Вода смердить і має гельмінти: у двох річках на Тернопільщині заборонили купатись
Жителів Заліщицької громади попереджають про небезпечний стан води у місцевих водоймах. Згідно з результатами останніх лабораторних досліджень, якість води в річках Дністер та Серет суттєво відхиляється від встановлених гігієнічних норм. Зокрема, у Дністрі в межах міста Заліщики фахівці зафіксували посилення стороннього запаху, що вдвічі перевищує допустимі межі. Крім того, у зразках виявили яйця та личинки гельмінтів, наявність яких у воді категорично заборонена. Аналогічна ситуація спостерігається і в річці Серет поблизу села Касперівці, де інтенсивність неприємного запаху є ще вищою, а паразитарне забруднення також підтверджено експертами. Фахівці наголошують, що через такі показники вода в цих річках наразі не відповідає стандартам безпеки для господарсько-побутових чи будь-яких інших потреб населення. Мешканців закликають бути обережними та зважати на ці ризики для здоров'я. "У зв’язку з цим купання у вказаних водоймах заборонено до покращення санітарного стану води", - йдеться у повідомленні.
