З 24 лютого Тернопільщина у «жовтій» зоні: які обмеження та на скільки

З 24 лютого в Україні почне діяти адаптивний карантин і регіони знов будуть поділені на зони за кольорами, відповідно до ситуації з епідемією коронавірусу. Адаптивний карантин діятиме до 30 квітня. 

Про це йдеться у постанові уряду. Так само до 30 квітня продовжено загальнонаціональний карантин.

При цьому з 24 лютого на всій території України встановлюється жовтий рівень епідемічної небезпеки.

Тернопільську область віднесено до жовтої зони.
– Що стосується лікувальних закладів, то під час адаптивного карантину у них припиняється планова госпіталізація, окрім госпіталізації дітей, вагітних та породіль. Дозволяється надання екстреної медичної допомоги, робота спеціалізованих відділів третинної медичної допомоги й, звичайно, хворим на COVID-19. Також надається медична допомога, якщо є загроза життю пацієнта, – повідомила начальник управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.

Заборони по рівнях

«Зелений» рівень – той показник, якого Україна повинна досягти, щоб карантинні обмеження скасували або переглянули:

  • рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50% від епідеміологічного порогу;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР та визначення антигену менше ніж 5%.

«Чому ми обрали такі два показники. Ви бачите, є певна кількість людей, які не звертаються за тестуванням та медичною допомогою, фіксують, що в них є респіраторне захворювання, беруть лікарняний. Тому ми повинні враховувати всі без винятку такого плану показники», – пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні уряду 17 лютого, повідомляє «Радіо Свобода».

 

«Жовтий» рівень – базовий для усієї країни, поки не вдається досягти «зеленого». Під час цього адаптивного карантину, порівнюючи з попереднім, діятимуть деякі послаблення:

  • масові заходи дозволено, якщо для однієї людини є чотири квадратних метра або заповненість залу до 50%. Раніше вимагалось п’ять квадратних метрів;
  • можна відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей;
  • заклади харчування зможуть працювати до 0:00. Наразі дозволено до 23:00;
  • глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць має бути до 50%. Саме це пом’якшення почне діяти з 18 лютого.

«Помаранчевий» рівень не передбачає встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізує про наближення регіону до «червоного» рівня в регіоні, тобто є перевищення по хоч би одному з цих пунктів:

  • в регіоні зайнято понад 65% ліжок із киснем;
  • понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або з підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом семи днів;
  • зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
  • менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення. У МОЗ переконані, що кількість тестувань повинна постійно зростати, тож її низькі показники сприймаються як тривожний сигнал;
  • коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих перевищує 20%

«Червоний» рівень почне діяти, якщо упродовж трьох днів поспіль буде перевищено хоча б два показники з тих, що перелічені для «помаранчевого» рівня.

У разі запровадження «червоного» рівня буде заборонено:

  • роботу закладів громадського харчування;
  • роботу розважальних і торгово-розважальних закладів;
  • роботу непродовольчих ринків, спортзалів, басейнів;
  • не працюватимуть заклади освіти окрім дитсадків і початкових класів. Для решти запроваджується дистанційне навчання.

Проте навіть у разі запровадження «червоного» рівня працюватимуть банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки, продовольчі магазини.

Цю зону, за потреби, запроваджуватиме загальнонаціональна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, зі свого боку, повідомив, як вплине запровадження адаптивного карантину на освітню галузь.

«На всій території України встановлюється «жовтий» рівень, згідно з яким забороняється відвідування навчальних закладів здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом із підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває більше ніж 50% здобувачів освіти та персоналу навчального закладу», – написав Шкарлет у Telegram-каналі.

Також заборонено проводити спектаклі, свята й концерти за участю більш ніж однієї групи/класу і в присутності глядачів, додав міністр.

 

About the author

ланівці
trending_flat
Масштабний проєкт у Ланівцях передбачає облаштування території міського ставу і не тільки

На Лановеччині планують облаштувати пірси та сучасні вбиральні на території міського ставу.  У чотирьох громадах на Тернопільщині стартував проєкт "Віста Збруча. Спадщина старого кордону". На його реалізацію буде виділено грант у сумі 12 мільйонів гривень. Цей проєкт реалізовано завдяки співпраці з громадською організацією «ІнСорс», яка виступила амбасадором. Його ключова ідея полягає у визначенні та збереженні культурної спадщини. Про це повідомляється на сайті проєкту. Окрім облаштування території навколо міського ставу в Ланівцях, у рамках проєкту створять кулінарну книгу з стравами, які притаманні цьому краю та сусіднім громадам. Також буде створена єдина мапа об'єктів культурної спадщини та розроблений спільний туристичний маршрут із сусідньою областю. Він дозволить як місцевим жителям, так і туристам глибше ознайомитися з ментальністю та історичною стійкістю нашого народу. Раніше "Терміново" також повідомляло, що начальник військової адміністрації В'ячеслав Негода назвав найбільш і найменш платоспроможні громади.

ветеран
trending_flat
Сталевий боєць із Тернополя разом із побратимом підкорили величезну висоту у Гімалаях

Ветеран із Тернополя Іван Тарн підкорив висоту 5400 метрів над рівнем моря.  Уродженець Тернопільщини Іван Тарн, ветеран спецпідрозділу ГУР МО України «АРТАН», який втратив ногу в боях за Бахмут, разом із побратимом Олександром Дашком із «Кракена» здійснили неймовірне. Вони стали першими українцями з ампутаціями, що підкорили базовий табір Евересту на висоті 5400 метрів. Про це повідомили Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. “Ти усе це бачиш перед собою, але очам важко повірити. Це ніби ти дивишся на дуже-дуже реальні фотошпалери. Неймовірна краса”, ― поділився Іван Тарн. Експедиція була частиною благодійної ініціативи Limitless, яка мала на меті привернути увагу до викликів, з якими стикаються ветерани з ампутаціями. Крім того, збирали 3 мільйони гривень на придбання обладнання для полегшення фантомних болів. Сам підйом на висоту 5400 метрів – це виснажливий багатоденний перехід довжиною понад 50 кілометрів. У розрідженому гірському повітрі кожен крок […]

жигулі
trending_flat
У Тернополі водій Жигулів ледь не збив людину (відео)

У Тернополі на проспекті Злуки водій марки ВАЗ порушив правила дорожнього руху і ледь не збив людину на пішохідному переході. "На проспекті Злуки інспектори помітили, як водій автомобіля ВАЗ проїхав регульований пішохідний перехід на заборонний червоний сигнал світлофора, не надавши переваги пішоходам. Патрульні зупинили керманича, роз’яснили йому можливі наслідки таких дій та винесли постанову за ч. 2 ст. 122 (Проїзд на заборонний сигнал світлофора) КУпАП", -  повідомили у пресслужбі патрульної поліції Тернопільської області. Читайте також:  Все могло закінчитись трагічно: п’яний молодик отримав страшні травми у ДТП

дтп
trending_flat
Все могло закінчитись трагічно: п’яний молодик отримав страшні травми у ДТП

На Тернопільщині у серйозну аварію потрапив 22-річний чоловік, який перебував за кермом у стані алкогольного сп'яніння.  ДТП трапилась 19 травня близько 19:30 на автодорозі села Голотки та в напрямку села Кошляки. Молодий водій автомобіля ВАЗ-2105 не впорався із кермуванням та злетів у кювет. Кермувальника із забоями та множинними переломами госпіталізували до лікарні. За попередніми даними поліції, чоловік був в стані алкогольного сп'яніння. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. "За даним фактом слідчі розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Тернопільській області відкрили кримінальне провадження. У водія взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває слідство", - повідомляють правоохоронці. Читайте також: Моторошна аварія на Кременеччині: загинув водій

Карта тернопільської області
trending_flat
Негода назвав найбільш і найменш платоспроможні громади

У Тернопільській обласній державній адміністрації визначили рейтинг спроможності 55 громад Тернопільщини за січень-квітень 2025 року. Про це повідомив  голова Тернопільської обласної державної адміністрації В'ячелав Негода.  "Це не про “хто кращий” — це про діагностику, розвиток і підтримку. Мета рейтингу: визначити сильні й слабкі сторони кожної громади, зробити розвиток прозорим і вимірюваним, допомогти громадам отримати адресну підтримку. Це не середнє арифметичне і не "усе в одному мішку". Це інтегрований показник з урахуванням пріоритетів розвитку та послуг", - зазначає В'ячеслав Негода. Під час складання рейтингу враховували такі показники: фінанси; економіка та міжнародна співпраця; освіта і спорт; цифровізація; ЖКГ; ветеранська політика та соціальні послуги; сектор безпеки. У топ найкращих громад ввійшли: Тернопільська; Борщівська; Трибухівська; Великоберезовицька; Лановецька. До п'яти громад, які знаходяться в кінці рейтингу та мають значний, але нереалізований потенціал для покращення своєї роботи увійшли: Залозецька, Монастирська, Козівська, Мельнице-Подільська та Козлівська. Читайте також: «Це […]

авто
trending_flat
Шахраї хитро обдурили чоловіка, який хотів купити авто: він втратив багато грошей

На Тернопільщині чоловік став жертвою інтернет-шахраїв. Постраждалий хотів придбати нове авто, а натомість втратив значну суму. Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Тернопільській області.   До поліції звернувся 52-річний мешканець Тернопільського району із заявою про злочин. За словами чоловіка, він натрапив на оголошення про продаж автомобіля за привабливою ціною на популярній онлайн-платформі. Продавець надав фото, відео та запевнив у відмінному стані авто, пропонуючи навіть доставку. Коли потенційний покупець погодився на умови, продавець наполіг на передоплаті половини вартості, аби "не їхати даремно". У підсумку, чоловік переказав на вказаний банківський рахунок понад 128 тисяч гривень. Як тільки гроші надійшли, "продавець" припинив виходити на зв'язок. Автомобіль чоловік так і не отримав, після чого звернувся до поліції, усвідомивши, що став жертвою шахраїв. "Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи зловмисника", - йдеться […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025