється у специфічно історично-культурному контексті Східної Європи.

Курс розрахований на десять тижнів та обіймає дев’ять ключових для європейської історії тем: Традиційне суспільство- Модерність та модернізація- Місто й урбанізація -Нації і націоналізм- Шлюб і сім’я- Міт- Ідентичність- Цінності- Покоління.

About the author

trending_flat
Моторошна пожежа у центрі Тернополя: згоріла людина

У Тернополі сталась серйозна пожежа квартири. Згоріла людина.  Трагедія трапилась 10 травня о 18:30 на вулиці Замкова. Горіла квартира на другому поверсі триповерхового житлового будинку. Вогонь охопив площу близько 30 м². Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області. "До ліквідації залучено 9 рятувальників та 3 одиниці техніки. Пожежу вдалося загасити о 18:58. Під час ліквідації пожежі рятувальники виявили тіло чоловіка без ознак життя. Обставини трагедії встановлюють правоохоронці", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Могли згоріти три будівлі: на Кременеччині сталася пожежа  

Собаки
trending_flat
Відлік піде на години: чим категорично не можна годувати собак

Правильне харчування – запорука бадьорості, гарного самопочуття та довголіття вашого собаки. Піклуючись про раціон улюбленця, врахуйте, що його травлення суттєво відрізняється від людського. Те, що їмо ми, часто не підходить, а іноді й небезпечно для собак. Деякі продукти не засвоюються, інші не несуть користі, а треті можуть завдати шкоди. Молоді собаки особливо чутливі, тому харчуванню цуценят потрібна ретельна увага. Навіть ласощі слід обирати з розумом. Дізнайтеся, що можна і чого не можна давати вашому чотирилапому компаньйону. Які продукти не можна давати вихованцю у жодному разі і чим натомість годувати собаку — читайте у матеріалі "Терміново". Продукти, які заборонені для собак  Цибуля та часник – незамінні інгредієнти в кулінарії різних країн, проте для собак їх об'єднує одна важлива властивість: значний вміст сполук, що негативно впливають на кровотворення. Саме тому цибуля, як особливо небезпечний овоч, категорично заборонена для собак. Хоча часник містить меншу […]

відстрочка від мобілізації
trending_flat
Кабмін оновив перелік документів для відстрочки батькам трьох дітей: що змінилось з 6 травня

Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову. Згідно з оновленою Постановою 560, право на відстрочку від мобілізації тепер може отримати не лише рідний батько, але й вітчим, за умови дотримання визначених критеріїв. Про це розповіла адвокатка Дар'я Тарасенко. Тепер до заяви необхідно прикладати такі документи. Для біологічного батька потрібно такий перелік документів: свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного; та один із таких документів: свідоцтво про шлюб з матір’ю (батьком) дітей; рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), що є військовозобов’язаним; рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), що є військовозобов’язаним; письмовий договір між батьками про те, з ким з батьків будуть проживати діти, та про участь другого з батьків у їх вихованні; інформація з Єдиного реєстру боржників про відсутність в Реєстрі відомостей про військовозобов’язаного за категорією […]

Аварія
trending_flat
Серйозна аварія на Чортківщині: постраждав 14-річний хлопець

На Тернопільщині в аварії отримав серйозні травми 14-річний хлопець.  ДТП трапилась 7 травня близько 17:30 на автодорозі Бучач - Чортків - Скала-Подільська, неподалік Чорткова. Не розминулись автомобіль Nissan Leaf та мотоцикл Lifan 220. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. "У всіх водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Причини автопригод з'ясовують працівники поліції", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Аварія на Кременеччині: постраждав молодий мотоцикліст

Герой
trending_flat
“Плакало небо, плакали люди, від жалю розривалася душа”: На Щиті повернувся Віктор Бухта з Тернопільщини (фоторепортаж)

Додому з фронту "На Щиті" повернувся воїн Віктор Бухта.  7 травня на колінах жителі села Вишнівчик зустрічали полеглого Героя. Про це повідомили в фейсбук-групі "Село Вишнівчик Тернопільської області". "Плакало небо, плакали люди, від жалю розривалася душа... 7 травня 2025 року, наше село та вся громада на колінах зустріла на щиті Героя Віктора Бухту. Який вірно та віддано боронив Україну. Відданий патріот, який пожертвував найдорожчим заради свободи і майбутнього України. Він був вірним сином Українського народу. Його сміливість назавжди залишиться прикладом для всіх нас, а жертовність буде приводом для вшанування його вічної пам'яті в наших серцях. Вічна Слава Герою! Висловлюємо щирі співчуття батькам, сестрі, нареченій, доньці, всій родині та побратимам, низько схиляємо голови у скорботі. Нехай його душа знайде вічний спокій у Царстві Небесному", - йдеться у повідомленні.   Читайте також: У Тернополі зустріли тіло Героя Івана Склярика, який повернувся На […]

Палац Адама Голуховського
trending_flat
Анлійський парк, багата бібліотека і розкішний палац: якою була резиденція Адама Голуховського в Гусятині (фото)

Тернопільщина - це місце красивих локацій із цікавими історіями. Одне із таких - палац Адама Голуховського в Гусятині. Гусятинський краєзнавчий музей поділився історією цього надзвичайно красивого місця, яке зараз не в найкращому стані та потребує більшого догляду. "Не маючи своєї резиденції, бо Скала дісталася його брату, Адам Голуховський надумав оселитися в Гусятині. Під нову садибу він вибрав місце під лісом "Грабник", який скоро був перетворений на прекрасний декоративний парк. Новий палац був збудований по проекту львівського архітектора, ректора Львівської політехніки Юліана Октавіана Захарієвича у 1889 р. . Ліс «Грабник» навколо палацу був перетворений Захарієвичем у англійський парк. Тільки дерева цього парку залишились нині, а палац був знищений під час першої світової війни. Відомо, що Адам Голуховський нагромадив у своїй садибі багату бібліотеку і велику кількість творів мистецтва. Новий палац в Гусятині був знищений та розграбований під час Першої світової війни. […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025