21.10.2020
Новини

У Польщі суд виніс вирок водію автобуса, який скоїв ДТП, де загинув тернополянин

До 6,5 років позбавлення волі засудив Окружний суд Перемишля водія українського туристичного автобуса, обвинуваченого у скоєнні аварії, в якій загинули троє людей, а 50 отримали травми.  Серед загиблих був 31-річний тернополянин Володимир Палащук, його дружина Тамара отримала травми.

Також 42-річного Миколу Л. зобов’язали заплатити по 10 тисяч злотих чотирьом постраждалим; йому заборонено керувати будь-якими транспортними засобами у Польщі терміном на 15 років.

Аварія сталася в серпні 2018 року в селі Лещава Долішня, що на Підкарпатті, на так званому “серпантині смерті”. Це місце досить небезпечне, підтверджують польські правоохоронці. Тому там є обмеження швидкості – 30 км. Тоді як водій перевищив швидкість до 75 км год. Володимир Палащук разом з дружиною Тамарою їхав у подорож до Відня та Будапешта. Ця мандрівка була подарунком дружині на день народження і п’яту річницю одруження. Організатор подорожі – львівська компанія “Аккорд-тур”, яка одразу «вмила руки» від усього що сталося. Вказавши у офіційному листі, що вони ні до чого не мають стосунку. Мовляв, є посередниками між туристами і ФОП- перевізником, готелями, страховою.

Судовий процес у цій справі розпочався у березні цього року. Перше слухання відбулося 22 березня, друге – 23 квітня, третє – 4 червня, 12 червня суд оголосив вирок.

Обвинувачений 42-річний український водій від серпня перебуває під вартою у польському ізоляторі. Спершу під час допитів водій не визнавав своєї вини. А в суді визнав і попросив пробачення у потерпілих.

Дружина загиблого у аварії тернополянина Тамара Палащук на задоволена таким вироком суду. Жінка вважає, що водій повинен отримати максимальний термін ув’язнення – 12 років. Тамара Палащук думає над тим, щоб подавати апеляцію.

– Цей водій згубив життя не тільки трьох людей, але і моє, моєї дитини і ще багатьох. Я втратила чоловіка, дитина – батька, батьки поховали сина. 6,5  років – не є покаранням за такий злочин, – каже жінка.

Після пережитого у Тамари панічний страх до автобусів, не дуже довіряє поїздам, бо вони в Україні у доволі страшному стані. Жінка сама їздить за кермом, каже, довіряти може лише собі. Тамара розуміє, що туристи їздять у подорожі і далі це робитимуть. Усім, хто збирається у подорож автобусом за кордон, жінка радить добре читати відгуки про туроператора та усі умови страхівки і не боятися відстоювати свої інтереси.

Схожі пости

Міністр розвитку економіки назвав середню заробітну плату на Тернопільщині

“Гроші віддайте, при спробі зґвалтування опирайтесь”. Поліцейські радять, як поводитись при нападі

Ірина Небесна

Судитимуть водія, який вчинив смертельну аварію у Теребовлянському районі