Android чи iPhone? “Вічне” протистояння двох думок

У світі і по сьогодні триває протистояння людей із різними думками. Плаття біле з золотим чи чорне з синім? Windows чи Linux? Android чи iPhone?

Власне, на останнє із запитань я намагатимусь дати відповідь у цій статті. Перед прочитанням «багатьох букв» знизу, хочу зразу пояснити – я не займаю нічию сторону, стаття – це лише порівняння «сухих» фактів про обидва телефони та, можливо, допомога вам у відповіді на запитання «Чию сторону зайняти?».

Отже, так як розробником Android є компанія Google – ми візьмемо за основу їх найновіший смартфон Google Pixel 3 (не будемо брати до уваги інші смартфони із операційною системою Android) та порівняємо із найновішим iPhone XS від Apple.

Пройшло достатньо часу від презентації обох гаджетів, щоб ми могли на собі відчути усі «плюси» та «мінуси». Отже перейдемо до порівняння, а почнемо із загальних характеристик (порівнювати будемо базові моделі, НЕ iPhone XS Max та НЕ Google Pixel 3 XL):

Характеристики

Як видно із зображення вище – відмінності є несутєвими. Основною відмінністю є наявність FaceID у iPhone XS, та наявність сканера відбитків пальця у Pixel 3. Хоча і ця відмінність не суттєва, це всього лише питання звички та комфорту. Вбудована пам’ять у обох (базових версій) телефонів 64 гігабайти, хоча у розширених версіях iPhone обходить Pixel 3, маючи 256/512 гігабайт, в той час Google пропонує лише 128 гігaбайт. У обох телефонів відсутній роз’єм 3.5 мм jack, що не дає змогу підключити навушники напряму без перехідника. Доволі не зручна «функція» якою споряджують все більше сучасних телефонів, хоча технології рухаються вперед і все більше компаній випускають свої безпровідні навушники, які приєднуються до телефона за допомогою Bluetooth.

Комплектація

Кардинальних відмінностей у комплектації немає, різні адаптери, мережеві кабелі та інші кабелі.

iPhone XS
Google Pixel 3

 

 

 

 

 

 

 

Дизайн

Форма корпусу Pixel 3 прямокутна із зглаженими кутами, бокові грані рівні. На зворотній стороні присутня традиційна для Pixel глянцева пластикова вставка.

Смартфон Pixel 3 продається у трьох кольорах: Just Black (чорний), Clearly White (білий) та Not Pink (рожевий). На зображені вище зображений Clearly White.

На лицьовій стороні телефона знаходиться датчик, фронтальна камера та розмовний динамік, під екраном знаходиться ще один динамік, що в сукупності створює стерео звук. Користувачі трохи розчаровані розмовним динаміком: не дуже голосний, враховуючи те, що він ще і відповідає за вивід музики можна було зробити і голосніше.

Знизу, на торці, знаходиться мікрофон та роз’єм USB Type-C.

Справа – кнопка живлення і клавіші для регулювання гучності.

Із зворотньої сторони ви можете побачити двухсекційний «спалах», велике «око» камери, модуль лазерного фокусування та сканер відбитків пальців.

iPhone XS, як і його конкурент, представлений у трьох кольорових схемах: Silver (срібний), Space Gray (сірий) та Gold (золотисто-рожевий). На фото вище зображений Silver.

Зовнішніх відмінностей у iPhone XS від iPhone X майже немає. На лицьовій стороні телефона можна знайти розмовний динамік, фронтальну камеру та мікрофон.

На торці знизу легко помітний динамік та роз’єм Lightning.

Справа – бокова кнопка.

Зліва – перемикач режиму «Без звуку» та «Дзвінок», і клавіші регулювання гучності.

На зворотній стороні чітко видно  «спалах» та дві камери: ширококутна та телеоб’єктивна.

У цій категорії я не буду віддавати бал нікому, адже дизайн телефона – це особистий смак кожного. Хоч на мою думку iPhone виконаний таки гарніше.

Дисплей

У Pixel 3 дисплей розміром 5.5 дюйма із розширенням 2 160 х 1 080 пікселів, що є FullHD+. Екран можна вважати майже ідеально відкаліброваним, тут немає кольорів які змушують очі «кровоточити», кут огляду максимальний, хоч і під певними нахилами злегка помітна «синява».

iPhone ж може відповісти 5.8 дюймовим дисплеєм із розширенням 2 436 х 1 125 пікселів, що є FullHD+. Екран контрасний та має приємну передачу кольору. Присутні також програмні фічі: True Tone, який підлаштовує картинку під оточення, та Night Shift, який включається ввечорі і робить зображення більш приємним та запокоюючим. Сукупність апаратних та програмних характеристик робить екрани iPhone XS одними із найкращих на данний момент (трішки кращими є екрани Super AMOLED від Samsung).

Отже, безперечним переможцем у цій категорії стає iPhone XS (+1 бал у скарбничку iPhone).

Камера

Ми дійшли до категорії, де порівняння є відносним та суперечливим. У сучасних гаджетів якість фото майже одинаково гарна, але і тут є свої нюанси. Отже, почнемо із основного. У iPhone подвійна камера, а Pixel 3 цим похвалитись не може, та це йому і не потрібно. За версією ресурсу DXOmark, який спеціалізується на рейтингах якості камер мобільних приладів, iPhone XS займає друге місце із 105 балами, поступаючись лише Huawei P20 Pro із 109 балами, в цей час, минуле покоління Google Pixel 2 посідає восьме місце із 98 балами, оскільки Google Pixel 3 був презентований лише 9 жовтня – DXOmark випробувати його, напевно, ще не змогли, та ви самі можете порівняти якість фото обох гаджетів у вечірній час.

Оцінку поставте самі, адже iPhone компенсує цей недолік кращими фронтальними фото.

Аккумулятор

iPhone XS має аккумулятор ємністю 2 658 мА/ч, а Pixel 3 – 2 915 мА/ч.

Важко говорити про час роботи гаджету, бо це залежить від індивідуальних налаштувань/програм/типу використання, тому буду відштовхуватись тільки від кількості міліампер-годин (+1 бал у скарбничку Pixel 3).

Продуктивність

У iPhone XS вбудований новий процесор А12 Bionic, Pixel 3 має Qualcomm Snapdragon 845. Не буду вдаватись у деталі та спробую пояснити усе простими словами. Pixel 2 кращий обганяє iPhone XS на багатьох потоках, в той час як iPhone XS на одному потоці кращий. Багатопоточність – це властивість платформи, яка складається з того, що процес породжений в операційній системі може складатись із декількох потоків, які в свою чергу будуть виконуватись паралельно. Простіше кажучи – +1 бал у скарбничку Pixel 3.

Ціна

Із ціною все просто і пояснювати нічого не треба.

iPhone XS – 999$

Google Pixel 3 – 799$

Просто мовчки віддамо +1 бал у скарбничку Pixel 3.

Підсумок

Порівнявши «сухі» факти та характеристики обох смартфонів – перемогу виборов Google Pixel 3. Не враховуючи всі недоліки обох гаджетів, а відштовхуючись тільки від вибору операційної системи – я би обрав Android, це особисто моя думка, вона може відрізнятись від думки редакції та від вашої думки.

About the author

trending_flat
Верховна Рада прийняла закон про мову

Верховна Рада України проголосувала за законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів. Проти проголосували 38 депутатів, 25 не голосували, 7 утримались від голосування. Так, Верховна Рада на пленарному засіданні 25 квітня встигла завершити розгляд поправок до цього законопроекту і проголосувати за нього. Зазначимо, що на голосування у Раду, аби підтримати депутатів, прибули екс-президент Віктор Ющенко і почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Депутати зустріли Філарета стоячи. Зазначимо, що парламент розпочав розгляд документа 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2065 поправок із 2082. Хто говоритиме українською? Всі громадяни України та ті, хто хоче стати громадянином України. Серед посадовців українською вільно мають розмовляти, наприклад, президент, голова парламенту та його заступники, прем’єр-міністр та віце-прем’єри, голови міністерств та усіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та […]

trending_flat
Прокуратура змусила підприємство відшкодувати 50 тисяч грн

Прокуратурою області вживаються заходи щодо стягнення до державного бюджету коштів у вигляді плати за проїзд дорогами загального користування. Так, на виконання рішення господарського суду Тернопільської області, яким задоволено позов Тернопільської місцевої прокуратури, ПАП «Агропродсервіс» сплатило до бюджету 47 429 грн плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом. «Усього, за результатами розгляду судами чотирьох позовів у цій сфері боржниками добровільно сплачено 24 тис грн, стягнуто в дохід бюджету понад 47 тис грн, ще один позов на суму 18 тис грн перебуває у провадженні.», - повідомляють у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

trending_flat
Викладач тернопільського ВНЗ, який зберігав наркотики, постав перед судом

Тернопільським міськрайонним судом, за позиції державного обвинувача Тернопільської місцевої прокуратури, засуджено до покарання у виді штрафу викладача вузу, що пропонував гроші поліцейському за уникнення від кримінальної відповідальності.  У грудні 2018 року працівниками патрульної поліції викрито викладача одного з навчальних закладів міста Тернополя, який зберігав психотропні речовини без мети збуту. "З метою уникнення кримінальної відповідальності за незаконне зберігання психотропних речовин, фігурант справи запропонував службовій особі правоохоронного органу неправомірну вигоду у розмірі 500 доларів США та був затриманий під час передачі грошей. За вчинені кримінальні правопорушення, зловмисник засуджений до покарання у межах статті Кримінального кодексу. Зазначимо, що обвинувачений повністю розкаявся у вчиненому та сприяв слідству.", - повідомляють у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

trending_flat
Тернополянин заробляв на прожиття крадіжками

Злодія, на рахунку якого десятки крадіжок з автомобілів, впіймали тернопільські поліцейські. 49-річного тернополянина підозрюють у серії крадіжок з автомобілів. Крадій полював здебільшого на автомобілі вітчизняного виробництва, не обладнані сигналізацією. Шукав автомобілі, залишені на ніч у дворах будинків, чи просто посеред вулиці. За допомогою підручних засобів відчиняв багажник автівки, або ж добирався до салону. До рук злодія потрапляло усе, що мало бодай якусь цінність:  магнітофони, відеореєстратори, електроінстументи. Чуже майно ніс в ломбард. Поліцейські затримали зловмисника після чергової крадіжки з машини. Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. «Слідчі дії тривають, правоохоронці продовжують перевіряти тернополянина на причетність до інших протиправних діянь. Зловмисникові повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених  статтею 185 ККУ - крадіжка.  До скоєних в минулому майнових злочинів додасться ще низка крадіжок.», - про це повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області. Триває досудове розслідування. Також нагадаємо, що […]

trending_flat
Дівчину вбили у власному помешкані. Поліція встановлює обставини

Тіло дівчини близько десятої години ранку 16 квітня зі слідами насильницької смерті у власному помешканні виявили тернополяни. Про це вони повідомили на лінію "102". При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що загибла - мешканка обласного центру, 1991 року народження. На її тілі судово-медичний експерт виявив кілька ножових поранень. Знайшла дівчину подруга мами та робітник, який робив ремонт у квартирі загиблої. Вони вранці своїми ключами відкрили вхідні двері і побачили її тіло. За попередньою інформацією, смерть потерпілої настала вночі. «На місці злочину працювали оперативники, експерти та кінологи. Правоохоронці встановлюють особу зловмисника та причини вбивства тернополянки. Подія внесена в єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 115 частина 1 ККУ - умисне вбивство.» , - повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

trending_flat
Науковці розробили перше “живе” серце

Група Ізраїльских вчених «надрукувала» на 3D-принтері живе серце. Всього на розробку серця, 2,5 см у діаметрі, вчені витратили три години. Як заявило агенство Bloomberg, таке серце підійшло би кролику. Група Ізраїльских вчених розробила серце із живих тканин, повідомляє Deutsche Welle. Для створення штучного серця науковці взяли у пацієнта жирові клітини і «перепрограмували» їх у стовбурові, а вже після цього, із цих клітин, виростили повноцінні серцеві м’язи. Найближчим часом науковці планують зайнятись трансплантацією таких органів тваринам, після чого можна буде вирощувати такіж «живі» органи для людей. Керівник групи вчених підкреслює, що це дослідження може стати проривом в боротьбі с серцево-судинними захворюваннями. Науковці вважають, що ризик відторгнення такого органу мінімальний. Такі органи «друкували» і раніше, але тільки зараз цей орган має клітини та кровоносні судини. Також наразі науковці не можуть точно сказати, коли вони розроблять перший повноцінний прототип людського серця. Але вже сьогодні […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025