До 40 птахів: на ставу у місті на Тернопільщині помітили велику лебедину зграю. Відео

Днями на водоймі у Ланівцях місцеві мешканці помітили велику лебедину зграю. Відео поділилася у спільноті Оксана Жмака. Та побачити таку красу наживо, звісно, набагато цікавіше.

 

“Це лебеді, правда? Це не гуси? Бо сама собі не вірю. Їх напевно близько сорока”, – пише авторка відео.

Цікаві факти про лебедів

  • Існує всього 6 видів лебедів, і деякі з них занесені до Червоної книги. Всі вони схожі між собою великою і важкою статурою, а також надзвичайно довгою шиєю. Така шия допомагає їм опускати голову вниз, під воду, і шукати собі там їжу, обходячись при цьому без пірнання.
  • Ще близько 10 видів лебедів, за даними палеонтологів, належать до категорії вимерлих птахів, і деякі з цих видів були приблизно на третину більше від своїх сучасних родичів.
  • Це найбільші водоплавні птахи на Землі, вони, можуть набирати вагу до 12-15 кілограмів і виростати до 1,8 метра у довжину. Розмах крил у лебедів може при цьому перевищувати 3 метри!
  • Лебедине пір’я ніколи не промокає, скільки б часу ці птахи не проводили у воді. Над коротким хвостом у них розташована особлива залоза, що виділяє маслянисту речовину, якою вони змащують своє пір’я. Це не тільки робить його водонепроникним, але і покращує терморегуляцію, оберігаючи його від переохолодження.
  • Лебеді відомі своєю вірністю і моногамією. І дійсно, партнера вони вибирають собі один раз і на все життя! Але в разі загибелі цього партнера вони зазвичай знаходять собі нового, причому досить швидко, вже до наступного сезону розмноження.
  • Виглядають лебеді дуже витончено і граціозно, але красивими голосами природа їх не наділила. У роздратованому стані ці пернаті шиплять, як гуси, досить голосно і неприємно. А в разі невдоволення присутністю людини вони розправляють крила, опускають голову вниз і починають щипатися, причому дуже боляче.
  • Часто зустрічаються міфи про те, що лебеді живуть мало не сотню років, але вони далекі від реальності. Птах-рекордсмен прожив у неволі 40 років, володар другого місця за довгожительством – 28 років, але це скоріше винятки. При гарному догляді лебеді можуть прожити понад 20 років, а в дикій природі зазвичай живуть не більше 10-12 років.
  • У більшості видів птахів пташенята залишають батьківське гніздо незабаром після того, як навчаться літати. Але у лебедів все інакше – пташенят вони опікують протягом року, іноді навіть двох років. Весь цей час вони навчають їх життя. Втім, в цьому віці пташенята, швидше за все, виживуть, навіть якщо залишаться без батьків.
  • Через значну масу тіла зліт дається лебедям досить важко, вони довго і натужно махають крилами й перебирають лапами, намагаючись злетіти. З цієї ж причини вони не можуть сідати на землю – їм доступна тільки посадка на воду. Якщо вони спробують приземлитися на тверду поверхню, то, швидше за все, покалічаться.
  • Найпоширенішим у світі видом лебедів є чорний, що мешкає в Австралії та Новій Зеландії. Популяція цих птахів налічує, за різними оцінками, від 100 тисяч до 1 мільйона особин, так що вимирання їм не загрожує. Цікаво, що на відміну від інших своїх родичів, чорні лебеді не відносяться до перелітних птахів.
  • Лебеді є рекордсменами за кількістю пір’я, їх у дорослих особин на тілі налічується близько 25 тисяч! Але під час линяння це число зменшується, оскільки птах втрачає частину оперення. Проблеми для нього створює і те, що під час линяння він не може злетіти, через що зростають його шанси стати жертвою якогось хижака.

About the author

Прокуратура
trending_flat
Керівник тернопільського вишу продавав посади заради відстрочки: його затримали на гарячому (фото, відео)

У Тернополі підозрюють посадовця місцевого ВНЗ у сприянні уникнення мобілізації колезі за кругленьку суму.  56-річний підозрюваний  - керівник одного з підрозділів університету. Він запропонував колишньому працівнику цього ж вишу, який втратив роботу й законні підстави для відстрочки від мобілізації, "вирішити" все за 1600 доларів США. Керівник мав працевлаштувати чоловіка на роботу у навчальний заклад. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської окружної прокуратури повідомили про підозру керівнику одного з підрозділів університету в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України)", - йдеться у повідомленні. Чоловіка затримали під час отримання третьої частини траншу. Наразі правоохоронці з'ясовують, чи причетні інші особи до незаконного оформлення на роботу військовозобов'язаних з метою уникнення служби в Збройних Силах України. Читайте […]

Анастасія Тишко
trending_flat
Донька загиблого Героя Сергія Рудого продовжує справу батька

У Тернополі Анастасія Тишко, донька загиблого Героя Сергія Рудого, продовжила справу батька та вже 9 місяців служить у лавах поліції.  Дівчина розповідає, що стати правоохоронницею не було її мрією з самого дитинства. Проте потенціал до цієї професії бачила мати, а батько - категорично проти, адже хотів убезпечити доньку від труднощів, пов'язаних із роботою. Про це повідомляють у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Батько дівчини - Сергій Рудий, одразу після Львівського інституту внутрішніх справ, почав свій шлях в органах з посади оперуповноваженого карного розшуку, де прослужив дванадцять років. У 2010 році він звільнився, але у 2014-му, коли Україна опинилася в небезпеці, добровольцем вступив до роти патрульної служби поліції особливого призначення «Тернопіль». Капітан поліції неодноразово вирушав у зону АТО/ООС, прагнучи зробити все можливе для мирного майбутнього своєї дитини. 27 квітня 2022 року життя Сергія обірвалось. Він з побратимами попав під ворожий артилерійський […]

Свічка пам'яті
trending_flat
На Тернопільщині померла лікарка, яка присвятила медицині 50 років життя

Борщівська районна лікарня втратила цінного працівника - Породько- Байдюк Ганну Михайлівну, яка понад 50 років пропрацювала лікарем-терапевтом. Серце Ганни Михайлівни перестало битися на 81 році життя. Про це повідомили Борщівській районній лікарні. "Вона завжди в потрібну хвилину приходила на допомогу. У пам'яті всіх, хто її знав, завжди залишиться світлий образ хорошого лікаря, щирої та доброзичливої людини! Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи. Царство Небесне і нехай земля її буде пухом! Похорон відбудеться 29.04.2025 року о 16:00 год. в ритуальному будинку", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Помер шанований священник з Кременеччини

Ніж
trending_flat
Порізав знайомого через ревнощі: деталі кримінальної справи на Тернопільщині

На Тернопільщині чоловік завдав ножових поранень знайомому через ревнощі.  Конфлікт трапився 26 квітня близько 20:00 в одному із сіл Підволочиської територіальної громади. Правоохоронці з'ясували, що напередодні до постраждалого до постраждалого прийшли друзі. Святкування обернулося трагедією, коли до компанії за столом приєднався ще один 48-річний знайомий. Раптова сварка між ним та господарем будинку призвела до того, що гість двічі вдарив власника ножем, а потім зник з місця події. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. Швидку допомогу викликав постраждалий. Йому надали меддопомогу без госпіталізації. "Працівники поліції встановлюють місцеперебування підозрюваного. За даним фактом дізнавачі відкрили провадження відповідно до частини 1 статті 125 (умисне легке тілесне ушкодження )Кримінального кодексу України. Триває слідство", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Моторошне вбивство на Збаражчині: чоловіка забили ніжкою від ліжка

військовозобов'язаний
trending_flat
Почнуться масові перевірки у навчальних закладах, де навчаються студенти призовного віку: деталі

В Україні почнуться масові перевірки у закладах вищої та передвищої освіти через студентів призовного віку. Державна служба якості освіти спільно з військовими та правоохоронними органами розпочинає перевірку у понад 100 закладах освіти, у яких навчаються студенти призовного віку. Основна мета цих перевірок – ретельне вивчення організації вступної кампанії та освітнього процесу у вишах і коледжах. Особливу увагу приділятимуть виявленню та усуненню будь-яких порушень законодавства, враховуючи умови воєнного стану. Про це повідомили у Державній службі якості освіти України. "У попередні роки виявлено внесення недостовірної інформації, прострочення термінів внесення чи ж відсутність інформації про здобувачів освіти — чоловіків призовного віку — у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО), а також порушення у формуванні контингенту здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та здійснення наукової роботи аспірантів", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Затримали поліцейського на величезному хабарі. Він шантажував військовозобов’язаного “швидкою […]

Папа римський
trending_flat
У Ватикані озвучили дату збору конклаву: деталі

Конклав щодо виборів нового Папи Римського збереться у Ватикані 7 травня.  Про це повідомило Reuters. Нагадаємо, що серед претендентів на місце голови католицької церкви тернополянин Микола Бичок. Довідка. Конклав - це спеціальні збори кардиналів Католицької Церкви для обрання нового Папи Римського. Розповідаємо, як все відбувається У конклаві беруть участь кардинали, які не досягли 80-річного віку на момент смерті або зречення попереднього Папи. За сучасними правилами максимальна кількість виборщиків обмежена до 120 осіб. Конклав скликається не раніше ніж через 15 днів і не пізніше ніж через 20 днів після смерті або зречення Папи. Цей період називається "Sede Vacante" (порожній престол). Кардинали з усього світу з'їжджаються до Ватикану. Конклав традиційно проходить у Сикстинській капелі у Ватикані. Кардинали ізольовані від зовнішнього світу під час виборів.Кожен кардинал пише ім'я свого кандидата на спеціальному бюлетені. Голосування таємне. Для обрання нового Папи необхідно набрати 2/3 голосів […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025