16.06.2021
Місто Новини Оперативно

15 одиниць техніки посипали вулиці та тротуари Тернополя впродовж ночі, кажуть у міськраді

У ніч з 8 на 9 січня комунальні служби міста здійснювали механізоване очищення від снігу та ожеледиці проїзних частин вулиць і тротуарів відповідно до спеціально розробленого плану прибирання та «Дорожньої карти утримання шляхово-мостового господарства Тернополя взимку».

Прибирання доріг, тротуарів та бульварів у Центрі, м-рні Новий світ, масивах Сонячний та Східний здійснювала підрядна організація ТОВ «Авакс Проф», на масиві «Дружба» – КП «Міськшляхрембуд», а об’їзні шляхи та дороги у Кутківцях, Пронятині і Березовиці прибирали працівники ТОВ «Техно-Буд-Центр».

Загалом впродовж ночі y мicтi працювало 15 одиниць спеціалізованої техніки, які здійснювали посипання доріг та тротуарів протиожеледними сумішами, повідомляє прес-служба міськради.

Як зауважують в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, через погіршення погодних умов та зміну температурного режиму цієї ночі, станом на 07:00 год. ранку утворилася сильна ожеледиця. І задля уникнення ДТП комунальні служби в посиленому режимі здійснювали посипання, насамперед, загальноміських доріг, після цього – тротуарів. І станом на 12:00 год. понад 70% усіх тротуарів у місті  були розчищені та посипані.

Проте 9 січня в обідню пору журналістка “Терміново” сфотографувала ділянки у місті, де було непосипано і пішоходам було важко пройти. У соцмережах тернополяни скаржились на слизькі тротуари. А у травмпункті – черга травмованих.

Нагадаємо, за прибирання прибудинкових територій взимку відповідають управителі житлового фонду міста (так звані ЖЕКи або ОСББ), за прибирання міжквартальних проїздів – так звані ЖЕКи. Дізнатися, яка організація відповідальна за прибирання тієї чи іншої ділянки, та отримати їхні контактні дані можна на Інтерактивній карті відповідальності за прибирання міста у зимовий період,яку розробила Тернопільська міська рада.

Суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані в межах своїх об’єктів самостійно утримувати та прибирати прилеглу територію взимку. Прилегла територія, згідно Правил благоустрою м. Тернополя в межах об’єкта господарювання, є:

1.    зі сторони вулиці по всій його довжині, в ширину в межах тротуару. З інших сторін – при наявності забудови – до середини розриву між ними, а при відсутності забудови – на відстані 15м. В окремих випадках прилегла територія визначається рішенням виконавчого комітету за мотивованим клопотанням суб’єкта господарювання;

2.    для окремо розміщених об’єктів – по периметру 15м.

До слова, в управлінні ЖКГ розроблений графік чергування працівників спільно з працівниками відділу технічного нагляду, які цілодобово наглядають за очищенням доріг і тротуарів на території міста взимку.

Інформацію (з доданим фото) щодо неналежного прибирання дворів, міжквартальних проїздів чи доріг мешканці можуть надсилати на Viber за номером +38 073 015 14 81, або зателефонуваши на Цілодобову гарячу лінію 15-80. Перевірку скарг мешканців щодо незадовільного прибирання здійснює управління муніципальної інспекції Тернопільської міської ради.

Читайте також: Поламані ноги і ключиці. Через слизькі тротуари тернополяни потрапили у травмпункт

 

Схожі пости

Ще в 332 жителів Тернопільщини виявили коронавірус, троє людей померло

Поліція розшукала тернополянку, чий одяг знайшли на березі річки

У Тернополі померли дві молодші медсестри