Що лікують в торакальному відділенні?

Торакальна хірургія – це галузь медицини, яка займається діагностикою та хірургічним лікуванням станів, спричинених захворюваннями або травмами стравоходу, легенів, серця та інших структур всередині грудної клітки. Торакальна хірургія включає в себе досвід різних типів хірургів, включаючи кардіоторакальних, кардіохірургів, кардіохірургів з вродженими вадами серця, загальних торакальних і серцево-судинних хірургів.

Торакальна хірургія може вирішувати різні типи захворювань, такі як рак легенів, пухлини і доброякісні утворення в легенях, рак стравоходу, ахалазія та інші проблеми з ковтанням, пухлини стравоходу, шлунково-стравохідний рефлюкс, мезотеліома, легеневі інфекції, пухлини в грудній стінці, гіпергідроз і багато іншого. Торакальні хірурги також можуть виконувати трансплантацію легень (особливо для пацієнтів з термінальною стадією легеневих захворювань), резекцію трахеї, а також видаляти закупорки в серці та артеріях.

Торакальна хірургія відрізняється від кардіології та пульмонології – хоча вони мають справу з тими ж органами, структурами і розташуванням – головним чином тим, що вони проводять хірургічне лікування або втручання. Кардіологи діагностують серцеві стани і захворювання, а потім призначають ліки для їх лікування. Пульмонологи працюють подібним чином – вони ставлять діагноз і призначають ліки, а також проводять малоінвазивні процедури, такі як бронхоскопія.

Кому показано лікування та очікувані результати

Пацієнти, які потребують хірургічного лікування або втручання з приводу захворювань або травм стравоходу, серця, грудної клітки та легень, повинні пройти торакальну хірургію. Зазвичай лікарі первинної ланки, такі як терапевти, пульмонологи, кардіологи та гастроентерологи, направляють своїх пацієнтів на торакальну хірургію, коли вважають за потрібне.

Серцево-судинні хірурги можуть лікувати пацієнтів, які страждають від негерметичності серцевих клапанів, серцевої недостатності, блокади серцевих клапанів, ішемічної хвороби серця, миготливої аритмії та аневризмів основних артерій грудної клітки.

Загальні торакальні хірурги можуть виконувати процедури, що рятують або продовжують життя пацієнтам, які страждають від грижі стравохідного отвору діафрагми, важкої форми емфіземи, раку легенів, розладів ковтання, підвищеної пітливості, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та раку стравоходу.

З іншого боку, кардіохірурги можуть хірургічно лікувати дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перегородок, гіпопластичний синдром та транспозицію магістральних артерій.

Очікуваним результатом торакальної хірургії є або повне лікування захворювання, або відновлення початкової функції уражених органів і структур (у разі пошкодження, спричиненого травмою або хворобою). У випадку, коли повного лікування не очікується, пацієнт може принаймні відчути полегшення від ознак і симптомів захворювання.

Як відбувається процедура?

Методи та підходи, що застосовуються в торакальній хірургії, значною мірою залежать від розташування ураженого органу або структури. Операція може включати інвазивні або малоінвазивні методи. У кардіохірургії, наприклад, операція на відкритому серці є загальним підходом, який використовується для лікування проблем у внутрішніх серцевих структурах. При цьому методі хірургічна команда тимчасово зупиняє серце і відкачує з нього кров перед початком процедури. Однак примітивна версія цієї хірургічної процедури створювала технічні проблеми для хірургів і реальні ризики для життя пацієнтів, тому незабаром вона була вдосконалена завдяки використанню апарату штучного кровообігу.

Якщо структура або орган, що підлягає хірургічному втручанню, знаходиться за ребрами, традиційні методи передбачають розрізання кістки, щоб отримати доступ до них.

Існують також малоінвазивні процедури, які значно скорочують час як хірургічного втручання, так і період відновлення пацієнта. У сфері кардіохірургії зростає тенденція до проведення операцій з використанням роботів. Спеціально розроблена машина допомагає лікарю під час операції для досягнення підвищеної точності та акуратності. Розріз не обов’язково повинен охоплювати всю грудну клітку, і немає необхідності розкривати грудну клітку. Хірургу потрібно лише зробити невеликі розрізи, щоб “руки” апарату пройшли крізь стінки грудної клітки.

Більше про методи лікування можна прочитати за посиланням: https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya/hirurgiya

Можливі ускладнення та ризики

Торакальна хірургія пов’язана з багатьма ризиками та ускладненнями, хоча смертельні випадки або смертельні ускладнення відносно низькі. Сучасні технології дозволили торакальним хірургам бути більш точними і акуратними у своїх методах і техніках, знижуючи ризик інфікування та інших серйозних ускладнень. В Україні однією із провідних клінік, яка надає такі послуги є медична клініка на Лук’янівці.

About the author

Львів
trending_flat
Цікаві місця Львова, про які ніхто не знає: відкриваємо нові горизонти

Львів – це місто з багатою культурною спадщиною та унікальною атмосферою, що приваблює туристів зі всього світу. Відомі пам’ятки, такі як площа Ринок, Високий Замок чи Оперний театр, добре знайомі як львів’янам, так і гостям міста. Однак існує низка цікаві місця Львова, про які ніхто не знає, навіть серед місцевих мешканців. У цьому тексті розглянемо саме такі локації, які варто відвідати, щоб відчути справжній колорит міста. Парк "Знесіння" – зелене серце на околиці Одним із таких маловідомих місць є парк "Знесіння". Він розташований на північному сході Львова і пропонує гармонійне поєднання природної краси та історичних артефактів. Багато львів’ян не здогадуються про цей простір, хоча він є ідеальним для тривалих прогулянок, бігу та велосипедних маршрутів. Тут збереглися залишки оборонних споруд, які колись слугували захистом для міста. "Знесіння" – це справжній природний оазис, прихований від повсякденного міського шуму. Таємничі лабіринти підземель Львова […]

ДТП Теребовля
trending_flat
Серйозна ДТП на виїзді з Теребовлі: троє травмованих

На виїзді з Теребовлі сталася серйозна ДТП. Унаслідок зіткнення двох авто троє людей отримали травми, в тому числі 10-річна дитина. Про це повідомили у пресслужбі поліції області. "Чергову автотрощу з потерпілими зареєстрували поліцейські 13 липня. Близько 12:40 житель Зборівської територіальної громади, керуючи автомобілем Reno clio, при виїзді із Теребовлі допустив зіткнення з автомобілем VoIkswagen Golf, який рухався попереду. До лікарні за меддопомогою звернулися троє пасажирів з VoIkswagen Golf. Двом потерпілим медики надали меддопомогу та відпустили за місцем проживання, а 10-річну дівчинку госпіталізували", - кажуть у поліції.

ДТП Глибочок
trending_flat
Трагедія на Чортківщині: чоловік випав з авто

На Тернопільщині стався нещасний випадок - посеред дороги в автомобіля відчинилися двері і пасажир випав з авто. На жаль, він загинув. Про це повідомили у поліції Тернопільської області. Трагедія сталася 12 липня. "У ході перевірки стало відомо, що близько 18:45 при в'їзді в село Глибочок Чортківського району в автомобілі КІА на повороті відкрилися задні двері, а пасажир не втримався та випав з автівки. У результаті падіння чоловік отримав травми несумісні із життям. За даним фактом відкрите провадження відповідно до частини 2 статті 286 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025