25.06.2024
Новини

Почаївську лавру перевірить комісія Міністерства культури

У Кременці досі оговтуються від “спадку”, який лишила по собі після багаторічної оренди Миколаївського собору та келій колишнього монастиря парафія та духовенство УПЦ. Тим часом перевірка очікує на Свято-Успенську Почаївську лавру.

Учора, 24 травня, Міністерство культури та інформаційної політики видало наказ про утворення комісії з перевірки стану збереження державного майна Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, що на Тернопільщині. Текст оприлюднили на сайті міністерства.

3 3 по 29 червня комісія перевірятиме стан збереження нерухомого майна заповідника, яке у грудні 2003 року передали в безоплатне користування УПЦ МП. Йдеться про комплекс споруд Почаївської лаври.

До комісії включили начальницю відділу координації діяльності закладів культури департаменту культурної спадщини МКІП Ольгу Рутковську (голова комісії), директора Кременецько-Почаївського заповідника Василя Ільчишина і його заступника Ігоря Деревінського, представника ДСНС із Тернопільщини Віталія Гмирю, працівницю заповідника Ольгу Деревінську, професора Західноукраїнського національного університету Оксану Дячок, головну спеціалістку відділу майна Мінкульту Тетяну Ромашко, працівницю департаменту культури Тернопільської ОВА Наталію Собкович.

Нагадаємо, відкрито кримінальні провадження, які стосуються різних сфер діяльності Почаївської лаври. Деталі у поліції не розголошують, аби не нашкодити слідству.

Перейти до панелі інструментів