23.04.2021
Новини

У Бережанах виник конфлікт через овочі для дитсадка

Конфлікт через овочі для дитсадка “Золотий ключик” виник у Бережанах. У цьому закладі з’явилося оголошення про те, що до 13 жовтня з кожної дитини потрібно обов’язково здати по 10 кілограм картоплі, буряк та моркву – по можливості. 

Все це – в рахунок батьківської плати. Про таку вимогу повідомили батькам на зборах, пишуть вони у соцмережі “Фейсбук”. 

“Сьогодні в садочку були батьківські збори… Батькам було повідомлено, що на кожну дитину батькам потрібно здати по 10 кг картоплі… По можливості буряк, морква, капуста, цибуля, часник… І це навіть не прохання, а примусово… Сказано, що це установка від міської ради”, – пише у спільноті “Береж Інфо”. 

Батьки, діти яких відвідують цей дитсадок, обурюються щодо такої “примусівки”. Вони зауважують, що закупівельна ціна овочів занижена. Приміром, кілограм картоплі – 10 грн, буряка – 4 грн, моркви – 6 грн. Відтак, хто не вирощує овочів, змушений купувати їх за вищими цінами.

А хто не має такої можливості? Хай закупляє, де хоче і по скільки хоче? Ну продайте картоплі по 10 грн, буряка по 4, цибулі по 8… Ми купимо у вас,  – пише Ольга Главацька-Гарас.

Також батьки запитують, чому взагалі вони мають займатися заготівлею продуктів для дитсадка, який перебуває на балансі міськради і бюджетом мають бути закладені гроші на ці потреби. 

Як запевняє заступник міського голови Бережан Олег Захарків вимога щодо овочів не є є обов’язковою. Це альтернатива – батьки можуть принести овочі і за рахунок цього певний час не платити за харчування. Просто керівництво дитсадка неправильно потрактувало рішення виконкому. 

– Щороку виконавчий комітет приймає рішення про затвердження цін на закупівлю овочів для дошкільних навчальних закладів на осінньо-зимовий період, – коментує пан Захарків. – Так робить уся Україна. Батьки мають можливість замість оплати за відвідування дитиною садочку принести натомість овочі. Садок візьме їх за цінами, які затверджені виконавчим комітетом на основі довідки про середні ціни на ринках спілки споживчих товариств Тернопільської області. Маючи надлишок сільськогосподарської продукції, кожен батько чи мати можуть її обміняти на оплату за відвідування дитиною дитячого садочку. Поруч із оголошенням дирекція ДНЗ міста мала б подати рішення виконавчого комітету Бережанської міської ради та чітко батькам пояснити що і як!

Проте заступник міського голови погоджується, що ціни на овочі станом на жовтень вже справді занижені, відповідно їх будуть переглядати.  

– Проблема виникла лише в одному садочку, – каже він. – Я так розумію, там завідуюча довший час перебувала на лікарняному і напевно, хтось з виконувачів обов’язків до кінця не зрозумів ситуацію і вивісив таке оголошення. І батьки одразу зробили неправильні висновки. Виник супротив, бо люди розуміють, що овочі цього року є дорожчі і напевно, 10 кілограм картоплі для декого забагато. Я сьогодні був у цьому садочку, все пояснив, оглянув підвал. У них там півтони запасів, на добрий місяць там взагалі немає проблеми з овочами. Зауваження можна мати лише до ціни. Я згідний, що ця ціна на жовтень є занижена. 

Олег Захарків пояснив, звідки взялися такі ціни, які затвердив виконком. 

– Щоб народилася ціна кілограма того чи іншого овоча, ми беремо загальностатистичну довідку по цінах у області із нашого кооперативного об’єднання, – каже він. – Але дехто з членів виконкому напевно, подумав, що десь є дешевше, тому ціни є трохи занижені. Наприклад, кілограм буряка на ринку – 7-8 грн, а в рішенні виконкому 4 грн. Справді такі ціни були у вересні. Станом на жовтень це вже трохи замало. Сьогодні ми зібрали інформацію по всіх садочках і на найближчому виконкомі переглянемо цю суму в сторону збільшення, бо 4 грн кілограм буряка зараз вже не може коштувати. Цього року літо посушливе, тому ціни пішли уверх.

Олег Захарків каже, що на своїй посаді вже три роки і щороку виконком приймає таке рішення, проблем не виникало. 

– Це непогана ініціатива для тих, хто має власні овочі, – каже він.  – За їх рахунок можна один-два місяці не платити за харчування у садку. 

Батьківська плата за один день харчування – 15 грн, ще 10 грн компенсовує місто. Наприкінці листопада буде оголошений тендер на придбання продукції для дитсадків, додає заступник міського голови. Тоді визначиться переможець, який постачатиме овочі та фрукти упродовж року.

Схожі пости

Жорсткого карантину під час свят ніхто б не дотримувався – Степанов

На Тернопільщині уже 1098 підтверджених випадків зараження COVID, померла одна людина

Дівчинка, яку три місяці тому покинула матір у “Вікні життя”, вже має опікунів

Євгенія Цебрій