23.04.2021
Новини

Зануди чи представники складної професії? 13 вересня – День комп’ютерника і програміста

День комп’ютерника і програміста – неофіційне свято програмістів, що відзначається на 256-й день року. Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято потрапляє на 12 вересня, в невисокосного – на 13 вересня.

Цього дня журналісти видання “Терміново” вирішили поспілкуватися з представниками цієї професії. Чи відповідають дійсності стереотипи про програмістів? Чи справді вони не люблять спілкуватися і ведуть нудний спосіб життя?

 

Костянтин Матвіїшин

Чому ти вирішив стати програмістом? Яку ти бачиш перспективу в майбутньому?

К: Програмування – досить складна професія, але опанувавши яку, ти зможеш не тільки гідно заробляти і мати перспективи кар’єрного росту, в тому числі і поїздки за кордон, але й мати інструменти для того, щоб втілювати в життя свої ідеї.

А які ідеї ти б хотів втілити у життя?

К: Написати гітарний тюнер. Це така штука, щоб настроювати інструменти.  Ну, а далі тільки фантазія)

Як ти вважаєш, чи можна вивчитися на програміста самостійно?

К: Немало прикладів молодих програмістів-самоучок, які дають кращі результати, ніж офіційно сертифіковані випускники навчальних закладів. Головне – бажання і наполегливість. Навчитися самому досить реально.

Займатися програмуванням нудно чи азартно?

К: Для когось – нудно. Для когось – найкраще заняття в житті, за яке ще й платять. Кожен займає якусь роль у цьому житті і вибирає свій власний шлях.

Що найважче і що найлегше у цій професії?

К: Професія програміста вважається однією з найважчих у світі. Вона змушує думати, вчитися дисципліни, змушує виходити із зони власного комфорту і проводити дуже багато часу над пошуком, аналізом і вирішенням проблем.

Найлегше у цій професії, при наявності хороших знань і досвіду – знайти роботу. Для хорошого програміста всі двері відкриті. У цій сфері ІТ пропозиція завжди значно перебільшувала попит.

 

Михайло Творко

Три причини, чому тобі подобається працювати в сфері програмування?

М: Хороша заробітна плата, гнучкий графік роботи.

Що найважче у твоїй роботі?

М: Іноді буває складно знайти спільну мову з клієнтами або з колегами по команді. Таке буває рідко, але все ж буває. Що до технічної сторони, то нічого надскладного немає, все вирішується і все виясняється.

Над чим ти зараз працюєш?

М: Над забезпеченням якості проектів)) Більше сказати не можу, бо конфіденційна інформація.

Чи бували якісь курйозні випадки? Які?

М: В роботі таких випадків не було, хіба випадки на різних заходах, на корпоративах і т.д. Більше сказати не можу)

В тебе великі амбіції? Яким ти бачиш своє майбутнє?

М: Бачу своє майбутнє більш творчим в суміжній спеціальності, можливо, в дизайнерській. Не планую бути QA до кінця життя. (QAQuality Assurance. Забезпечення якості, перевірка продукту на відповідність поставленим вимогам). І треба більшу зп.

 

Олександр Бойко

Що тобі подобається в програмуванні?

О: Мені подобається, що можна працювати, майже ні з ким не спілкуючись, можна займатися фрілансом і отримувати високу зарплату. Не дуже люблю взаємодіяти з людьми, я по суті інтроверт.

Чому фріланс? Любиш подорожувати?

О: Люблю сидіти вдома і не люблю фотографуватися) Але, звичайно, зручно, коли можна працювати з любої точки світу, аби був інтернет і ноутбук.

А що не подобається в роботі?

О: А що може не подобатися?)

 

Сергій Хохан

Як ти став програмістом? Чому саме ця професія?

С: Спонтанно вийшло. Кинув університет, зрозумівши, що мені не подобається спеціальність. В мене був друг програміст, який багато заробляв, ось це мене, напевно, і наштовхнуло на думку, чому б не спробувати. Все пішло досить легко для мене, ось і займаюся цим.

Фріланс чи офіс? Чому?

С: Однозначно фріланс. Можна багато подорожувати і самому вирішувати скільки годин в день працювати. Головне виконати поставлену задачу. Звичайно, робота потребує часу і ти не дуже насолодишся Парижем, коли увесь день проводиш за комп’ютером у номері чи навіть в кафе, але саме усвідомлення, що ти в Парижі піднімає настрій, чи не так?

Що для тебе успіх?

C: Напевно, працювати в Google, але там занадто мало вихідних))

Що можеш порадити початківцям?

С: Бути цілеспрямованими або знайти те, що більше по душі.

 

Підготувала Таша Сенченко

Схожі пости

На 17 тисяч оштрафували жителя Тернопільщини, який, хворіючи коронавірусом, поїхав копати картоплю

Поминальні дні перенесуть на Зелені свята: тернополян просять не йти на кладовища на Великдень

Ірина Небесна

У Тернополі хочуть змінити тарифи на воду, 27 травня – громадські слухання