Зануди чи представники складної професії? 13 вересня – День комп’ютерника і програміста

День комп’ютерника і програміста – неофіційне свято програмістів, що відзначається на 256-й день року. Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято потрапляє на 12 вересня, в невисокосного – на 13 вересня.

Цього дня журналісти видання “Терміново” вирішили поспілкуватися з представниками цієї професії. Чи відповідають дійсності стереотипи про програмістів? Чи справді вони не люблять спілкуватися і ведуть нудний спосіб життя?

 

Костянтин Матвіїшин

Чому ти вирішив стати програмістом? Яку ти бачиш перспективу в майбутньому?

К: Програмування – досить складна професія, але опанувавши яку, ти зможеш не тільки гідно заробляти і мати перспективи кар’єрного росту, в тому числі і поїздки за кордон, але й мати інструменти для того, щоб втілювати в життя свої ідеї.

А які ідеї ти б хотів втілити у життя?

К: Написати гітарний тюнер. Це така штука, щоб настроювати інструменти.  Ну, а далі тільки фантазія)

Як ти вважаєш, чи можна вивчитися на програміста самостійно?

К: Немало прикладів молодих програмістів-самоучок, які дають кращі результати, ніж офіційно сертифіковані випускники навчальних закладів. Головне – бажання і наполегливість. Навчитися самому досить реально.

Займатися програмуванням нудно чи азартно?

К: Для когось – нудно. Для когось – найкраще заняття в житті, за яке ще й платять. Кожен займає якусь роль у цьому житті і вибирає свій власний шлях.

Що найважче і що найлегше у цій професії?

К: Професія програміста вважається однією з найважчих у світі. Вона змушує думати, вчитися дисципліни, змушує виходити із зони власного комфорту і проводити дуже багато часу над пошуком, аналізом і вирішенням проблем.

Найлегше у цій професії, при наявності хороших знань і досвіду – знайти роботу. Для хорошого програміста всі двері відкриті. У цій сфері ІТ пропозиція завжди значно перебільшувала попит.

 

Михайло Творко

Три причини, чому тобі подобається працювати в сфері програмування?

М: Хороша заробітна плата, гнучкий графік роботи.

Що найважче у твоїй роботі?

М: Іноді буває складно знайти спільну мову з клієнтами або з колегами по команді. Таке буває рідко, але все ж буває. Що до технічної сторони, то нічого надскладного немає, все вирішується і все виясняється.

Над чим ти зараз працюєш?

М: Над забезпеченням якості проектів)) Більше сказати не можу, бо конфіденційна інформація.

Чи бували якісь курйозні випадки? Які?

М: В роботі таких випадків не було, хіба випадки на різних заходах, на корпоративах і т.д. Більше сказати не можу)

В тебе великі амбіції? Яким ти бачиш своє майбутнє?

М: Бачу своє майбутнє більш творчим в суміжній спеціальності, можливо, в дизайнерській. Не планую бути QA до кінця життя. (QAQuality Assurance. Забезпечення якості, перевірка продукту на відповідність поставленим вимогам). І треба більшу зп.

 

Олександр Бойко

Що тобі подобається в програмуванні?

О: Мені подобається, що можна працювати, майже ні з ким не спілкуючись, можна займатися фрілансом і отримувати високу зарплату. Не дуже люблю взаємодіяти з людьми, я по суті інтроверт.

Чому фріланс? Любиш подорожувати?

О: Люблю сидіти вдома і не люблю фотографуватися) Але, звичайно, зручно, коли можна працювати з любої точки світу, аби був інтернет і ноутбук.

А що не подобається в роботі?

О: А що може не подобатися?)

 

Сергій Хохан

Як ти став програмістом? Чому саме ця професія?

С: Спонтанно вийшло. Кинув університет, зрозумівши, що мені не подобається спеціальність. В мене був друг програміст, який багато заробляв, ось це мене, напевно, і наштовхнуло на думку, чому б не спробувати. Все пішло досить легко для мене, ось і займаюся цим.

Фріланс чи офіс? Чому?

С: Однозначно фріланс. Можна багато подорожувати і самому вирішувати скільки годин в день працювати. Головне виконати поставлену задачу. Звичайно, робота потребує часу і ти не дуже насолодишся Парижем, коли увесь день проводиш за комп’ютером у номері чи навіть в кафе, але саме усвідомлення, що ти в Парижі піднімає настрій, чи не так?

Що для тебе успіх?

C: Напевно, працювати в Google, але там занадто мало вихідних))

Що можеш порадити початківцям?

С: Бути цілеспрямованими або знайти те, що більше по душі.

 

Підготувала Таша Сенченко

About the author

герой
trending_flat
Гірка жалоба замість свят: Кременеччина оплакує молодого Героя

Кременеччина в жалобі. Трагічна звістка сповнила болем серця жителів Борсуківської громади, адже на фронті обірвалось життя Ігоря Власюка 1991 року народження.  Ігор був сержантом, командиром гармати військової частини А**** та загинув 17 квітня 2025 року в районі н.п. Шипувате Купʼянського району Харківської області під час виконання бойового завдання, проявивши безмірну мужність і героїзм під час захисту Батьківщини. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах громади. "Біда сколихнула Борсуківську громаду. З глибоким жалем повідомляємо про загибель ВЛАСЮКА Ігора Івановича (30.07.1991) із с. Передмірка. Щирі співчуття батькам, сестрі та усім рідним загиблого. Про зустріч Героя та чин поховання повідомимо додатково", - йдеться у дописі. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять! Читайте також: Понад 2 роки невідомості: на щиті повертається Герой з Кременця

ДТП
trending_flat
ДТП на Чортківщині: постраждала 16-річна мотоциклістка

На Чортківщині трапилась ДТП за участі 16-річної дівчини. Неповнолітня потрапила до лікарні.  Аварія сталась 17 квітня у селі Стінка на Чортківщині. Водій автомобіля Skoda Kodiaq не переконався у безпечному русі і почав здійснювати маневр розвороту. Як наслідок - у нього врізалася 15-річна мотоциклістка, яка їхала позаду. Водійку мототранспорту госпіталізували. Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. "У водія взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні. Читайте також: У ДТП на Тернопільщині постраждав 11-річний хлопчик: що трапилось

ДТП на Тернопільщині
trending_flat
У ДТП на Тернопільщині постраждав 11-річний хлопчик: що трапилось

На Тернопільщині під колеса авто потрапив 11-річний хлопчик. Його з травмами та переломом госпіталізували до лікарні.  Аварія трапилась 17 квітня близько 8 ранку в селищі Залізці на Тернопільщині. За попередньою інформацією, хлопчик переходив проїжджу частину дороги за межами пішохідного переходу і його збив водій автомобіля Renault Master. Постраждалого з травмами та переломом госпіталізували до лікарні. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. "У водія взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Серйозна аварія у Тернополі: постраждала дитина (відео)

хата
trending_flat
Померли 4-5 місяців тому: тіла брата та сестри виявили у будинку на Тернопільщині

У Бережанах правоохоронці знайшли тіла чоловіка та жінки, які померли близько 4-5 місяців тому.  17 квітня сімейний лікар брата та сестри, яких він періодично навідував, не зміг потрапити на територію будинку. Тому фельдшер викликав правоохоронців, щоб вони допомогли потрапити у середину. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Потрапивши до житлового будинку, працівники поліції виявили тіла жінки та чоловіка. За словами судово-медичного експерта чоловік 1961 року народження та жінка 1953 року народження померли близько 4-5 місяців тому. Родичів у них не було, а тому ніхто не помітив їхню відсутність. Слідів насильницької смерті на тілі не виявили, але стало відомо, що і чоловік, і жінка мали проблеми зі здоров'ям. "Причина смерті стане відома після розтину. За даним фактом відкрите провадження відповідно до ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України з поміткою "природна смерть". Триває слідство", - йдеться у повідомленні. […]

пухлина
trending_flat
Важила як новонароджена дитина: у Тернополі у жінки видалили величезну пухлину

У Тернополі хірурги провели операцію, у ході якої видалили пацієнтці пухлину понад 3 кг.  Операція відбулась у Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина». Про це повідомив головний лікар Віктор Овчарук. "Сьогодні разом із колегами провели екстирпацію матки з пухлиною гігантських розмірів, вага якої більше 3 кг під спінальною анестезією. Турбуємось про Ваше жіноче здоровʼя у перинатальному центрі «Мати і дитина»", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Скаржився на головний біль і закладення вух, виявилося – пухлина. Допоможіть на лікування Данилка

trending_flat
Зерносушка, квадроцикл, будинки і не тільки : у ДСНС показали наслідки пожеж на Тернопільщині

На Тернопільщині за минулу добу трапилось 14 пожеж. Рятувальникам вдалось врятувати 4 будівлі від повного знищення вогнем. 17 квітня вогнеборці ліквідовували пожежу житлових будинків у селі Варваринці на Тернопільщині, Москалівка на Кременеччині, Коцюбинці на Чортківщині. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління ДСНС України у Тернопільській області. Крім того, 17 квітня у місті Хоростків рятувальники загасили пожежу квадроцикла та ліквідовували загоряння у місті Кременець у недіючій зерносушці. Також вогнеборці загасили протягом минулої доби 8 пожеж сухої трави. "Знову почастішали пожежі сухої трави. І кожна така пожежа — це загроза для життя, здоров’я людей, осель і довкілля. Нагадуємо: спалювання сухостою призводить до масштабних пожеж, знищення фауни, отруєння повітря, руйнування екосистем, а також поширення вогню на житлові будинки та господарські споруди. Це небезпечно, незаконно і безвідповідально", - йдеться у повідомленні.    Читайте також: Велика пожежа в школі сталася на Тернопільщині

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025