Чи вітають чоловіки своїх жінок – 8 березня: версії появи свята

Міжнародний день жінок святкують сьогодні. Багато дівчат з нетерпінням чекають це свято, аби отримати подарунки. Ми запитали у чоловіків чи вітають вони жінок сьогодні.

Завжди вітаю з цим святом дівчат. Сьогодні подарував мамі квіти та гроші. Це найоптимальніший варіант. Я не прихильник таких свят, але вважаю, що вітати потрібно, адже свято таке чудове – весни та краси”, – каже тернополянин  Артем.

Вітав цього року дружину, доньку та маму. Подарував квіти та гроші. Вважаю, що вітати потрібно, бо їм це приємно. Вони хочуть тих вітань і дарувати їм потрібно те, що вони хочуть, те, що зробить їх щасливими”, – ділиться Тарас.

Не вітаю жінок сьогодні. Не вважаю, що це свято. Потрібно приділяти увагу жінкам та матерям кожного дня, а не один раз у рік”, – каже Володимир.

Дарував коханій сьогодні парфуми та квіти. Я думаю, що квіти для дівчини це завжди хороший подарунок. Насправді, це дуже гарно, що є такий жіночий день. Бо тоді жінки офіційно можуть перекинути свої обов’язки на чоловіка та просто розслабитись”, – розповідає Іван.

Не вітаю нікого сьогодні. Це свято з поганою історію. Для мене воно асоціюється із протестами повій у Нью-Йорку. Тому я вважаю, що сьогодні просо неприпустимо вітати жінок з 8 березням”, – каже Віктор.

Ми зібрали історії, які так чи інакше, пов’язують із виникненням цього свята.

Версія  перша, офіційна: День солідарності трудящих жінок

За офіційною версією, свято пов’язане із “маршем порожніх каструль”, який відбувся 8 березня 1857 року в Нью-Йорку. Тоді жінки, які працювали на текстильних фабриках, протестували проти поганих умов праці та низьких зарплат. Під час маршу вони били в ці самі каструлі, вимагаючи надати їм 10-годинний робочий день замість 16-годинного, рівну з чоловіками заробітну плату і виборче право.

Ця ж версія говорить і про відому німецьку комуністку – Клару Цеткін. Саме її часто називають жінкою, яка заснувала свято 8 березня. У 1910 році на форумі жінок в Копенгагені Цеткін закликала світ заснувати Міжнародний жіночий день 8 березня. Вона мала на увазі, що в цей день жінки будуть влаштовувати мітинги і демонстрації, і тим самим звертати увагу громадськості на свої проблеми.

Версія друга: протести повій, а не робітниць фабрик

Ця версія походження свята, мабуть, найскандальніша і найнеприємніша для всіх жінок, які святкують сьогодні.

У 1857 році в Нью-Йорку жінки справді протестували (як ми писали вище), але були це не текстильниці, а повії. Вони вимагали виплатити зарплату матросам, адже ті користалися їхніми послугами та не мали грошей заплатити.

Ще пізніше – 8 березня 1894 року – у Парижі відбулася ще одна демонстрація повій. Цього разу вони вимагали визнати їхні права нарівні з тими працівницями сфери послуг, які шиють одяг чи печуть хліб, і заснувати спеціальні профспілки.

Схожі акції відбулися в 1895 році в Чикаго, а в 1896 – в Нью-Йорку. Ці протести й стали передумовою пам’ятного з’їзду суфражисток (від англійського слова suffrage – “виборче право”) в 1910 році, де і було вирішено оголосити 8 березня день жіночим і міжнародним, як це запропонувала Цеткін.

Версія третя: вшанування іудейської цариці

Існує версія, що Цеткін народилася в сім’ї єврея-шевця, а саме тому вона пов’язала 8 березня з єврейським святом Пурим.

Згідно з легендою, кохана перського царя Ксеркса, Естер, врятувала іудейський народ від винищення, скориставшись своїми чарами. Ксеркс хотів винищити всіх євреїв, але Естер переконала його не тільки не вбивати євреїв, а навпаки – знищити всіх єврейських ворогів, включаючи самих персів. Сталося це в день 13 Арда за єврейським календарем (цей місяць припадає на кінець лютого – початок березня). Вшановуючи Естер, євреї стали святкувати Пурим. Дата святкування була “плаваючою”, але в 1910 році вона припала саме на 8 березня.

Якою б не була справжня історія цього дня, 8 березня вже давно стало символом краси, ніжності, жіночності та весни. Проте, сміємо нагадати, що жінки заслуговують уваги, турботи та романтики щодня, а не один раз на рік.

About the author

trending_flat
Гармата “Гіацинт” і військовий оркестр. Тернополянам розповідають про принади служби за контрактом

Сьогодні, 15 серпня, біля ТРЦ "Подоляни" відбувається показ військової техніки. Там представлені 4 одиниці техніки: гармата "Гіацинт", "Мста-Б", два КрАЗи. Також у виставці бере участь військовий оркестр. https://www.youtube.com/watch?v=x-Zbvjt_RtY&feature=youtu.be Сьогодні ми проводимо такий своєрідний захід - розповідає  молодший лейтинант 44 окремої артилерійської бригади Юлія Шкугра. - Організовувала його 44 окрема артилерійська бригада. Таким чином ми хочемо показати молодим хлопцям, що контрактна служба - це не страшно. Микита уже 4 роки перебуває на контрактній службі у тернопільській військовій частині. Раніше хлопець проживав та навчався у Києві. Я пішов контрактником, бо хотів захищати свою Батьківщину, - розповідає хлопець. - Тут є непогані перспективи кар'єрного росту, адже військова служба забезпечує мене харчуванням, одягом та проживанням. Я знаю, що ідучи на пенсію, я буду отримувати якісь кошти, які зможуть забезпечити мені непогану старість. Микита розповідає, що був в зоні ООС один раз. Проте участі в […]

trending_flat
На Гаївському мості вантажівка знову знесла багатостраждальний обмежувач

На Гаївському мості вантажівка знесла обмежувач руху. Такий випадок трапляється уже не вперше. Про це повідомляють очевидці у пабліку "Тернопільські плітки" в соцмережі. Цю ситуацію поки не готові коментувати ні у поліції, ні у відділі технагляду Тернопільської міської ради. Люди у коментарях до допису пишуть про те, що вантажівка знесла обмежувач, діляться фото сплющеного автомобіля. Як повідомила прес-служба Патрульної поліції Тернопільської області, у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою на Гаївському перехресті, рух цією ділянкою тимчасово ускладнений. Патрульні просять об‘їжджати вказану ділянку і встановлюють обставини пригоди.  Після 13.00 Патрульна поліція Тернопільської області повідомила деталі аварії. Внаслідок автопригоди на 41-річного кермувальника автомобіля Газель, інспектори склали протокол за ст. 124 КУпАП (Порушення ПДР,що призвели до ДТП) та протокол за ч. 1 ст. 139 КУпАП( (Пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд), вилучено посвідчення водія. Надалі усі матеріали передадуть в суд, який визначатиме міру покарання. Рух на […]

trending_flat
Що хочуть бачити тернополяни на місці колишнього дитячого кафе “Женя-Женечка”

Учора, 7 серпня, територію навколо колишнього дитячого кафе "Женя-Женечка" у центрі Тернополя почали обгороджувати. За інформацією вказаною на банері, йдеться про "реконструкцію із роширенням існуючого кафе". Що хочуть бачити тернополяни на місці відомого колись закладу дивіться у сюжеті. https://www.facebook.com/terminovo.te.ua/videos/915431725457975/?__xts__[0]=68.ARAAT90_yKFqDydflbh6Kb6H2ABzdJGmANGXhvzbhUdzUEnmbFV3npN_Ad-ejQBpIi4-Lt_uszTmpk4JeTNn-ypUcXRaCTud5pDNBKbhTqNauP_aPdr8Frrb7cMiOxdyjbNvRz0BZp4ruzPb53NIZcKnGIJS9IBovBWPeVwGDkxZTktYHNabNMRBQwDW618NaNJrtaIJKweqhsj9IAIC-a3nAwpwYQEAvJ88zOzGgmtN60VbKytwvj2aNDvxcFa5P7KA_KwYzExbPNrbnvV9PtgLtp3ijLk9SZIu5HNfX5y3j0NwbQ8RmpJQ0R5UVDiRFLGCiVv-pqBZD1sI1B-S8qEkRBgBeb59y7idEQ&__tn__=-R

trending_flat
Чи хочуть тернополяни дострокових місцевих виборів (відео)

Нещодавно засоби масової інформації повідомляли, що місцеві вибори відбудуться достроково. Проте офіційної інформації з цього приводу ще немає. Але все ж ми вирішли запитати у тернополян чи вважають вони за доцільне проведення виборів достроково. https://www.facebook.com/terminovo.te.ua/videos/629667924190863/?__xts__[0]=68.ARD-FFoYgJJgGDVqHWzm7rnvrYRjSOxHLXB_omQlgdjxhV9aIOUSuJAXuuIdLtFcox9rKuKZLxqEYcMIKHxquC9CyvPGR9KodHarb5gKjgEx43225KCO3c1XS86KZ2zea7WyJ2owhkzjuBuX6qgwKWIoUaHeywcBiiKOsUFaa3PK928xGJpyKyPqN8tClACLhO5Qpty1ykXL_Ciz4hSbx0PfJpwkCmt74NN184dLLjuy2UdqdBLzMe706isYiwd7Wpe-XdGjA4ZFPOxqa298OICUBAy4hdodPGiqcalhXHNQyCEWArlvNm1kD9YnjEL3TDQKhwJ9-x_-NWpTOxJhkjH-Ia8vMgna2ZhJiw&__tn__=-R

trending_flat
“Ми не святкуємо день народження, бо у нас немає грошей”, – хлопець з інтернату потребує допомоги

Сьогодні до нас у редакцію прийшов хлопець. Денис запитав, чи є для нього будь-яка робота. Як з’ясувалось пізніше, хлопець працює двірником на ринку. Йому 18 років. Живе він з дідусем, проте грошей, які він заробляє, недостатньо, бо потрібно оплачувати комунальні послуги. Я на ринку прибираю, замітаю, - розповідає Денис. - Деколи не вистачає грошей, бо треба платити за світло, за газ. Тому я так ходжу і питаю людей, чи нема в них часом роботи для мене, бо на їжу не вистачає. Я не так, щоб прошу грошей. Я хочу їх заробити. Хлопець виріс в інтернаті. Рідна матір від нього відмовилась, коли він був ще маленький, а батька хлопець зовсім не знає. Батьки не признають мене, - каже Денис. - Мама є, але в неї друга сім’я. У неї двоє чи троє дітей. Ми  не спілкуємось, бо вона не хоче зі […]

trending_flat
Апеляційну скаргу Михайла Головка відхилили у Львівському апеляційному суді

Апеляційне судове засідання за позовом кандидата у народні депутати Михайло Головка відбулось сьогодні у Восьмому апеляційному адміністративному суді у Львові. Нагадаємо, Михайло Головко просив у суду визнати протиправними дії ОВК №164 щодо прийняття та опрацювання виборчої документації та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів на ДВК в межах всього округу, а це Збаразький, Лановецький, Підволочиський, Шумський райони та частина Кременецького району. Також просив скасувати в повному обсязі протокол ОВК про підсумки голосування і зобов’язати ОВК зробити перерахунок голосів. Сьогодні, 2 серпня, колегія суддів заслухала позицію сторони позивача Михайла Головка, сторону відповідача представника Збаразької ОВК та представника третьої особи, яка не представляє самостійний вимог, переможця на 164 окрузі Ігоря Василіва. Сторона позивача стверджувала, що ОВК проігнорувала масові та суттєві порушення вимог законодавства з боку членів ДВК, а також не забезпечила дотримання вимог законодавства щодо транспортування документації та її схоронності. Також представник […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025