12.11.2019
Новини Суди

На Тернопільщині у селян відбирають 43 га землі під сади. Люди обурені і кинулись шукати правди у судах

 

У жителів с.Возилів Бучацького району відбирають 43 га землі, яку вони вважають своїм пасовищем. Такий процес став можливим завдяки одному рішенню депутатів сільради, підписаним головою ОТГ. Щоправда, люди переконані і мають свідків, що за таке рішення депутати не голосували в принципі.

Знайти правду жителі Возилова спробували у Тернопільському окружному адміністративному суді. Чергове і, як виявилось останнє слухання, відбулось у вівторок, 10 вересня. Пройшло воно емоційно та шумно, адже люди змушені були добиратись 6 км пішки до траси, аби сісти у транспорт та приїхати до Тернополя. Вони хотіли, аби суд вислухав свідків. Хотіли й самі розповісти про проблему, однак їм такої можливості не дали. Суд вирішив закрити провадження у справі, мовляв дана справа віднесена до юрисдикції Бучацького райсуду, а не Тернопільського адмінсуду. А направити справу у Бучач для відповідачів, як обурювались селяни, це всеодно, що впустити рибу у воду. Відтак рішення суду людям не сподобалось.

-Ми взнали, що нашу землю забрали,  22 квітня цього року, коли на пасовище приїхала техніка, – розповідає Ольга Бандусяк, жінка є у справі позивачем. – Ми вийшли і запитали, чому ті люди сюди приїхали. А вони відповіли нам, що тут пан Гадз буде розбивати сад. Ми почали скликати збори, кликати ОТГ, ніхто нам нормально нічого не пояснив, а потім нам сказали, що земля наша вже куплена на торгах, на 7 років оренди. Ми не згодні з таким. Депутати наші не голосували за надання згоди, вони готові свідчити, а рішення підписане невідомо ким. Виходить, що голова Золотопотіцької сільради підписав.

Як пояснює представник позивачів, адвокат Валерій Муж, певні посадові особи Золотопотіцької ОТГ, до якої належить і село Возилів, зробили фіктивне рішення щодо землі.

– Рішення стосується надання згоди Головному управлінню Держгеокадастру в Тернопільській області на підготовку документації для проведення аукціону щодо права оренди земельної ділянки, – каже він. – Але оскільки таке рішення не було проголосовано, воно є фіктивним, протиправним, то є відповідно і така згода не могла бути надана. Ми намагались це довести у Тернопільському адміністративному суді. У нас є свідки, але їх не допитали, і вже й не будуть. Адже суд вважає, що дана справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства і направив нас до Бучацького районного суду. Звісно, ми цю справу не лишимо. Питання юрисдикції – це процесуальне питання, але нам, в будь-якому випадку, варто довести протиправність цього рішення. В якому суді це буде доведено, чи це буде адміністративному, чи в районному, не так важливо. Чи подаватимемо апеляцію на рішення адмінсуду, вирішимо тоді, як побачимо повний текст ухвали.

Як додають люди, депутати не голосували за вище згадуване рішення, оскільки в таких селах, як Возилів, проблема із землею – її  бракує навіть для місцевих мешканців.

Ваш коментар

Схожі пости

“Не кіпішуй, голосуй!” – людей закликають голосувати на виборах (фото)

Замки, печери, історії, легенди. Тернополян запрошують на екскурсії містом та областю

На дві операції Яні потрібно близько 60 тисяч гривень. Допоможіть зібрати кошти

Євгенія Цебрій