Зануди чи представники складної професії? 13 вересня – День комп’ютерника і програміста

День комп’ютерника і програміста – неофіційне свято програмістів, що відзначається на 256-й день року. Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято потрапляє на 12 вересня, в невисокосного – на 13 вересня.

Цього дня журналісти видання “Терміново” вирішили поспілкуватися з представниками цієї професії. Чи відповідають дійсності стереотипи про програмістів? Чи справді вони не люблять спілкуватися і ведуть нудний спосіб життя?

 

Костянтин Матвіїшин

Чому ти вирішив стати програмістом? Яку ти бачиш перспективу в майбутньому?

К: Програмування – досить складна професія, але опанувавши яку, ти зможеш не тільки гідно заробляти і мати перспективи кар’єрного росту, в тому числі і поїздки за кордон, але й мати інструменти для того, щоб втілювати в життя свої ідеї.

А які ідеї ти б хотів втілити у життя?

К: Написати гітарний тюнер. Це така штука, щоб настроювати інструменти.  Ну, а далі тільки фантазія)

Як ти вважаєш, чи можна вивчитися на програміста самостійно?

К: Немало прикладів молодих програмістів-самоучок, які дають кращі результати, ніж офіційно сертифіковані випускники навчальних закладів. Головне – бажання і наполегливість. Навчитися самому досить реально.

Займатися програмуванням нудно чи азартно?

К: Для когось – нудно. Для когось – найкраще заняття в житті, за яке ще й платять. Кожен займає якусь роль у цьому житті і вибирає свій власний шлях.

Що найважче і що найлегше у цій професії?

К: Професія програміста вважається однією з найважчих у світі. Вона змушує думати, вчитися дисципліни, змушує виходити із зони власного комфорту і проводити дуже багато часу над пошуком, аналізом і вирішенням проблем.

Найлегше у цій професії, при наявності хороших знань і досвіду – знайти роботу. Для хорошого програміста всі двері відкриті. У цій сфері ІТ пропозиція завжди значно перебільшувала попит.

 

Михайло Творко

Три причини, чому тобі подобається працювати в сфері програмування?

М: Хороша заробітна плата, гнучкий графік роботи.

Що найважче у твоїй роботі?

М: Іноді буває складно знайти спільну мову з клієнтами або з колегами по команді. Таке буває рідко, але все ж буває. Що до технічної сторони, то нічого надскладного немає, все вирішується і все виясняється.

Над чим ти зараз працюєш?

М: Над забезпеченням якості проектів)) Більше сказати не можу, бо конфіденційна інформація.

Чи бували якісь курйозні випадки? Які?

М: В роботі таких випадків не було, хіба випадки на різних заходах, на корпоративах і т.д. Більше сказати не можу)

В тебе великі амбіції? Яким ти бачиш своє майбутнє?

М: Бачу своє майбутнє більш творчим в суміжній спеціальності, можливо, в дизайнерській. Не планую бути QA до кінця життя. (QAQuality Assurance. Забезпечення якості, перевірка продукту на відповідність поставленим вимогам). І треба більшу зп.

 

Олександр Бойко

Що тобі подобається в програмуванні?

О: Мені подобається, що можна працювати, майже ні з ким не спілкуючись, можна займатися фрілансом і отримувати високу зарплату. Не дуже люблю взаємодіяти з людьми, я по суті інтроверт.

Чому фріланс? Любиш подорожувати?

О: Люблю сидіти вдома і не люблю фотографуватися) Але, звичайно, зручно, коли можна працювати з любої точки світу, аби був інтернет і ноутбук.

А що не подобається в роботі?

О: А що може не подобатися?)

 

Сергій Хохан

Як ти став програмістом? Чому саме ця професія?

С: Спонтанно вийшло. Кинув університет, зрозумівши, що мені не подобається спеціальність. В мене був друг програміст, який багато заробляв, ось це мене, напевно, і наштовхнуло на думку, чому б не спробувати. Все пішло досить легко для мене, ось і займаюся цим.

Фріланс чи офіс? Чому?

С: Однозначно фріланс. Можна багато подорожувати і самому вирішувати скільки годин в день працювати. Головне виконати поставлену задачу. Звичайно, робота потребує часу і ти не дуже насолодишся Парижем, коли увесь день проводиш за комп’ютером у номері чи навіть в кафе, але саме усвідомлення, що ти в Парижі піднімає настрій, чи не так?

Що для тебе успіх?

C: Напевно, працювати в Google, але там занадто мало вихідних))

Що можеш порадити початківцям?

С: Бути цілеспрямованими або знайти те, що більше по душі.

 

Підготувала Таша Сенченко

About the author

погода у тернополі
trending_flat
Буде дуже холодно: в Україну йдуть арктичні маси, і затримаються вони надовго (прогноз погоди)

На територію України прийде похолодання: вихідними завітає нова повітряна маса арктичного походження.  Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко. У західних та північних областях України вдень 15 березня очікується прохолодна погода з температурою від +3 до +9 градусів. На решті території в суботу ще буде тепло, від +12 до +20 градусів. Однак, у неділю збережеться лише на півдні та південному сході країни. 15 березня у західних і північних областях дощі місцями перейдуть у мокрий сніг. У центральних регіонах прогнозують лише дощі. На півдні та південному сході країни 15-16 березня опадів не передбачають. Синоптики прогнозують, що 17 березня (понеділок) очікується різке похолодання по всій території України. "Увесь наступний робочий тиждень в Україні буде холодним, із "мінусами" вночі та кволими невеликими "плюсами" в денні години. Орієнтовно почне теплішати в кінці наступного тижня, ближче до 22-23 березня, якраз на Всесвітній день метеоролога", - розповіла […]

Катерина Чудик
trending_flat
“Пережила депортацію”: жительці Тернопільщини виповнилось 103 роки

Жительці Тернопільщини виповнилось 103 роки.  Про життєву історію довгожительки з Тернопільської області розповіли на фейсбук-сторінці парафії Вознесіння Господнього у смт. Козлів. Мешканка села Озерна, Катерина Чудик, пережила важкі часи: у 1942 році її, юну дівчину, депортували до Австрії для примусової праці. Пізніше, у віці 28 років, вона знайшла своє щастя, одружившись з чоловіком Антоном, і переїхала до Козлова, де вони провели 45 років у шлюбі. Наразі Катерина Чудик є найстаршою мешканкою своєї громади. День народження довгожительки відзначили урочисто: відбулася святкова літургія, а привітання лунали від рідних, мешканців громади, представників влади та парафіян. Фото Суспільне

Панчук Павло Васильович
trending_flat
Передчасно помер депутат з Кременеччини

На Кременеччині зупинилось серце почаївського депутата Панчука Павла Васильовича.  Сумну новину повідомили у Почаївській міській раді. Павло Васильович був неодноразово обраний депутатом та протягом багатьох скликань віддано служив рідній громаді. "Павло Панчук присвятив своє життя розвитку нашого міста, бувши депутатом, працюючи на посаді директора ТОВ КООП «Почаївський ринок» та докладаючи значних зусиль для економічного і соціального добробуту громади. Його внесок у суспільне життя назавжди залишиться у пам’яті всіх, хто мав честь працювати з ним", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює співчуття рідним та близьким Павла Васильовича. Вічна пам'ять!

Аварія на Тернопільщині
trending_flat
Авто перекинулось: серйозна аварія на Тернопільщині

На Тернопільщині трапилась серйозна аварія: автомобіль вилетів з дороги та перекинувся на бік.  Автопригода трапилась 13 березня в селі Озерна на Тернопільщині. Водій Volkswagen порушив правила дорожнього руху чим спричинив ДТП. З дороги злетів автомобіль Renault. Обійшлось без постраждалих. "Патрульні склали на нього протокол за вчинення ДТП", - повідомила старша інспекторка управління патрульної поліції у Тернопільській області Віталія Щупляк.  

Владислав Степанчук
trending_flat
Наймолодший Герой України: 19-річний випускник ліцею на Тернопільщині отримав «Золоту Зірку»

19-річний випускник Коропецького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Владислав Степанчук отримав «Золоту Зірку» Героя України. Таким чином він став наймолодшим серед тих, хто отримав нагороду.  Молодик вирішив продовжити сімейну справу, адже його батьки - Володимир та Марина - також захищають українські кордони в складі ЗСУ. Навчався Владислав у Коропецькому ліцеї з пвфп, де військово-патріотичне виховання майбутніх воїнів на першому плані. Про це повідомив на фейсбук-сторінці житель Монастирищини Павло Дронь. Хлопець приєднався до лав ЗСУ, як тільки йому виповнилось 18 років. Він підписав контракт у квітні 2024 році. "Солдат Степанчук разом із побратимами облаштовували вогневі позиції, однак це помітили московити та завдали по українських підрозділах важкого комбінованого удару: артилерія, дрони «Ланцет», міномети, піхотні групи. Командир розрахунку та навідник гармати, з якою працював підрозділ, отримали важкі поранення під час відходу. В напівоточенні бій тривав 4 години. Неподалік були дезорієнтовані після обстрілів […]

Назар Максим'юк
trending_flat
“Відзначився мужністю та ефективністю”: військового з тернопільської бригади нагородили медаллю “За оборону України”

Молодший сержант Назар Максим'юк з 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ отримав медаль "За оборону України". Військовий відзначився мужністю та ефективністю у протистоянні з ворогом на передових позиціях. Назар є командиром стрілецького взводу стрілецької роти 80 окремого батальйону 105 окремої бригади. Про це повідомили на фейсбук-сторінці бригади. Воїн, бувши кулеметником, брав участь у штурмових діях та зачистці села Спірне Бахмутського району Донецької області. Завдяки своїй рішучості та мужності він швидко здобув високий авторитет серед побратимів та став прикладом для наслідування. "Його рішучі дії суттєво вплинули на виконання бойових завдань, примножуючи внесок у нашу спільну перемогу", - йдеться у дописі. Читайте також: думала, що це фотосесія: військовий з Тернополя романтично освідчився волонтерці з Прикарпаття

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025