30.03.2023
Новини Розслідування

Торік – тесть, цьогоріч – зять: хто постачатиме свинину у тернопільські дитсадки

Якщо підприємство чи ФОП оштрафований Антимонопольним комітетом за узгоджені антиконкурентні дії і йому на три роки заборонено брати участь у відкритих торгах, то це не означає, що виходу нема – поборотись за тендер можуть і його родичі.

Як показують результати тендеру на постачання свинини у тернопільські садки та ТНВК, все реально: торік забезпечував тесть, цьогоріч — буде зять.

Наприкінці вересня 2019 року Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Тернопільській області оштрафувала групу підприємців Романа, Світлану та Юрія Олійників, Романа Галавана та Володимира Тхорика на 503 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про розпил понад 15 тендерів. Про це писали “Наші гроші. Львів”.

Серед розіграних тендерів, згадуваних у рішеннях АМКУ, був і тендер на постачання свинини вирізної охолодженої, проведений управлінням освіти і науки Тернопільської міськради. Договір на постачання був укладений у січні 2019 із Галаваном Романом Степановичем. Він переміг із пропозицією 4 млн 64 тис. 860 грн. Щоправда, вже у лютому 2019 року уклали додаткову угоду про зменшення обсягу закупівлі, змінили і суму — на 3 млн 530 тис.

15 листопада управління освіти оголосило новий тендер на 38 тис. кг свинини — з очікуваною вартістю 4 млн 180 тис. Однак торги не відбулись, бо подався на них лише ФОП Бурмас Роман Тарасович.

Вкотре тендер на ту ж “свинину вирізну охолоджену”, але вже на 26 тис. 400 кг, управління освіти оголосило 17 грудня 2019: очікувана вартість – 3 млн 430 тис. грн.

Учасникам ПП “Агролідер” із пропозицією 2 млн 738 тис. 700 грн та ТОВ “Продлюкс Плюс” із 2 млн 738 тис. 800 грн тендерний комітет відмовив через невідповідність критеріям тендерної документації, ненадання необхідних документів.

Перемогу із пропозицією 2 млн 781 тис. 199 грн здобув той же ФОП Бурмас Роман Тарасович.

Договір заключили 22 січня 2020 р. Відповідно до нього, підприємець постачатиме упродовж року товар у 34 дитсадки та 4 навчально-виховні комплекси. І того ж дня уклали додаткову угоду про зменшення ціни на кілька грн — загальна вартість стала 2 млн 780 тис. 976 грн.

За даними youcontrol, вік такого суб’єкта господарювання як ФОП Бурмас Роман Тарасович — невеличкий: як ФОПа його зареєстрували 28 жовтня 2019, перед оголошенням ще першого тендеру, у листопаді. Із оштрафованим Галаваном Романом, який не має права три роки подаватись на відкриті торги, його об’єднує не тільки спільна адреса проживання на вул. Гайовій. Зокрема, як видно із штампу у паспорті переможця — з 2013 року він одружений із Галаван Іриною Романівною. Тобто, у 2019 році вигравав тесть, у 2020 році — зять.

Окрім того, має переможець й інші зв’язки із оштрафованими підприємцями. Як видно із поданої ним документації,  орендує в них холодильне обладнання та транспорт. Поєднують їх і працівники.

Не схоже й, що тендер відбувався по-чесному. Зокрема, тендерний комітет відмовив одному із учасників ТОВ “Продлюкс Плюс” через неподання гарантійного листа на ціну, однак ми такого не знайшли й у тендерній документації ФОПа-переможця. А якщо його нема, то відхилити мали б і його пропозицію.

 

 

 

 

Схожі пости

На Тернопільщині люди влаштували бунт на трасі, щоб перейти в іншу громаду

Простота, затишок і квіти – як жили студенти одного з найелітніших закладів Тернопільщини 100 років тому

Податківця з Тернопільщини, якого підозрюють у хабарництві, взяли під варту

Перейти до панелі інструментів