27.11.2021
Новини

Через сильні дощі на Тернопільщині активізувались змії

Про змій на Тернопільщині повідомляють користувачі соцмереж. Зокрема, вужа бачили у Збаражі, а також у парку «Топільче» у Тернополі.

“Давно в Збаражі вужі не зустрічалися. Нижче каплички на вул. Івана Франка”, – пише у “Фейсбуці” Юра Долинський.

« У парку “Топільче” активізація плазунів. Особливо треба бути обачним дівчатам і жінкам з дітьми, які заходять у траву фотографуватись», – написав Roman Kubay у «Фейсбук».

Чоловік описує свою зустріч з плазуном:

«Уявіть сиджу, ловлю рибу, нікого не чіпаю, раптом ззаду півметрова чорна змія шипить на мене. Серцебиття 200 ударів і я мало в річку не стрибаю».

Опади, висока вологість та тепло сприяють розмноженню змій, пояснює  доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедрою загальної біології Тернопільського педуніверситету Василь Грубінко.

– Популяція змій у нашій області росте останніх 5-7 років. По-перше зими були теплі, по друге – зменшення кількості хімічних препаратів на полях, а також є корми – достатньо жуків, гризунів. А зміям головне, щоб було тепло і було що їсти, – каже він.

За словами пана Грубінка, у Тернополі водяться вужі, але часом трапляється і гадюка звичайна .

– Вона отруйна, як мінімум її укус може викликати алергію, максимум – якщо це хвора людина або дитина, можливий анафілактичний шок, – каже професор. – Тому одразу треба звертатись до медиків. Тому що не стільки небезпечна отрута, скільки змії можуть занести зубами небезпечні мікроорганізми, адже живляться щурами, мишами. Укус глибокий і отрута швидко розповсюджується про кровоносній системі. Вужі не є небезпечними, хоча якщо їх роздратувати, можуть вкусити. Вони не мають отрути, але можуть занести інфекцію зубами. Тому краще, щоб вуж не кусав і гратися з ним нема потреби. Не раз бачив як діти  у парках граються нами, у банках носять, але їх чіпати не варто.

У Тернопільській області водиться гадюка звичайна, три види вужів – серед них звичайний і водяний, додає Василь Грубінко. Також подекуди є гадюка звичайна, часом трапляється мідянка – на Бережанщині та Монастирищині. Є карпатський удавчик , але їх тут зустрічають дуже рідко.

– Змій не  можна чіпати, не варто ними гратися чи намагатися вбити, – наголошує науковець. – У плазуна з’являється захисна реакція і він може вкусити. Побачили змію, не чіпайте її  і вона втече.

Схожі пости

Конкурс: вишліть своє ретро-фото з Кременця та отримайте приз!

Redaktsia

Попередніх звільнили, нових призначити не змогли: Україна залишилась без міністрів охорони здоров’я та фінансів

Ірина Небесна

Мешканка Тернопільщини розвернула тренерське крісло на вокальному шоу (відео)

Перейти до панелі інструментів