07.01.2025
Новини

Бути поруч, коли болить найбільше: як у Тернополі підтримують родини військових (фоторепортаж)

Напередодні Водохреща у Тернополі відбулася особлива зустріч для родин захисників. Благодійна організація “Карітас” організувала захід, спрямований на духовну та психологічну підтримку дружин, матерів та дітей військових з Тернопільщини. Як все відбувалось, дізнавалося “Терміново”.

“Карітас” вже понад рік реалізує проєкт “Зцілення”, у межах якого надає всебічну підтримку родинам військових. Організація проводить ретрити у Зарваниці, що тривають 2-3 дні. Під час таких заходів родини можуть отримати консультації психологів, поспілкуватися зі священниками та юристами.

Психолог “Карітасу” Оксана Козак розповіла про останню зустріч: “Ми зосередилися на питаннях турботи про себе у трьох важливих аспектах – духовному, психологічному та фізичному. Священник розповів про значення Водохреща та різдвяних свят. Завершили зустріч майстер-класом з виготовлення банок для освячення води”.

На такі зустрічі регулярно приходять 20-30 осіб не лише з Тернополя, а й з віддалених сіл області. Для мешканців сільської місцевості це особливо важливо, оскільки там складніше організувати схожі заходи.

Керівниця проєкту “Зцілення” Аліна Муц підкреслила важливість створення середовища для спілкування родин наших Героїв: “Ми проводимо ресурсні зустрічі, щоб люди могли познайомитися та поспілкуватися”.

“Ми організовуємо ретрити для духовної та психологічної віднови у Зарваниці. На такі зустрічі ми запрошуємо рідних наших полеглих Героїв, тих хто зник безвісти або у полоні. Зазвичай вони тривають 2-3 дні і наповнені різними зустрічами із психологами, індивідуальними розмовами із отцями. Також на цих ретритах присутні юристи, які надають підтримку в юридичних питаннях. Це, до речі, один з основних запитів родин наших Героїв”.

“З дітьми працюють окремо аніматори, психологи, залежно від віку, за різними програмами. Також ми проводимо ресурсні зустрічі, такі як нещодавно, з метою створити об’єднувальне середовище, в якому вони можуть познайомитися один з одним, поспілкуватись. Вони один одного найбільше розуміють”, – додала Аліна Муц.

Та на таких зустрічах наша діяльність не закінчується – на постійній основі в “Карітасі” родини в наших військових можуть отримати психологічні, юридичні консультації, а також духовні розмови зі священнослужителями.

Для дітей різного віку працюють окремі програми з психологами та аніматорами. Також організовують табори для дітей наших захисників. Організація залучає партнерів та проводить благодійні заходи для розширення можливостей підтримки родин.       

Перейти до панелі інструментів