21.07.2024
Новини

Завідувач кафедри тернопільського університету вимагав 1000 доларів за захист диплома: його взяли під варту

У Тернополі викладач одного з університетів вимагав 1000 доларів США за захист кваліфікаційної роботи та отримання диплома бакалавра. Його затримали та обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою із внесенням понад 240 тис. грн застави, – повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури.

Завідувача кафедри тернопільського вишу повідомили про підозру в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого їй службового становища, поєднаному із вимаганням (ч. З ст. 368 КК України)

За даними слідства, завідувач однієї з кафедр вищого навчального закладу у м. Тернополі вимагав у студента четвертого курсу 1000 доларів США за сприяння в успішному проходженні процедури підготовки та захисту дипломної (кваліфікаційної) роботи та отримання диплома бакалавра. Студент звернувся із заявою до правоохоронців.

Згодом викладач зменшив суму неправомірної вигоди до 400 доларів СІЛА та отримав її двома частинами в гривневому еквіваленті. Під час одержання ним частини суми – 8 000 гри, він був затриманий поліцією в порядку ст. 208 КПК України.

Розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в області, за оперативного супроводу УСБУ в Тернопільській області.

Фото ілюстративне

Перейти до панелі інструментів