29.05.2023
Мандри Молодь Новини

“Цих всіх вражень могло б не бути, якби ми обрали святкування у ресторані”. Тернопільські випускники розповіли про подорож за кордон

Вони відмовилися від випускного балу, дорогих костюмів, зачісок, макіяжів та суконь. Здали Зовнішнє незалежне оцінювання, отримали у школі атестати і вирушили у подорож за кордон. Про одинадцятикласників Великогаївської школи, які вирішили поїхати у подорож замість випускного сайт “Терміново” писав у травні – напередодні мандрівки. Ідею учнів підтримало багато наших читачів, а стаття про їх плани отримала тисячі переглядів та поширень у соцмережах. 

Читайте також: Відмовилися від суконь, костюмів і зачісок. Одинадцятикласники з Великих Гаїв їдуть у подорож замість випускного

Нещодавно випускники повернулися з подорожі, своїми враженнями поділилися з журналісткою “Терміново”. Поїздка тривала 5 днів. Мандрівники відвідали Краків, Прагу, Відень і Будапешт. 

27 червня нам вручили атестати, був фуршет у школі, а наступного дня увечері ми виїхали, – розповідає випускниця Асоліна. – Це був незабутній час проведений разом з класом. Я приїхала додому і мене переповнюють емоції, я дуже щаслива. Хоч це моя не перша подорож, але ця була найкраща. 

Всі щасливі

Разом з випускниками великогаївської школи у подорож їздили також випускники тернопільської школи № 22, всі вони потоваришували і дуже гарно провели разом час. Особливо усіх вразив своєю архітектурою Відень, розповідає Асоліна. 

– Це місто нас покорило, – каже вона. – Увечері ми ще були у парку атракціонів, це було незабутньо! На годину ми всі розбіглися по різних каруселях, а коли всі зібралися в автобусі, то кожен ділився враженнями. Все було дуже, дуже круто. Я рада, що ми погодилися їхати в подорож, що наша класна керівничка Людмила Іванівна підтримала нашу ідею, не побоялася з нами їхати сама без батьків. Ми їй дуже вдячні. Ми дуже гарно відпочили, нам все сподобався.

Вражаючим був останній день подорожі у Будапешті. 

– Ми гуляли містом, відвідали аква-парк, плавали на кораблику, – розповідає Асоліна. – Туристична компанія зробила нам сюрприз, – коли ми прийшли на кораблик, нас чекала музика, шампанське. Годину ми плавали по Дунаю, милувалися красою Будапешта і відзначали наш випускний.

Емоції переповнюють

Чи не шкодує Аліна разом з однокласниками про те, що у них не було випускного?

– Випускний – це просто один вечір, а тут ми були разом 5 днів, – каже вона. – Нас емоції переповнюють, вже домовились, що треба ще кудись всім разом їхати.

Подорож з проживанням і харчуванням коштувала 200 євро з однієї людини. Зі слів Асоліни, додатково вона витратила ще 50 євро на сувеніри та атракціони. Мандрівка випускникам обійшлася значно дешевше, ніж класичне святкування у ресторані з сукнями, костюмами, зачісками та фотосесіями.

Вільно спілкувалися англійською

Це була мандрівка-казка, так називає цю подорож класна керівничка випускників великогаївської школи Людмила Кравчук.

– Раніше ми багато мандрували Україною, – каже вона. – Це була перша подорож з класом за кордон. Ми відвідали чотири країни і побачили дуже багато. Одна картинка змінювала іншу, все було дуже насичено і продумано. Це навіть не порівняти з випускним. Коли в нас була кульмінація поїздки – подорож на кораблику, то дівчата зі сльозами на очах говорили, що цього могло б не бути, якби обрали випускний у ресторані. Я була на випускному своєї доньки, своїх учнів попередніх років, тому я маю з чим порівняти.  Випускний це гарно, але ця подорож дуже кольорова та яскрава. Діти вражені. До речі, мої учні дуже гарно здали ЗНО з англійської мови, тому більшість вільно спілкувалася англійською. Ми думали, що буде гарно, що все буде добре, але не сподівалися, що настільки! 

Під час подорожі доводилося багато ходити, трохи боліли ноги, було спекотно (+38 у Відні, +36 у Празі), але позитивні емоції та враження не давали відчувати втоми.

– Дивишся на ту красу, та й забуваєш про все. Ми трохи ховалися у затінок, десь біля фонтана зупинилися, – пригадує вчителька. –  Ми не те, що не шкодуємо про те, що поїхали, ми в захваті!

Не пошкодували, що поїхали

Задоволені мандрівкою і випускники тернопільської школи № 22, які їздили у подорож разом з учнями з Великих Гаїв. 

– На початку 10 класу ми вирішили обрати ресторан для випускного, але оскільки зараз бронюють все за два-три роки наперед, то ми вже не змогли знайти закладу, – розповідає випускниця школи № 22 Аліна Шимків. – Тому вирішили краще  кудись поїхати. Не всі батьки були від цього у захваті, але врешті ми таки поїхали. Приєднались до нас і деякі учні з паралельного класу, які святкували випускний у ресторані. Нам все дуже сподобалося, хоча раніше трохи сумнівалися, чи все робимо правильно.

Зі слів Аліни, вони з класом ходили на урочистий похід містом, але дівчата обирали бюджетний варіант одягу, – сукні були дешевші і простіші. Потім пішли в кафе без батьків, а наступного дня вирушили у подорож.  За підрахунками учнів, такий варіант святкування випускного все рівно коштував дешевше, ніж класичний. 

Схожі пости

Почаївську лавру можна побачити з дзвіниці монастиря у сусідній області

Під час гасіння пожежі на Мазепи врятували жінку

Декан історичного факультету ТНПУ заявляє про тиск та помсту

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів