У тернопільських лікарнях вимагали кошти у пацієнтів: на які медзаклади області скаржились найбільше

хабарі лікарня

Сьогодні у Тернополі з візитом перебуває керівництво Національної служби здоров’я України. Предметом обговорення є реалізація та розширення державної програми реімбурсації “Доступні ліки”.

113 закладів охорони здоров’я на Тернопільщині у 2023 році уклали угоди з НСЗУ на суму 4 мільярди гривень. На зустрічі з представниками преси голова НСЗУ Наталія Гусак закликала лікарів, голів громад, а також пересічних громадян звертати увагу на проблеми, пов’язані з доступністю медичних послуг для населення.

“Люди не знають ні про свої права, ні про державну програму, вони і надалі дозволяють маніпулювати своєю думкою, у складні часи, особливо зараз. Ми (держава – ред.) оплатили минулого року закладам 4 мільярди гривень, але одночасно з цим мені як голові НЗСУ дуже цікаво, чи всі з цих 4 мільярдів бюджетних коштів потрапило саме у вигляді якісної медичної допомоги саме для жителів Тернопільської області”, – каже Наталія Гусак.

Керівниця НСЗУ розповідає, що у лікарнях країни часто маніпулюють думкою про те, що служба здоров’я недофінансовує заклади охорони здоров’я. За тим, як використовуються державні кошти, повинні слідкувати керівники медзакладів, а також їхні засновники (облради, міські ради, голови громад).

Проблем багато

Зокрема, Наталія Гусак стурбована тим, що у лікарнях досі пишуть пацієнтам на листочках перелік того, що треба купити пацієнтам. Не може бути так, що, наприклад, в обласній дитячій лікарні, яка отримала 9 млн фінансування, витратили 85% коштів на зарплати лікарям, а з решти 15% немає змоги закупити шприци та спирт для пацієнтів.

Кожного дня пацієнтам у лікарнях дають список, у якому є елементарні речі, за які вже заплатила держава. І для цього навіть не потрібно йти до аптеки – у палату приходить фармпрацівник і продає те, що необхідно. І така ситуація у кожній області.

Щодо програми “Доступні ліки”, яка розвивається і зростає за обсягами фінансування, в НСЗУ спостерігають тенденцію недоступності цієї програми у сільській місцевості. “Мене турбує низька кількість погашених електронних рецептів”, – каже пані Наталія і додає, що у селах буває так, що сімейний лікар виписує рецепт на безоплатні ліки, але житель села не може придбати їх у місцевій аптеці, бо вона не є учасниками програми. За це мають відповідати голови громад.

Ще проблемою є те, що сімейні лікарі не розповідають людям з хронічними захворюваннями, що вони можуть отримати безоплатні ліки.

Окрема проблема – ефективність роботи медичних закладів. Більшість людей не знають, що можна отримати безоплатно, скільки закупляється лікарських засобів, яку лікарню можна отримати, щоб отримати послугу, і скільки за це заплатила держава. Договір з НСЗУ вимагає від лікарень використовувати кошти за призначенням.

Керівники громад мають турбуватися про здоров’я людей

У нашій області низька кількість рецептів на пацієнта. Це означає, що люди не отримують рецепти регулярно. Водночас зарплата у фельдшерів та сімейних лікарів у селах найвища, вони мають сучасне обладнання та місце роботи. Однак сімейні лікарі, навіть маючи автомобілі, не турбуються про те, щоб люди отримали безоплатну медичну допомогу, направлення на аналізи чи процедури.

У  НСЗУ закликають скористатися гарячою лінією за номером 16-77, якщо у них вимагають оплатити, наприклад, за рентген 100 гривень, за УЗД – 200 гривень, за КТ і так далі. І ці всі гроші йдуть на “благодійний фонд”, хоча фактично ці послуги уже профінансовані державою.

До речі, минулого року на тернопільські лікарні прийшло близько 10 скарг за вимагання грошей. Найбільше скарг зареєстровано на Тернопільську міську комунальну лікарню №2, Тернопільську обласну клінічну, Теребовлянську, Тернопільський обласний онкологічний центр.

About the author

темна вулиця
trending_flat
Вештатися увечері спальним районом може виявитися дорогуватим задоволенням

Інтуїція - велика річ. Отож, коли я зайшов за ріг будинку в спально­му районі й побачив дві постаті в темряві попе­реду, то відразу ж відчув, що щось має статися. І не помилився. Перший удар я отри­мав у щелепу. Щось хруснуло, і відразу ж другий кулак влучив прямісінько у брову. "От тварюки, могли б хоч для проформи попросити закурити", -  подумав я в ту мить, коли здатність до іронії зникає, поступаючись місцем страху. Увесь хміль у голові миттєво вивітрився.   Відчув у роті млосний смак крові, і з-під ніг попливла земля.  Та впасти зараз було б недозволеною розкішшю. Це означало б зробити голову і корпус зручною мішенню для ніг  "відморозків", які в цю пізню пору обра­ли мене за опудало для тренування з кікбоксингу. Треба визнати, що я сам добряче допоміг їм у цьо­му - навіщо було вештати­ся в таку пору та ще […]

Олена Підгрушна
trending_flat
Олімпійська чемпіонка Підгрушна: “Після завершення кар’єри я нікому не потрібна” (головне з інтерв’ю)

Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розповіла про критичний стан біатлону в Україні. В інтерв'ю для SportBusiness.Media титулована спортсменка відверто поділилася проблемами галузі та власними переживаннями щодо завершення кар'єри. За словами Підгрушної, в Україні досі немає жодного біатлонного стадіону, який відповідав би європейським стандартам. Ситуацію погіршили російські обстріли, які пошкодили частину наявних спортивних баз. "Навіть коли ми вигравали на піку своєї кар'єри, європейці нас запитували: 'А правда, що у вас немає жодного стадіону?' Ми відповідали: 'Ну так'", – зазначила спортсменка. Стан дитячо-юнацького спорту також критичний. Більшість зборів і виїздів юних біатлоністів фінансують батьки. "Далеко не кожна сім'я може оплатити й витягнути це. Збори дорогі, адже включають витрати на переїзди, проживання та харчування і плюс є довготривалими", – пояснила Підгрушна. Спортсменка розповіла про разючу різницю у підтримці атлетів в Україні та за кордоном. "Коли в мене була можливість поспілкуватися в Чехії з одним […]

Помер ректор
trending_flat
Помер багаторічний ректор вишу на Тернопільщині

У Бережанах на Тернопільщині 20 лютого 2025 року пішов з життя Василь Михайлович Павліський, багаторічний керівник місцевого агротехнічного інституту. Видатному науковцю та освітянину було 83 роки. Про смерть науковця повідомили у Бережанській міській раді. Василь Павліський народився 26 травня 1941 року в селі Угринів-Долішній на Івано-Франківщині. Здобув вищу освіту у Львівському політехнічному інституті, який закінчив 1968 року. З 1992 року очолював Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства. Під його керівництвом навчальний заклад спочатку отримав статус коледжу, а 2000 року перетворився на Бережанський агротехнічний інститут. За час роботи Василя Павліського заклад встановив міжнародну співпрацю з установами США, Канади, Австрії, Данії, Німеччини та Швейцарії. Науковий доробок ректора налічує 88 праць, серед яких три монографії. Василь Павлінський мав почесне звання заслуженого машинобудівника України, був доктором технічних наук, професором та дійсним членом Українських академій економічної кібернетики і триботехніки. Також його відзначено як почесного […]

trending_flat
Знайшли за сотні кілометрів від дому: тернопільські патрульні допомогли розшукати зниклу дівчинку

Патрульні Тернопільщини розшукали неповнолітню дівчину з Черкащини, яка покинула домівку та вирушила до Львова. 20 лютого працівники дорожньої станції Підволочиська отримали повідомлення від правоохоронців Черкаської області про зникнення 16-річної дівчини. Вона прямувала невідомим транспортом у напрямку Тернополя. Після термінового сповіщення всіх патрульних екіпажів області заступник начальника служби освітньої безпеки разом із колегою зафіксували на трасі М-09 Тернопіль — Львів — Рава-Руська автомобіль Renault із черкаськими номерами. У салоні перебувала пасажирка, зовнішність якої збігалася з описом розшукуваної. Про це повідомили у патрульній поліції області. Водій транспортного засобу пояснив правоохоронцям, що працює таксистом і здійснює перевезення дівчини до Львова, де на неї нібито чекають родичі. Втім, сама пасажирка не змогла пояснити причини втечі з дому та ігнорування телефонних дзвінків від рідних. Патрульні доправили неповнолітню до районного відділу поліції для з'ясування всіх обставин події. Про знайдення дівчини одразу повідомили колег із Черкащини.

бібліотека
trending_flat
На Тернопільщині бібліотеки працюють у холоді або закриті

На Тернопільщині за минулий рік припинили роботу 15 бібліотечних закладів, а 88 установ не працюють через брак фінансування. Від початку повномасштабного вторгнення бібліотечна галузь області майже не отримує коштів. Найгострішою проблемою залишається відсутність опалення. У 116 публічних бібліотеках (16,7% від загальної кількості) опалення повністю відсутнє, а в 199 закладах (28,6%) приміщення опалюються лише частково. Про це йдеться у дописі на сторінці Прочитай. Книгозбірня. Критичною є ситуація з оновленням книжкових фондів. Упродовж 2024 року бібліотеки області отримали всього 47 642 примірники нових видань. У перерахунку на окремі заклади це становить від 2 до 80 книг на одну бібліотеку, що не відповідає потребам читачів. На тлі системної кризи окремі благодійники підтримують бібліотечні установи. Зокрема, Михайло Апостол, громадський діяч та радник начальника Тернопільської ОВА, передав цінні видання до фонду Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Попри складні умови роботи, бібліотеки області продовжують зберігати та […]

Головко
trending_flat
Що саме не задекларував Головко на 2 мільйони гривень

НАБУ та САП висунули підозру колишньому очільнику Тернопільської обласної ради Михайлу Головку, який також був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань, у приховуванні майна від декларування. За даними слідства, вартість незадекларованого майна перевищує 2 мільйони гривень. Правоохоронці встановили, що протягом 2022-2023 років посадовець користувався квартирою своєї матері площею 201,9 квадратного метра, проте не вніс цю інформацію до декларації. Окрім того, він не вказав у документах нежитлові приміщення, які належать членам його родини: паркувальне місце, автомийку та кладову. Також підозрюваний не задекларував кошти, які зберігалися на банківському рахунку. Про це йдеться у повідомленні на сайті НАБУ. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України. Яким майном володіє родина Головків? У повідомленні на сайті НАБУ вказано, що Головко не вніс у декларацію квартиру площею 201,9 кв.м. Це сусідня квартира від тієї у Тернополі, яку придбала […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025