Вареники чорні, борщ з вишнями, а ще “Газбулька”: смачна сторона Тернопілля

4 квітня в Open Space Тернополя відбулася ключова подія року для туристичної індустрії Тернопільщини та України – форум «Тернопільщина вражає». Масштабний захід зібрав представників туристичного бізнесу, місцевого самоврядування, креативних індустрій та всіх, хто зацікавлений у розвитку туризму в регіоні.

Форум став платформою для обговорення актуальних трендів, обміну успішними кейсами та розробки стратегій розвитку галузі. Учасники мали змогу отримати практичні інсайти щодо посилення туристичного бренду та залучення нових аудиторій. Важливою складовою стала виставка крафтових виробників, яка відкрила можливості для партнерства з унікальними локальними продуктами. Нетворкінг нового рівня сприяв розширенню ділових контактів серед лідерів галузі.

Головна розважально-дегустаційна програма заходу — «Їжа Файного міста» — за 5 років об’їхала всю Тернопільщину, відвідала понад 200 закладів громадського харчування, зняла понад 300 випусків і 100 прямих ефірів. Тепер, під час форуму «Тернопільщина надихає», її команда продемонструвала, як гастрономія може стати не лише атракцією, а й потужним інструментом для розвитку туризму та економіки регіону.

На форумі обговорювали, як смак стає новою мовою спілкування між громадою і туристом. У багатьох населених пунктах досі домінують піца, суші та фастфуд. Однак деякі громади вже створюють свої гастрономічні образи, які можуть привабити мандрівників.

Особливо виділились:

Кременець — борщ із вишнями та чорні вареники. Ці страви поєднують традиційні рецепти з несподіваними інгредієнтами, створюючи унікальний смаковий досвід для туристів.

борщ

Бережани — бережанський бублик. Цей простий, але смачний виріб став символом міста, привертаючи увагу як місцевих жителів, так і гостей.

борщ

Заліщики — томатна зупа й помідорова текіла. Інноваційний підхід до використання місцевих продуктів дозволяє створювати страви, які запам’ятовуються надовго.

Крім того, крафтові виробники регіону демонструють свій потенціал:

Козячі сири — виготовлені за традиційними методами з використанням місцевого молока, ці сири мають неповторний смак і високу якість.

Пастила — натуральний десерт, що виготовляється з місцевих фруктів без додавання консервантів, стає все більш популярним серед поціновувачів здорового харчування.

Печена качка — страва, яка відображає багатство кулінарних традицій регіону і користується попитом серед гурманів.

Трав’яні чаї — збори з місцевих трав не лише смачні, але й корисні, вони відображають природне багатство Тернопільщини.

Особливої уваги заслуговує легендарна “Газбулька” з Козови — унікальний напій, який вже має шанувальників не лише серед місцевих жителів, а й серед туристів. Відродження цього напою сприяє збереженню культурної спадщини та створенню унікального туристичного продукту.

Гастрономія стає важливим елементом туристичної привабливості Тернопільщини. Завдяки кулінарним ініціативам громад регіон має всі шанси стати відомим не лише своїми історичними та природними пам’ятками, а й унікальними смаковими враженнями, які залишаються в пам’яті туристів надовго.

помідори

About the author

trending_flat
Графік освячення пасок на Великдень у храмах Тернополя

На Великдень щороку тисячі тернополян збираються біля храмів міста, щоб освятити великодні кошики з пасками та іншими традиційними стравами. У різних церквах час початку освячення відрізняється. У цьому матеріалі ми зібрали повну інформацію про час та місце проведення освячення пасок у різних храмах міста. Церква святого апостола і євангеліста Івана Богослова (Локація – проспект Злуки, 14) Субота - освячення пасок з 14:00. 20:00 Надгробне, Божественна Літургія Неділя - з 6:00 - Пасхальна Утреня Церква Воздвиження Чесного Хреста (Надставна церква) (Локація –  вулиця Над Ставом, 16)  Субота - Посвята пасок весь день Неділя - Святкова служба з 07:00. Церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці (Локація – вулиця Текстильна, 2) Читайте також: Віряни церкви у Тернополі за один день зібрали 147 тисяч на авто для ЗСУ Кафедральний Собор Святих Рівноапостольних Костянтина та Єлени (перехрестя вулиць Київська і Тарнавського) Церква Святого Духа УГКЦ (вулиця […]

Ігор Коляса
trending_flat
У Великодню суботу на Тернопільщині прощатимуться з 42-річним Героєм

У Великоберезовицькій громаді Тернопільщини у Великодню суботу попрощаються з захисником України Ігорем Колясою, який загинув під час військової служби. 17 квітня 2025 року пішов з життя 42-річний військовослужбовець, житель села Буцнів. Ігор Євгенович Коляса народився 22 січня 1983 року в селі Буцнів. Здобув освіту в місцевій школі, певний час мешкав у Тернополі. На військову службу його призвали у червні 2023 року. Захисник обіймав посаду гранатометника 2-го стрілецького відділення 1-го стрілецького взводу 2-ї стрілецької роти 2-го стрілецького батальйону військової частини А7028, повідомляє Великоберезовицька селищна рада. Вдома на загиблого воїна чекали дружина Оксана та доньки Яна й Анастасія. Також у нього залишились батьки Олена та Євген, брат Богдан і три сестри — Лілія, Марія та Олеся. Кортеж із тілом захисника прибуде до Буцнева 18 квітня 2025 року о 13:00. Панахида відбудеться того ж дня о 20:00. Похорон призначено на суботу, 19 квітня, […]

trending_flat
Ні грошей, ні пам’ятника: фірму з Тернопільщини звинувачують у шахрайстві на сотні тисяч

Втрата близької людини — це біль, який неможливо передати словами. Для родичів померлих важливо гідно вшанувати пам'ять покійного, облаштувати місце на цвинтарі, куди можна прийти, посидіти в тиші, згадати дорогу людину та відчути духовний зв'язок, навіть після її відходу. Але не завжди це вдається - іноді навіть після витрачених сотень тисяч гривень на встановлення пам'ятника померлому люди залишаються і без грошей, і без самого пам'ятника. До редакції "Терміново" звернулися родичі померлого з проханням розголосити їхню історію, оскільки справа, на їхню думку, не зрушує з мертвої точки. Замовили пам'ятник, а потім сума змінилась 26 квітня 2023 року пані К. уклала договір підряду з ТзОВ "Кам'яні справи" на виготовлення пам'ятника для могили її сина. Вартість робіт за договором складала 266 тисяч гривень, з яких 102,5 тисячі гривень були сплачені як аванс. За словами сестри померлого, під час укладення договору сторони домовилися про […]

пожежа Козівський ліцей
trending_flat
Навчання тут зараз неможливе. Хто і коли відновить Козівський ліцей і як він виглядає після пожежі

У ніч на 17 квітня 2025 року в Козівському ліцеї імені В. Герети сталася пожежа. Вогонь охопив приміщення двох класів, пошкодивши площу близько 120 квадратних метрів навчального закладу. За інформацією ГУДСНС України у Тернопільській області, загоряння почалося приблизно о 4 годині ранку. На місце події оперативно прибули рятувальники — було залучено 3 одиниці техніки та 12 бійців особового складу, які швидко локалізували пожежу. Козівська селищна рада повідомила, що завдяки злагодженій роботі працівників ДСНС пожежу вдалося ліквідувати. Наразі причини виникнення займання з'ясовуються. Дирекція ліцею спільно з учасниками освітнього процесу зараз визначає форму навчання до кінця поточного навчального року. Навчання в приміщенні закладу наразі неможливе. Адміністрація Козівської селищної ради повідомила про подальші кроки з відновлення закладу: проведення експертизи технічного стану будівлі; встановлення масштабів пошкоджень; розробка проєктно-кошторисної документації для ремонтних робіт. Незважаючи на те, що ліцей порівняно молодий (йому лише 33 роки), за […]

Пам'ятник Дмитру Лучаківському
trending_flat
У селі під Тернополем відреставрували пам’ятник Дмитру Лучаківському

У селі Довжанка відновили могилу та відреставрували пам'ятник священнику УГКЦ Дмитру Лучаківському. Роботи виконало комунальне підприємство "Підгороднянське". Про це повідомляє Підгороднянська об'єднана територіальна громада. Дмитро Лучаківський — батько першого українського бургомістра Тернополя Володимира Лучаківського та дідусь Софії Окуневської, першої жінки-лікарки в Австро-Угорщині. Священник народився 1813 року на Львівщині. З січня 1837 року був парохом у Козлові, після чого переїхав із родиною до Довжанки. Там він служив понад 40 років. Помер у 72-річному віці та був похований біля церкви. Оскільки родичів, які могли б доглядати за могилою, вже немає, реставрація вимагала значних зусиль. Пам'ятний знак відновив Мирон Білоус, старший брат церкви святого апостола Івана Богослова села Довжанка. Техніку для робіт надали місцеві підприємці Ігор Олійник та Михайло Нацюк.

плащаниця
trending_flat
Виставлення Плащаниці. Розклад богослужінь у храмах Тернополя

Напередодні найбільшого християнського свята — Воскресіння Христового — у храмах Тернополя відбудеться виставлення Плащаниці, що є одним із найбільш зворушливих та важливих моментів пасхальних богослужінь. Ця священна традиція символізує покладення тіла Ісуса Христа до гробу після Його розп'яття. Віряни різних конфесій матимуть можливість долучитися до урочистих богослужінь, поклонитися Плащаниці та приготуватися духовно до святкування Великодня. Нижче подаємо детальний розклад богослужінь у храмах міста Тернополя у п'ятницю, 18 квітня, щоб кожен охочий міг обрати зручний для себе час та місце для молитви. Церква святого апостола і євангеліста Івана Богослова (проспект Злуки, 14) 08.15 - Великі і Царські часи Вечірня з виставленням Плащаниці 18:00 Єрусалимська утреня Церква Воздвиження Чесного Хреста (Надставна церква) (Над Ставом, 16) 09:00 - Свята літургія 10:00 - Винесення Плащаниці Церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці (вулиця Текстильна, 2) 10:00 - Царські часи 11:00 - Вечірня із виставленням Плащаниці […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025