Вбивчий недобуд, місця жертвоприношень, аномалії і не тільки: моторошні місця Тернопільщини, від яких стигне кров

На Тернопільщині є безліч прекрасних місць для туристів – цю красу не встигнеш побачити і за тиждень. Та серед найрозрекламованіших туристичних родзинок Тернопілля є ті, що можуть вселити страх та невідомість. Серед них – найбільш моторошні та кріпові, як модно зараз говорити, локації. “Терміново” зібрало їх і розповідає історії, від яких в жилах стигне кров.

Будинок з привидами, Тернопіль

В обласному центрі Тернополя є кілька локацій, які можуть привабити сміливців-туристів. Та тернополяни туди рідко заглядають. Хіба допитливі підлітки можуть заглянути вряди-годи. Одним із таких є так званий Будинок з привидами, розташований майже у середмісті Тернополя. Усім своїм старезно-моторошним виглядом він відлякує тих, хто проходить повз. Адже, згідно з легендою, тут живуть привиди. На це нібито вказують певні ознаки – робітники, які тут працювали, мали часті головні болі, непритомніли. Кімнатами самостійно пересувались різні предмети (навіть літали), якась містична сила самостійно вмикала та вимикала світло. А все через те, що на місці цього будинку колись було кладовище.

За деякими свідченнями, з будинку та околиць місцеві жителі часто чули моторошне завивання, а голоси здавались чи то вовчими, чи то людськими. Також люди стверджували, що бачили певні силуети у вікнах.

А що насправді?

Насправді в будинку довго перебували залізничники, які вручну перемикали стрілки залізниці. На третьому поверсі у них була майстерня. Та зараз потреби вручну перемикати стрілки немає, тому будівля пустує.

Ще один будинок з привидами?

Виявляється, будинок колишніх залізничників – не єдиний будинок з привидами у Тернополі. Він має погану славу, а мешканці мікрорайону “Новий світ” його відверто побоюються.

Будинок з привидами у Тернополі на вулиці Броварній

Попри те, що будинок на вулиці Броварна, 35, офіційно є пам’яткою архітектури місцевого значення, будівля перебуває у вкрай занедбаному стані. Уже з років 5 тут ніхто не живе.

Броварна, 35 Тернопіль всередині
Ну як ніхто не живе. Люди без постійного місця проживання, допитливі підлітки, – ось кого можна тут зустріти

“Покази” місцевих мешканців різняться. Одні кажуть, що тут колись нібито сталось моторошне вбивство (яке, – ніхто не знає), інші впевнено заявляють, що тут була в’язниця.

Броварна, 35, Тернопіль
Лахміття тут порозкидали явно не підлітки

За даними Вікіпедії, саме у цьому будинку жив керівник Національної партії Кшиштоф Савицький. Як пише ternopil-future.com.ua, цей будинок було побудовано у 1938 році для місцевого адвоката. Ні імені його, ні доля невідома. Потім нібито там жив міліціонер, який скоїв самогубство.

А це, ймовірно, портал у той самий інший світ. Насправді яма глибока, і туди може впасти людина

Звенигородський храм ідола або Ґовда. Гусятинщина

Колись, ще до запровадження християнства (або лише на його початку), у цьому місці, розташованому на південь від села Крутилів, що на Тернопільщині, відбувались різні магічні події. За інформацією compass-tour.com.ua, це було сакральне для місцевих мешканців місце, адже тут, ймовірно, відбувались язичницькі жертвоприношення.

Коли дослідники виявили ці капища на правому березі річки Збруч, то знайшли тут не лише будинки жреців, але й жертовні камери та криниці. Також тут був храм з величезним ідолом, який лежав впоперек храму. Коло нього були розкидані предмети, що використовувались в жертвоприношеннях. Це різні серпи, ножиці, зерно тощо.

Місцеві мешканці кажуть, що тут постійно фіксуються влучання блискавки. Люди запевняють, що це місце священне, адже попелом дерева, спаленого блискавкою, можна лікуватись.

Якого бога тут вшановували, достеменно не відомо. Дослідники вважають, що тут жили чаклуни-волхви.

Лікарня, яка калічить і вбиває. Кременець

У цьому місці не проводили свої обряди стародавні чаклуни, там не страшать людей привиди чи щось схоже. Та, якщо дізнатись про будівлю детальніше, стигне кров в жилах. Про недобудовану лікарню у Кременці знають всі, а також про страшні випадки, які тут ставались. Заради адреналіну підлітки піднімаються на дах цієї недобудованої лікарні. Бували і травмування, і навіть смерті. Близько семи років тому 16-річний студент зірвався з даху недобудованої лікарні аж у підвал. Тіло юнака знайшли аж на наступний день, а обставини цього трагічного випадку до кінця не з’ясовані.

Жорстока іронія долі – де мали б рятувати людей, там вони калічаться і навіть гинуть. Дехто з місцевих мешканців пояснює це поганою енергетикою. Адже у серпні 1942 року німецькі фашисти саме на цьому місці, де потім “виросла” лікарня, розстріляли 15 тисяч євреїв.

About the author

На Щиті
trending_flat
Спеціальний транспорт, що стає звичним

Того трохи похмурого суботнього ранку люди в пожвавленому районі міста були зайняті своїми звичними справами. Дві тітоньки обговорювали різницю в цінах на овочі на ринку і в розташованому поруч магазинчику. Літній чоловік вперто і безуспішно намагався видобути хоч краплину води з помпи у свою пластикову каністру, завзято рухаючи архаїчною на вигляд рукояттю вгору і вниз. Зграйка хлопців і дівчат у відповідному нинішній молодіжній моді "прикиді" з веселим шумом швидко промайнула поруч. Молоденька матуся суворо вичитувала свого білявого карапуза за те, що той уже вдруге примудрився ґрунтовно залізти в болото.  Люди на зупинці витягували шиї, вдивляючись, чи не їдуть вже потрібні їм маршрутка і тролейбус. Біля згаданого овочевого магазинчика зупинився пікап, і водій заходився вивантажувати ящики з різнокольоровою вітамінною поживою. Звичний життєвий ритм звичайного району міста. Нічого особливого. Буквально через лічені миті це відчуття зникає. Лунає різкий звук сирени поліцейського автомобіля. […]

Олена Підгрушна
trending_flat
Олімпійська чемпіонка Підгрушна: “Після завершення кар’єри я нікому не потрібна” (головне з інтерв’ю)

Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розповіла про критичний стан біатлону в Україні. В інтерв'ю для SportBusiness.Media титулована спортсменка відверто поділилася проблемами галузі та власними переживаннями щодо завершення кар'єри. За словами Підгрушної, в Україні досі немає жодного біатлонного стадіону, який відповідав би європейським стандартам. Ситуацію погіршили російські обстріли, які пошкодили частину наявних спортивних баз. "Навіть коли ми вигравали на піку своєї кар'єри, європейці нас запитували: 'А правда, що у вас немає жодного стадіону?' Ми відповідали: 'Ну так'", – зазначила спортсменка. Стан дитячо-юнацького спорту також критичний. Більшість зборів і виїздів юних біатлоністів фінансують батьки. "Далеко не кожна сім'я може оплатити й витягнути це. Збори дорогі, адже включають витрати на переїзди, проживання та харчування і плюс є довготривалими", – пояснила Підгрушна. Спортсменка розповіла про разючу різницю у підтримці атлетів в Україні та за кордоном. "Коли в мене була можливість поспілкуватися в Чехії з одним […]

Помер ректор
trending_flat
Помер багаторічний ректор вишу на Тернопільщині

У Бережанах на Тернопільщині 20 лютого 2025 року пішов з життя Василь Михайлович Павліський, багаторічний керівник місцевого агротехнічного інституту. Видатному науковцю та освітянину було 83 роки. Про смерть науковця повідомили у Бережанській міській раді. Василь Павліський народився 26 травня 1941 року в селі Угринів-Долішній на Івано-Франківщині. Здобув вищу освіту у Львівському політехнічному інституті, який закінчив 1968 року. З 1992 року очолював Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства. Під його керівництвом навчальний заклад спочатку отримав статус коледжу, а 2000 року перетворився на Бережанський агротехнічний інститут. За час роботи Василя Павліського заклад встановив міжнародну співпрацю з установами США, Канади, Австрії, Данії, Німеччини та Швейцарії. Науковий доробок ректора налічує 88 праць, серед яких три монографії. Василь Павлінський мав почесне звання заслуженого машинобудівника України, був доктором технічних наук, професором та дійсним членом Українських академій економічної кібернетики і триботехніки. Також його відзначено як почесного […]

trending_flat
Знайшли за сотні кілометрів від дому: тернопільські патрульні допомогли розшукати зниклу дівчинку

Патрульні Тернопільщини розшукали неповнолітню дівчину з Черкащини, яка покинула домівку та вирушила до Львова. 20 лютого працівники дорожньої станції Підволочиська отримали повідомлення від правоохоронців Черкаської області про зникнення 16-річної дівчини. Вона прямувала невідомим транспортом у напрямку Тернополя. Після термінового сповіщення всіх патрульних екіпажів області заступник начальника служби освітньої безпеки разом із колегою зафіксували на трасі М-09 Тернопіль — Львів — Рава-Руська автомобіль Renault із черкаськими номерами. У салоні перебувала пасажирка, зовнішність якої збігалася з описом розшукуваної. Про це повідомили у патрульній поліції області. Водій транспортного засобу пояснив правоохоронцям, що працює таксистом і здійснює перевезення дівчини до Львова, де на неї нібито чекають родичі. Втім, сама пасажирка не змогла пояснити причини втечі з дому та ігнорування телефонних дзвінків від рідних. Патрульні доправили неповнолітню до районного відділу поліції для з'ясування всіх обставин події. Про знайдення дівчини одразу повідомили колег із Черкащини.

бібліотека
trending_flat
На Тернопільщині бібліотеки працюють у холоді або закриті

На Тернопільщині за минулий рік припинили роботу 15 бібліотечних закладів, а 88 установ не працюють через брак фінансування. Від початку повномасштабного вторгнення бібліотечна галузь області майже не отримує коштів. Найгострішою проблемою залишається відсутність опалення. У 116 публічних бібліотеках (16,7% від загальної кількості) опалення повністю відсутнє, а в 199 закладах (28,6%) приміщення опалюються лише частково. Про це йдеться у дописі на сторінці Прочитай. Книгозбірня. Критичною є ситуація з оновленням книжкових фондів. Упродовж 2024 року бібліотеки області отримали всього 47 642 примірники нових видань. У перерахунку на окремі заклади це становить від 2 до 80 книг на одну бібліотеку, що не відповідає потребам читачів. На тлі системної кризи окремі благодійники підтримують бібліотечні установи. Зокрема, Михайло Апостол, громадський діяч та радник начальника Тернопільської ОВА, передав цінні видання до фонду Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Попри складні умови роботи, бібліотеки області продовжують зберігати та […]

Головко
trending_flat
Що саме не задекларував Головко на 2 мільйони гривень

НАБУ та САП висунули підозру колишньому очільнику Тернопільської обласної ради Михайлу Головку, який також був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань, у приховуванні майна від декларування. За даними слідства, вартість незадекларованого майна перевищує 2 мільйони гривень. Правоохоронці встановили, що протягом 2022-2023 років посадовець користувався квартирою своєї матері площею 201,9 квадратного метра, проте не вніс цю інформацію до декларації. Окрім того, він не вказав у документах нежитлові приміщення, які належать членам його родини: паркувальне місце, автомийку та кладову. Також підозрюваний не задекларував кошти, які зберігалися на банківському рахунку. Про це йдеться у повідомленні на сайті НАБУ. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України. Яким майном володіє родина Головків? У повідомленні на сайті НАБУ вказано, що Головко не вніс у декларацію квартиру площею 201,9 кв.м. Це сусідня квартира від тієї у Тернополі, яку придбала […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025