21.07.2024
Новини

Знову взялись за своє: на Тернопільщині затримали організаторів реабілітаційного центру, які жорстоко поводились з людьми

На Тернопільщині та Хмельниччині викрили 2 центри реабілітації, в яких “проходили лікування” особи з алкогольною, наркотичною та іншими видами залежності. Про це повідомляють у ГУНП у Тернопільській області.

Раніше “Терміново” з посиланням на поліцію області уже повідомляло про затримання організаторів такої “реабілітації”. Тоді затримання цих осіб викликало неабиякий резонанс. Справа навіть дійшла до суду, та підозрюваним суд обрав запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту. Це, звісно, фігурантів не зупинило. Вони створили ще 2 реабілітаційні центри і знайшли ще спільників.

“Популяризували діяльність своїх центрів через вебсайти та через знайомих. В оголошенні зазначали, що в закладі працюють висококваліфіковані спеціалісти й використовують у роботі найсучасніші методики.

Оздоровлення коштувало від 10 до 20 тисяч гривень на місяць. Пацієнтів забирали самостійно, а родичів у приміщення не пускали.

За словами керівника відділу міграційної поліції ГУНП у Тернопільській області Олександра Буняка, серед працівників центрів не було жодного медика, а всі «реабілітологи» – раніше судимі з алко- та наркозалежностями”, – йдеться у повідомленні поліції області.

«Людей утримували в умовах жорсткої ізоляції: забороняли користуватися телефонами та спілкуватися з родичами, а виходити на вулицю підопічні могли лише під наглядом персоналу. З медпрепаратів використовували тільки заспокійливі засоби. У двох реабілітаційних центрах ми провели одночасно сім обшуків та вилучили транспорт, мобільні телефони, банківські карти, комп’ютерну техніку, лікарські засоби, печатки, гроші, документацію та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів».

Зловмисникам слідчі поліції повідомили про підозру відповідно до ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 146 – незаконне позбавлення волі, вчинене організованою злочинною групою Кримінального кодексу України. Суд обрав шістьом фігурантам запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, нічний та цілодобовий домашній арешти. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Перейти до панелі інструментів