23.09.2020
Новини Соціальні проблеми

Незаряджені вогнегасники, заблоковані запасні виходи, захаращені горища. У школах Тернопільщини порушують правила пожежної безпеки

Позапланові перевірки з дотримання правил пожежної та техногенної безпеки у закладах з масовим перебуванням людей проводять на Тернопільщині. Це доручення Прем’єр-міністра України після трагічної пожежі в Одеському коледжі. Фахівці управління ДСНС в Тернопільській області перевіряють дитсадки, школи, професійно-технічні та вищі навчальні заклади, гуртожитки, установи охорони здоров’я та соціального захисту. 

– Загалом на Тернопільщині перевіркам підлягає близько 1500 об’єктів, – повідомила прес-секретар управління ДСНС в області Ірина Крупа. – Наразі перевірки тривають. Завершитись вони мають у березні 2020 року. Вже перевірено понад 11% закладів. 

Найбільш поширені порушення:  відсутність систем пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу, наявні системи не обслуговуються. Відсутність зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання, а також його несправність. Об’єкти не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння, шляхи евакуації не відповідають ДБН (Державним будівельним нормам – ред.), електрогосподарство знаходиться в неналежному стані та ін.

Перевірки у школах Тернопільщини прокоментувала начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома. 

– Ситуація щодо пожежної безпеки не є втішною, – каже вона. – Але я можу сказати, що заклади обласного підпорядкування більше як на 70% мають протипожежні засоби – це найперше система оповіщення і протипожежна сигналізація і зрозуміло, що вогнегасники. Найдорожче – це система оповіщення. Минулого року в районі облрада на це кошти виділяла, це було в пріоритеті. Хто звертався, що треба зробити проектно-кошторисну документацію чи забезпечити навчальний заклад усім необхідним, то гроші виділяли. Найменше це коштує 500 тис грн і далі. Це недешева річ і ми розуміємо, що райони не зможуть забезпечити усього. Але цей процес треба починати і треба це робити. Ми розуміємо, що за один рік райони не зроблять 30 шкіл, які є у їхньому підпорядкуванні. Але 5-7 найбільших варто було б робити. 

Є ряд порушень, які навчальні заклади мають виправити самостійно, адже фінансові витрати для цього непотрібні,  зауважує пані Хома. Найперше під час перевірок звертали увагу на вогнегасники. 

– У нас всі навчальні заклади забезпечені вогнегасниками, але не всі ставляться відповідально до перезарядки. А це треба робити раз у рік, – наголошує начальниця обласного управління освіти. – І станом на 1 вересня вогнегасники мали б перезарядити. Хтось відповідально до цього поставився, а хтось не дуже. 

Також Ольга Хома додає, що у багатьох школах заблоковані запасні виходи, їх потрібно поприбирати для того, щоб до них був доступ. Треба навести порядок і на горищах, бо там дуже багато усілякого непотребу, який легкозаймистий. Горища мають бути  чисті. 

– У деяких навчальних закладах робили ремонти і оббивали стіни пластмасовою чи дерев’яною вагонкою, все це має бути зняте, – каже вона. 

Нагадаємо, 4 грудня в Одесі загорівся коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Вогонь спалахнув на третьому поверсі будівлі й швидко розповсюдився на 4000 кв м. Рятувальники евакуювали близько 40 осіб. Загинули 16 людей і понад 30 постраждали, зокрема семеро пожежників. Поліція відкрила провадження за порушення вимог пожежної безпеки. За висновками урядової комісії, основна версія виникнення пожежі у будівлі коледжу – займання побутового електрообладнання, яке виникло на третьому поверсі коледжу. 

“Люди не могли евакуюватися, бо один із виходів був зачинений. Керівництво та персонал коледжу не забезпечили протипожежний захист приміщення”, – повідомила комісія.

Схожі пости

Представники Нацкорпусу Тернопільщини під стінами поліції вимагали припинити арешти ветеранів

Депутатів місцевих рад притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю

Віктор Сторожук

Восьмий апеляційний суд відсудив у Тернопільської облдержадміністрації землі Укроборонпрому