Працівники Тернопільського відділу поліції задокументували черговий факт крадіжки в маршрутному транспортному засобі. Потерпіла через свою безпечність навіть не зауважила, як невідома особа привласнила її кошти, повідомляє відділ комунікації поліції в Тернопільській області.
Зі слів тернополянки, під час проїзду в громадському автобусі, крадій непомітно витяг гаманець, в якому було понад 5000 гривень. Зникнення готівки жінка виявила вже згодом, коли виникла потреба в коштах. Про злочин вона повідомила правоохоронців.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 ККУ.
Правоохоронці розповідають, що найпоширенішими місцями скоєння кишенькових злочинів – громадський транспорт або його зупинки, магазини та ринки.
Як правило, предметом крадіжок є телефони, гаманці з грошима та особисті речі потерпілих. Викрадене майно, крадії реалізовують випадковим перехожим в ломбарди за заниженою ціною, аби якомога швидше виручити готівку.
Зазвичай, злодії уважно спостерігають за ймовірними жертвами, звертаючи увагу, куди і що вони поклали, аби потім без труднощів вчинити протиправне.
Найбільша частина кишенькових крадіжок відбувається в громадському транспорті. Велику роль відіграє кількість пасажирів та час в яких здійснюється проїзд. Постійний рух громадського транспорту дає можливість кишеньковим злодіям швидко зникнути.
Заходячи у переповнену маршрутку, пам’ятайте – це найнебезпечніший момент втратити майно. Саме під час заходу до транспорту крадіям легше за все обікрасти жертву. Цей прийом професійні злодії називають “підсадом”.
У такому випадку діють два виконавці. Один із них стоїть попереду пасажира для того, щоби затримати його. У цей момент інший крадій підштовхує жертву, ніби кваплячи швидше лізти в салон. Після цього витягає гаманець й одразу передає напарнику попереду. Навіть усвідомивши втрату, пасажир не зуміє зрозуміти, хто саме вкрав гаманець.
Поліцейські вкотре звертаються до краян, та нагадують правила безпеки, аби вберегти майно від рук зловмисників.
• намагайтеся не носити із собою великі суми грошей;
• не тримайте значну суму грошей в одному місці;
• пам’ятайте і тримайте під контролем ті місця, де зберігаєте гроші;
• не кладіть гаманець, мобільний телефон у відкриту сумку, краще зберігати майно в невеликій сумці з ручкою через плече та носити її так, щоб була попереду корпуса, в полі зору;
• не кладіть гаманець на саме дно сумки, оскільки можуть прорізати.
У разі якщо ви все таки потерпіли від рук невідомих, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.