Відома психологиня розповіла, як варто розв’язувати проблеми у шлюбі

Експерт дала поради молодятам перед створенням сім’ї і розказала, як вирішувати проблеми в шлюбі, пише “Уніан”.

Психолог Олена Єрмоленко переконана, що уявлення про сім’ю у кожного своє і нерідко воно засноване на ілюзіях і помилкових уявленнях, які ми часто черпаємо з казок.

“Одружилися і жили довго і щасливо” — це та сама фраза, яка наштовхує на думку, що жодних проблем після укладення шлюбу виникнути не може, пише tochka.net.

“Любов і сім’я — не тотожні поняття. Сім’я — це не тільки любов. Любов — це єдність людей на емоційному рівні. А сім’я — єдність двох людей на соціальному рівні, що має на увазі під собою новий тип відносин — партнерство. Уміння разом жити і домовлятися, вирішувати проблеми, ділити відповідальність. Всім знайома фраза “човен любові розбився об побут”, “повсякдення вбиває відносини”. Але при цьому розв’язання побутових питань об’єднує понад 60% пар. Один з вирішальних чинників — вміння домовлятися в побутових речах. Якщо у ваших стосунках настали нелегкі часи — розмовляйте один з одним. Не накопичуйте мовчки образи і не сипте взаємні докори, а постарайтеся згадати навіщо ви разом. Це найголовніше питання!” – наголосила Єрмоленко.

Що потрібно знати перед укладенням шлюбу:

  • Ви не завжди будете любити один одного як в день весілля. Це нормально. Після року взаємин потяг і рівень гормонів дещо знижується. Медовий місяць і гаряча пристрасть не може тривати вічно. Кожна пара переживає злети і спад фізіологічного тяжіння. Кількість сексу може знизитися, але зате якість — істотно підвищується разом з тим, як в парі зростає довіра, пізнання один одного і цікавість до експериментів.
  • Ви — різні люди. Не тільки тому що один чоловік, а інша — жінка. Стать тут ні до чого. Ви обидва Особистості, і у вас є свої думки. Кожен з вас має свій життєвий досвід, свою історію розвитку, своє сприйняття і ставлення до різних питань. І це нормально, що в деяких моментах партнер може з вами не погоджуватися. Ви — не його батько, щоб він/вона вас слухався як старанна дитина. Мати свою точку зору і висловлювати її — краще, ніж прикидатися кимось іншим і намагатися догодити, прислужитися, відповідати очікуванням партнера. Дозволяти собі бути собою, а іншому бути іншим і витримувати цю інакшість — то, що дійсно важливо.
  • Діти — не мета створення сім’ї. А один зі складових елементів. І так, сім’я цілком може існувати і без дітей. Діти — це гості у вашому домі. І в майбутньому — самостійні люди, яким ви допомагаєте вирости і благополучно відокремитися, коли їм виповниться 18 років. Народження дитини не освіжить почуттів у парі, якщо в ній існують проблеми між чоловіком і дружиною. Нерозуміння цих фактів часто призводять до розлучення після знелюднення “сімейного гнізда”.
  • Самотність. Сім’я не рятує від самотності. Швидше навпаки — у стосунках з коханою людиною загострюються ранні психотравми, отримані в дитячо-батьківських відносинах. Страх самотності, боязнь бути кинутим, і емоційна залежність від партнера тягнуть за собою страждання і конфлікти в парі.
  • Ви обоє згодом сильно змінитеся. І не тільки зовні. Головне властивість життя — це плинність. Якщо йти в ногу один з одним і з цими змінами, рости і розвиватися разом і водночас кожному — як особистості, цікавитися один одним і вибирати один одного в дружини і чоловіки щодня, то сім’я буде для вас джерелом сили і натхнення.

Перше невдоволення або незгоду партнери, як правило, висловлюють докорами. Але докори руйнують стосунки і часто переростають у сварки. При цьому один відчуває себе винуватим або переповненим злобою і агресією, а бажання того, хто дорікав залишається як правило, не усвідомленим і незадоволеним.

“У багатьох сім’ях заведено висловлювати своє невдоволення в формі докорів. І передається це з покоління в покоління. Батькам таким чином легше контролювати своїх дітей. Винним легше управляти. Викликаючи у дитини почуття провини і гостре бажання виправити ситуацію, батькам простіше робити з них слухняних дітей. А ось в дорослому віці це призводить до того, що людина боїться зробити помилку, взяти на себе відповідальність, опиняється в позиції жертви. Робить все можливе, тільки щоб не зустрітися з цим тиснуть почуттям провини, яке накопичується з самого дитинства і примножується з роками”, – зазначила психолог.

Але альтернатива докору є, говорить психолог Олена Єрмоленко. Його завжди можна перетворити в прохання.

 

About the author

Андрій Павлище
trending_flat
Загинув в день свого 50-річчя. Тернопільщина втратила Героя

Сумна звістка сколихнула громаду на Тернопільщині. Загинув, захищаючи рідну землю, військовий Андрій Павлище. "З глибоким сумом повідомляємо, що загинув житель села Качанівка Павлище Андрій Романович — солдат 127-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України, внаслідок поранення, отриманого 19 травня 2025 року. Він помер 21 травня — у день свого 50- річчя — в лікарні міста Харків, де перебував після важкої вибухової травми, отриманої під час виконання бойового завдання. Андрій віддав своє життя за Україну — гідно, мужньо, до останнього подиху. Його смерть — болюча рана для рідних, побратимів, односельців і всієї Підволочиської громади", - повідомили у Підволочиській селищній раді. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Андрія. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять! Читайте також: У ДТП загинув ще один військовий з Тернопільщини

Полонені
trending_flat
Чи є серед звільнених сьогодні з полону воїни з Тернопільщини

24 травня відбувся другий день великого обміну полоненими. Додому повернулись ще 307 українських військових, серед них є захисники із Тернопільщини.  "Другий день великого обміну полоненими. Троє жителів Тернопільщини серед тих, хто сьогодні повернувся з російського полону. Вітаємо вдома, наші Герої! Дякуємо за мужність", - повідомив голова Тернопільської ОДА В'ячеслав Негода. У рамках цього обміну за два дні до своїх домівок повернулись 679 українських військових. Вітаємо наших захисників на рідній землі. Читайте також: “Слава Україні”: українські захисники з Тернопільщини повернулись із російського полону

собака
trending_flat
4 напади за 2 дні: у Чорткові агресивний собака кусає людей

У Чорткові невідомий собака покусав жінку. Лікарі повідомляють, що це не перший напад цієї тварини на людей.  23 травня близько 8:30 на вулиці Залізнична неподалік Чортківської гімназії № 6 невідомий собака (чорний, кудлатий, середнього розміру) зненацька агресивно накинувся на молоду жінку і сильно її покусав. Про це повідомили на сайті "Чортків.City". Ірина, мешканка Чорткову, поверталася додому після того, як провела сина до школи. За її словами, тварина несподівано накинулася на неї, покусала за руки, ноги та спину, а захищатися не було чим. Жінка кликала на допомогу, але на вулиці нікого не було, лише одна перехожа допомогла відлякати собаку. Ірина зазначає, що тварина поводилася агресивно лише до неї, що може свідчити про наявність у собаки господаря. У лікарні постраждалій надали медичну допомогу та зробили необхідні ін’єкції. Як з’ясувалося, це вже четвертий випадок нападу того ж собаки за останні два дні. Про […]

ДТП на Тернопільщині
trending_flat
Розстрощений бампер та понівечений паркан: на Тернопільщині трапилась серйозна аварія

На Тернопільщині трапилась серйозна ДТП. На щастя, ніхто не постраждав.  Аварія трапилась 23 травня в селищі Нагірянка. Патрульна поліція повідомила, що водій автомобіля Ford не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з автомобілем Honda, після чого в’їхав у металеву огорожу. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, на щастя, ніхто не постраждав. "На 38-річного порушника інспектори склали протокол за ст. 124 (Порушення ПДР, що призвело до ДТП) КУпАП", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Серйозна ДТП у Тернополі: неповнолітній мотоцикліст та 14-річна дівчина в лікарні

захисники
trending_flat
“Слава Україні”: українські захисники з Тернопільщини повернулись із російського полону

Додому повернулись 390 українських військових, які перебували у російському полоні. Серед них 5 з Тернопільщини.  "Сьогодні вдома майже 400 людей – 390. Це військові та цивільні. Завтра й післязавтра – теж наступні етапи. Формула – тисяча на тисячу. Вдячний усій нашій команді, яка залучена до реалізації обміну. І обов’язково дякую всім нашим воїнам на фронті, які забезпечують поповнення для України саме обмінного фонду", - розповів Володимир Зеленський у соціальних мережах. Зокрема додому повернулись п'ятеро військових з Тернопільщини. 2 воїни з міста Тернопіль, з Чорткова, Підволочиської територіальної громади та Кременеччини. "Наші вдома! Серед звільнених сьогодні з полону – пʼятеро захисників з Тернопільщини! Дякую Президенту та його команді, які щоденно працюють над поверненням наших людей! Нехай кожна українська сім’я дочекається", - повідомив голова Тернопільської ОДА В'ячеслав Негода. Редакція "Терміново" щиро вітає наших захисників на рідній землі. Дякуємо за захист. Слава Україні!

риба
trending_flat
Понад 100 тисяч гривень збитків: на Тернопільщині затримали браконьєра

На Тернопільщині правоохоронці затримали браконьєра, який незаконно виловлював рибу. Сума завданих збитків державі становить понад 100 тисяч гривень.  На Залозецькому ставі, що входить до природно-заповідного фонду, поліціянти виявили факт незаконного вилову риби. 52-річний місцевий житель, попри заборону, використовував вставну сітку. Слідчо-оперативна група задокументувала правопорушення та вилучила знаряддя лову, а також 20 рибин (16 сазанів, 3 карасі, 1 судак). Попередня сума завданих збитків перевищує 100 000 гривень. Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. "За цим фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним абро іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Браконьєри знищують риб під час нересту на Тернопільщині За вчинення цього правопорушення передбачено штраф від 17 000 до 51 000 гривень, або ж пробаційний нагляд чи обмеження волі на строк до трьох років.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025