08.06.2023
Місто Новини

Вирішити п’ять проблем Тернопіль сподівається через звернення до голови Верховної Ради та прем’єра

На позачерговій 40-й сесії Тернопільської міської ради 11 листопада депутати підтримали звернення до голови Верховної ради та Прем’єр-міністра щодо фінансового забезпечення потреб мешканців Тернопільської міської територіальної громади.

Певні роз’яснення щодо необхідності у зверненні давав міський голова Сергій Надал. Зокрема, розповів, що фактично всі населені пункти України з ініціативи Асоціації міст України проводять всеукраїнську акцію “Поверніть гроші громад!” Усе це пов’язано з підготовкою до прийняття проекту закону “Про Державний бюджет на 2020 рік”, у якому, за його словами, криється ряд небезпек. Зокрема – зменшення доходів місцевих бюджетів. А той ресурс, який передбачений для потреб місцевого самоврядування, не дозволить виконувати ті функції, які на місцеву владу покладає громада.

Що саме просить Тернопіль у Верховної Ради та Кабміну, розповіла очільниця фінансового управління міськради Надія Кучер.

– Поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік передбачає значне зменшення дохідної частини бюджету в той час, як видатки і повноваження, які покладаються на органи місцевого самоврядування, зростають, – повідомила вона. – Проектом даного звернення пропонується вирішення п’яти найбільших проблем, які існують в місті.

Зокрема, у зверненні місцева влада пропонує залишити у розпорядженні місцевих бюджетів відрахування акцизного податку в розмірі 17, 44 від ввезеного пального та виробленого в Україні. Це сума прорахована на рівні 75 млн грн, яка потрібна і планувалась містом на 2020 рік.

У наступному пункті йдеться про збільшення обсягу освітньої субвенції для врахування підвищення заробітної плати педпрацівникам, а також про збільшення престижності в розмірі до 20 %. Сума цієї субвенції мала б складати 60,6 млн.грн.

Крім того, місцева влада запропонувала збільшити їй компенсацію державного бюджету в розмірі у 14,1 млн. грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

– У проекті на 2020 року передбачена дорожня субвенція обласного бюджету у розмірі 590 млн, – додає пані Кучер. – Оскільки немає формули підходу до розподілу даної субвенції, ми пропонуємо залишити 20% субвенції в розпорядженні міст обласного підпорядкування, тобто і нашого міста Тернополя. Також пропонуємо передбачити, щоб в Держбюджеті була виділена дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у в обсязі не менше 55,0 млн. грн і те, щоб розподіл цієї субвенції проводився згідно з формулою, як і здійснюється розподіл основної субвенції.

Також Тернопіль просить забезпечити оплату з Держбюджету на 2020 91,2 млн. грн на пільги на проїзд і 0,8 млн – на пільги на зв’язок. Бо, за словами пані Кучер, на видатки місцевого бюджету лягають видатки по пільгових перевезеннях. А це суми – дуже великі.

Не оминули у зверненні і проблем 2019 року. Зокрема, субвенції на соціально-економічний розвиток.

– Ви знаєте, що була запланована субвенція в розмірі 19,5 млн на реконструкцію вулиці Чорновола і Привокзального майдану, – каже Надія Кучер. – На сьогодні профінансовано 2,7 млн грн, хоча гроші в нас на рахунку є. Але казначейством проплати призупинені і на сьогодні в казначействі знаходиться платіж на 4,1 мільйона. Загальна сума буде складати 16,8 мільйона.

Тобто місто звернулось за дозволом здійснити оплату органами Державного казначейства цих 16,8 млн.

Схожі пости

На Тернопільщині помер хворий на коронавірус чоловік

“В пам’яті залишиться світлим, усміхненим”: обірвалося життя колишнього заступника голови ОДА (фото)

Тернополяни скаржаться, що через недолуге налаштування світлофора затори на вул. 15 квітня стали ще довшими

Перейти до панелі інструментів