Перший в Україні недержавний реєстр донорів кісткового мозку презентували сьогодні у Тернополі. Створила реєстр сім’я, яка зіштовхнулася із важким захворюванням.
Близько року тому у Юлії Куць виявили захворювання кісткового мозку. Єдиним шансом вижити для жінки була трансплантація. Проте в Україні такі операції не роблять. Сім’я знайшла клініку за кордоном. Але потрібен був донор.
“Ми знайшли клініку, зібрали гроші, але не було донора. Так як у мене є брат, то лікарі одразу ж його перевірили. Шанси, що він підійде були 25%. Але дякуючи Богу результати аналізів були позитивні. Брат підійшов мені, як донор і врятував моє життя”, – розповідає Юлія Куць.
Жінці робили операцію у Польщі. Обійшлася вона у 50 тисяч доларів. Юлія запевняє, якщо б довелося шукати донора за кордоном – вартість зросла б до 300 тисяч доларів.
Такі складні випробування надихнули родину на допомогу іншим людям. Вони самотужки створили реєстр потенційних донорів кісткового мозку, які готові безкоштовно допомагати хворим. Пацієнтам, донорами для яких не можуть стати родичі, реєстр врятує життя.
” У реєстрі на даний момент зареєстровано близько 120 людей з усіх куточків України. Кількість бажаючих стати донором зростає кожного дня. Аналізи на донорство проходять у німецькій лабораторії”, – розповів керівник благодійного фонду “Український реєстр донорів кісткового мозку” Роман Куць.
За словами медиків, для самого донора забір біоматеріалу не є травматичним. Взяті клітини повністю відновлюються за два тижні.
ДHК-aналізів потенційних донорів, які проводяться у німецькій лаболаторії повністю оплачує “Український реєстр донорів кісткового мозку”, діяльність якого оплачують благодійники. Вартість аналізу – 52 євро.