26.12.2024
Новини

Її картини світяться дивним світлом: у Збаразькому замку триває виставка відомої художниці з Кременця

З вишуканими, тонкими, живими роботами відомої кременецької художниці Олександри Панфілової зараз можна познайомитися у Збаразькому замку. Там експонується виставка картин мисткині, – повідомляють у Національному заповіднику “Замки Тернопілля”. 

У замку м. Збараж експонується виставка робіт сучасної Кременецької художниці Олександри Панфілової, яка є учасницею мистецького гурту “Палітра”.

До створення своїх чудових картин Олександру надихнуло тонке відчуття прекрасного. Працює у техніці олійного живопису, акварелі та розпису на склі.

Її картини світяться дивним світлом, легкістю та гармонією, дарують відчуття затишку та психологічного розвантаження. В кожному дотику пензля — радість від можливості передати красу рідного краю.

Довідка

З 2004 року Олександра Панфілова – учасниця жіночого мистецького гурту «Палітра». Працює у техніці олійного живопису, акварелі та розпису на склі. Учасниця багатьох групових виставок, міжнародних пленерах. У грудня 2019 року в Тернопільському обласному художньому музеї відбулася персональна виставка кременецької художниці, в експозиції якої представили 58 творів.

Олександра Панфілова – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри методики викладання мистецьких дисциплін. У 1996 – 2001 роках навчалася в інституті мистецтв Волинського державного педагогічного університету ім. Лесі Українки, одержала диплом з відзнакою за спеціальністю «образотворче мистецтво і креслення».

У спеціалізованій вченій раді Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Олександра у 2009 році захистила кандидатську дисертацію «Мистецьке життя Кременеччини 20-30-х років ХХ століття» за спеціальністю 26.00 01 – теорія та історія культури. Сфера наукових інтересів – взаємовпливи та зв’язки різних культур в ракурсі художнього життя Волині. Публікації науковиці характеризують мистецькі тенденції , які домінували на Кременеччині у першій половині ХХ століття, уточнюють та повертають із забуття імена митців, культурних діячів, які працювали у навчальних закладах міста .

Перейти до панелі інструментів