На згарищі отець і староста села шукали те, що вціліло: від 100-річної церкви у Катеринівці нічого не лишилось (відео)

Від пожежі 100-річної дерев’яної церкви у селі Катеринівка на Кременеччині майже нічого не залишилось. На жаль, згоріла сама будівля та церковне майно, включно зі старовинною плащаницею (1890 року).

За словами настоятеля храму отця Андрія, споруда була гордістю громади, її постійно доглядали та підтримували в належному стані. У церкві зберігалися цінні реліквії, зокрема старовинна плащаниця 1890 року та особлива ікона Пресвятої Богородиці, подарована монахами з Афону. Про це повідомляє Суспільне.

Не вціліло майже нічого

Після пожежі рятувальники разом зі священником та старостою села обстежували згарище, намагаючись врятувати те, що залишилося. Вдалося знайти кадило, одну вінчальну корону та частини дзвонів. Священник розповів, що найбільший 100-кілограмовий дзвін, подарований Любомиром Степановичем Біликом на честь переходу парафії до ПЦУ, повністю згорів через надзвичайно високу температуру під час пожежі.

Серед уцілілих речей також виявили старе панікадило з дзвіниці храму. Більшість ікон та книг були непоправно пошкоджені вогнем. Ікона Андрія Первозванного хоч і не згоріла повністю, але сильно деформувалася. Постраждали також ікони 12 свят та акафістник, сторінки якого обгоріли. Старовинні вінчальні корони, що, ймовірно, існували стільки ж, скільки й сам храм, були знищені. Святе Євангеліє також суттєво пошкоджене, лише окремі фрагменти тексту залишилися читабельними.

За словами старости села Ігоря Буяновського, слідство розглядає кілька версій виникнення пожежі, проте ознак навмисного підпалу не виявлено. Найімовірнішою причиною вважають електричне замикання. Неофіційно рятувальники також припускали, що пожежа могла розпочатися від вогнищ, які місцеві жителі розпалювали поблизу.

До парафії ПЦУ в Катеринівці належить близько 100 осіб. Місцева жителька Тетяна Бурцан, яка мешкає поруч із церквою, розповіла, що помітила дим близько 8:55 ранку. Рятувальники прибули на місце приблизно за 40 хвилин. Пожежа була такої сили, що розжарене вугілля падало на сусідні подвір’я, пошкоджуючи майно жителів. Громада вже планує збирати кошти на будівництво нового храму.

За інформацією речника пожежно-рятувальної служби області Сергія Даніліна, пожежу вдалося повністю загасити близько 11 години. На місце події було направлено три пожежні автомобілі та близько 20 рятувальників. Оскільки дерев’яна церква була повністю охоплена вогнем, основні зусилля спрямували на запобігання поширенню пожежі на сусідні будівлі. Загальна площа пожежі становила приблизно 250 квадратних метрів. Тривалий час прибуття рятувальників пояснюється віддаленістю села – 18 кілометрів від найближчого пожежно-рятувального підрозділу.

Наразі правоохоронні органи продовжують з’ясовувати точні причини виникнення пожежі.

About the author

Львів
trending_flat
Цікаві місця Львова, про які ніхто не знає: відкриваємо нові горизонти

Львів – це місто з багатою культурною спадщиною та унікальною атмосферою, що приваблює туристів зі всього світу. Відомі пам’ятки, такі як площа Ринок, Високий Замок чи Оперний театр, добре знайомі як львів’янам, так і гостям міста. Однак існує низка цікаві місця Львова, про які ніхто не знає, навіть серед місцевих мешканців. У цьому тексті розглянемо саме такі локації, які варто відвідати, щоб відчути справжній колорит міста. Парк "Знесіння" – зелене серце на околиці Одним із таких маловідомих місць є парк "Знесіння". Він розташований на північному сході Львова і пропонує гармонійне поєднання природної краси та історичних артефактів. Багато львів’ян не здогадуються про цей простір, хоча він є ідеальним для тривалих прогулянок, бігу та велосипедних маршрутів. Тут збереглися залишки оборонних споруд, які колись слугували захистом для міста. "Знесіння" – це справжній природний оазис, прихований від повсякденного міського шуму. Таємничі лабіринти підземель Львова […]

ДТП Теребовля
trending_flat
Серйозна ДТП на виїзді з Теребовлі: троє травмованих

На виїзді з Теребовлі сталася серйозна ДТП. Унаслідок зіткнення двох авто троє людей отримали травми, в тому числі 10-річна дитина. Про це повідомили у пресслужбі поліції області. "Чергову автотрощу з потерпілими зареєстрували поліцейські 13 липня. Близько 12:40 житель Зборівської територіальної громади, керуючи автомобілем Reno clio, при виїзді із Теребовлі допустив зіткнення з автомобілем VoIkswagen Golf, який рухався попереду. До лікарні за меддопомогою звернулися троє пасажирів з VoIkswagen Golf. Двом потерпілим медики надали меддопомогу та відпустили за місцем проживання, а 10-річну дівчинку госпіталізували", - кажуть у поліції.

ДТП Глибочок
trending_flat
Трагедія на Чортківщині: чоловік випав з авто

На Тернопільщині стався нещасний випадок - посеред дороги в автомобіля відчинилися двері і пасажир випав з авто. На жаль, він загинув. Про це повідомили у поліції Тернопільської області. Трагедія сталася 12 липня. "У ході перевірки стало відомо, що близько 18:45 при в'їзді в село Глибочок Чортківського району в автомобілі КІА на повороті відкрилися задні двері, а пасажир не втримався та випав з автівки. У результаті падіння чоловік отримав травми несумісні із життям. За даним фактом відкрите провадження відповідно до частини 2 статті 286 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025