25.06.2024
Новини

10 га землі, вартістю 300 млн грн, відсудила прокуратура у Тернопільської міської ради

Прокуратура через суд повертає державі ще 10 га земель заказника вартістю понад 300 млн грн із незаконного володіння Тернопільської міської ради, – повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури. Раніше “Терміново” повідомляло, що прокуратура мала намір відсудити цю ділянку у міської ради.

Західний апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу Тернопільської міської ради й залишив в силі рішення суду першої інстанції про повернення державі земельної ділянки площею 10 га в гідрологічному заказнику «Серетський» вартістю понад 300 млн грн.

Нагадаємо, з державної власності незаконно вибули землі заказника «Серетський». Вони були передані до комунальної власності Тернопільської міської ради як землі сільськогосподарського призначення. Проте, оскільки вони є землями природно-заповідного фонду, то мають належати державі, відтак Тернопільська окружна прокуратура звернулась з позовом до суду.

Суд першої інстанції підтримав позицію прокурорів і повернув 10 га заказника у державну власність.
Незважаючи на подану представниками ТМР апеляційну скаргу з доводами про відсутність підстав для повернення землі у власність держави, суд апеляційної інстанції відхилив її та залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Участь у розгляді справи забезпечували прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Тернопільської та Львівської обласних прокуратур.

Рішення суду вступило в законну силу.

Нагадаємо, у 2023 році прокурори Тернопільської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду про повернення державі земельної ділянки площею 7 га в загальнодержавному гідрологічному заказнику «Серетський» вартістю 199 млн грн, – зазначають у прокуратурі.

Фото ілюстративне

Перейти до панелі інструментів