Ви можете отримати страховий стаж до пенсії, якщо працювали за кордоном

пенсія

Мільйони українців зараз проживають та працюють за межами країни через повномасштабну війну. Тепер страховий стаж, набутий ними за кордоном, зараховуватиметься при визначенні права на пенсію за віком в Україні.

Уряд ухвалив відповідну постанову, розроблену Міністерством соціальної політики України. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Раніше в Україні діяла норма, згідно з якою для нарахування пенсії враховувався лише стаж, набутий на території України. Винятком були тільки країни, з якими Україна мала ратифіковані угоди про взаємне визнання стажу.

Торік народні депутати ухвалили закон, що запровадив пропорційну систему обрахування стажу. Відповідно до нових правил, розмір пенсії українців залежатиме від страхових внесків, сплачених в Україні, але для отримання права на пенсію враховуватиметься весь період трудової діяльності, включно з роботою за кордоном.

Це значно розширює можливості багатьох українців. Наприклад, якщо людина пропрацювала в Україні 25 років і додатково 5 років за кордоном, раніше вона не мала б права на призначення пенсії за віком. Зараз вона зможе додати ці 5 років закордонного стажу до свого українського.

Нова постанова Уряду чітко регламентує правила врахування такого стажу. Незалежно від наявності міждержавної угоди про взаємне визнання стажу, якщо робота за кордоном офіційно зараховувалася до стажу в тій країні (і це підтверджено документами), вона буде врахована для отримання права на пенсію в Україні.

«Ми прагнемо забезпечити справедливість у питанні призначення та нарахування пенсій українцям. Нам важливо, щоб люди, які працюють, мали право на пенсію. Тому змінюємо законодавство у відповідь на виклики часу і потреби людей, врегульовуємо питання стажів, набутих за кордоном, впроваджуємо зміни, які мають зробити пенсійну систему більш справедливою, а пенсії – гідними», – підкреслила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Віцепрем’єр-міністр України – міністр національної єдності України Олексій Чернишов зазначив: «Це рішення має ключове значення для визначення права на призначення пенсії за віком, адже дає змогу враховувати весь період трудової діяльності українців, які офіційно працювали за межами нашої країни. Таким чином Україна визнає внесок своїх громадян, які працювали за кордоном, зберігали зв’язок із Батьківщиною та планують або вже повернулися додому».

Документ також вирішує проблему громадян, які набували трудовий стаж у Росії та Білорусі. До початку повномасштабної війни для отримання пенсії в Україні необхідно було надати довідку про те, що людина не отримує пенсію в цих країнах. Зараз достатньо декларативного підтвердження від самої людини, що вона не отримує пенсію від органів РФ чи Білорусі. Це рішення усуває перешкоди для багатьох українців у отриманні заслуженої пенсії.

Варто пам’ятати, що тривалість страхового стажу безпосередньо впливає на розмір майбутньої пенсії. Чим довше людина сплачує страхові внески і чим більший їхній розмір, тим вищою буде пенсійна виплата.

У 2025 році для призначення пенсії за віком діятимуть такі вимоги:

  • у 60 років необхідно мати не менше 32 років страхового стажу,
  • у 63 роки – від 22 до 32 років,
  • у 65 років – від 15 до 22 років.

About the author

trending_flat
За кілька днів у Тернополі змінять нумерацію маршрутів автобусів

Відсьогодні, 25 червня, у Тернополі починає діяти нова система нумерації міського транспорту. Це означає, що номери автобусів і тролейбусів більше не збігатимуться, щоб уникнути плутанини та спростити пересування містом. Раніше тернополяни могли зіткнутися з ситуацією, коли, наприклад, існував і автобус №8, і тролейбус №8, що створювало незручності для пасажирів, особливо для гостей міста, і ускладнювало оперативну заміну транспорту. Про це інформує Тернопільська міська рада. Ці зміни впроваджуються за зразком європейських міст, де вже давно діє єдина система нумерації. Таке рішення допоможе уникнути повторення номерів маршрутів, зробить поїздки зручнішими для пасажирів та дозволить швидко замінювати один вид транспорту іншим без зайвих проблем. Ось як зміняться номери тролейбусів: Тролейбус №1 тепер буде №4. Тролейбус №11 стане №6. А ось як зміняться номери автобусів: Автобус №1А тепер буде №1. Автобус №3 стане №30. Автобус №4 тепер буде №24. Автобус №5 стане №50. Автобус […]

ДТП
trending_flat
У центрі Тернополя велосипедист збив жінку і втік: її забрала швидка

У центрі Тернополя сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждала жінка. Велосипедист, який її збив, зник з місця події, а потерпілу госпіталізували. ДТП сталася 18 червня близько 13:20 на бульварі Тараса Шевченка. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Тернопільської області. До травмпункту бригада швидкої допомоги доправила тернополянку 1955 року народження. У жінки діагностували перелом та інші ушкодження. На місце події прибула слідчо-оперативна група Тернопільського райуправління поліції. Вони з'ясували, що велосипедист рухався пішохідним тротуаром у напрямку вулиці Князя Острозького. Водій двоколісного транспорту наїхав на пішохода, після чого жінка впала. Натомість велосипедист не зупинився і втік з місця пригоди. Наразі правоохоронці встановлюють особу велосипедиста. За цим фактом відкрито провадження за частиною 1 статті 291 Кримінального кодексу України (порушення чинних на транспорті правил). Триває розслідування.

пожежа Синьків
trending_flat
Серйозна пожежа на Чортківщині: могло згоріти три будівлі

У селі на Чортківщині сталася серйозна пожежа. Майже опівночі, коли більшість людей вже спали, спалахнула господарська будівля у селі Синьків. Площа загоряння склала 55 квадратних метрів.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Майже опівночі, о 23:56, коли більшість людей вже спали, наші рятувальники отримали терміновий виклик із села Синьків. На місці вони побачили господарську будівлю, охоплену полум'ям.  Площа пожежі — 55 квадратних метрів, а головне — вогонь вже був готовий перекинутися на три сусідні будівлі, зокрема й на житловий будинок! Завдяки миттєвій реакції та злагодженій роботі, хлопці не лише приборкали пожежу, але й відстояли у вогню три споруди! Це і є те, що називається "врятовано"", - йдеться у повідомленні.

будівництво Сураж
trending_flat
У селі на Кременеччині московський патріархат будує церкву

На Тернопільщині, у селі Сураж Кременецького району під виглядом звичайного будинку будують церкву. Та ще й московського патріархату. Про це розповів журналіст з Тернополя Сергій Сінкевич. Зазначимо, що село ще в 2019 році перейшло до Православної церкви України.  "Все добре чув. Бачив на власні очі. І констатую патологічне самодурство, юридичну профанність, або зухвалу бравуру місцевих московських священників. Все настільки очевидно, що вважаю: є усі підстави, аби до Суража приїхали нарешті й якісь компетентні контролери з відповідних структур. З яких завгодно. Наприклад, з прокуратури. Варто не ігнорувати, а лише спробувати. Поговорити з людьми. Глянути на великий хрест, встановлений біля майбутнього нібито просто будинку. І зовсім не складно буде переконатись, що замовники цього будівництва давно вже наплювали на документи, і справді будують там церкву", - пише журналіст на своїй сторінці у фейсбуці. "Командир" будівельної бригади, Сергій, відкрито розповів, що вони є спеціалістами […]

trending_flat
Чи потрібне загартоване скло на смартфон: практичний аксесуар чи маркетинговий хід?

Смартфони стали нашим щоденним помічником, але варто цьому розумному пристрою впасти і вже можна втратити не лише настрій, а й значну суму грошей. Саме тому захист дисплея виходить на перший план одразу після купівлі нового телефону. Найпопулярніший спосіб — встановлення загартованого скла. Проте чи справді воно необхідне, чи це просто модна тенденція? Екран під загрозою: навіщо взагалі додатковий захист?  Більшість нових смартфонів оснащуються екранами з високою роздільною здатністю, які одночасно є найкрихкішими деталями пристрою. Хоча виробники рекламують наявність захисного скла (найчастіше це Gorilla Glass різних поколінь), у реальному житті цього буває недостатньо. Падіння навіть з висоти столу може спричинити появу мікротріщин або повністю розбити екран. Вартість заміни дисплея в деяких моделях може досягати 40–60% вартості всього смартфона. У такому контексті загартоване скло, яке коштує в рази дешевше, виглядає цілком логічним і практичним рішенням. Загартоване скло проти плівки: битва за дисплей […]

затримання
trending_flat
Зняття з розшуку та оформлення непридатності до служби: тернопільські поліцейські знешкодили незаконні оборудки у ТЦК

Поліція Тернопільщини викрила корупційні схеми у двох територіальних центрах комплектування. Зловмисники обіцяли громадянам допомогу з уникненням мобілізації. Правоохоронці оголосили підозру трьом особам, серед яких двоє нинішніх та один колишній працівник ТЦК. Їм загрожує до восьми років ув'язнення за такі дії, як зняття з розшуку та оформлення фіктивної непридатності до служби. Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України. Схеми ухилення від мобілізації: як це працювало Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та слідчі поліції Тернопільщини, спільно зі співробітниками СБУ, викрили осіб, які організовували незаконні схеми. Цього разу під підозру потрапили двоє працівників військової установи та їхній колишній колега. Один із військових районного ТЦК, разом зі спільником (колишнім військовослужбовцем цього ж підрозділу), обіцяв чоловікові оформити документи про непридатність до служби. За цю «послугу» вони вимагали 20 тисяч доларів. Змовники запевняли, що мають вплив на посадовців центру комплектування, які б "виготовили" необхідні […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025