Після важкого поранення та реабілітації знову рветься до своїх хлопців: історія відважного бійця “Люті” Володимира Ониськіва

Тернопільський поліцейський Володимир Ониськів захищає Україну від ворога з 2014 року. Спочатку ніс службу у складі батальйону «Тернопіль», нині – в лавах штурмової бригади Національної поліції «Лють». Пройшов найгарячіші напрямки фронту, двічі отримував поранення, а після реабілітації збирається знову повернутися у стрій, повідомляють у пресслужбі поліції області.

З самого початку бойових дій на сході України Володимир вирішив боронити Україну від ворога: добровольцем вступив у батальйон патрульної служби особливого призначення «Тернoпіль», а згодом – численні ротації на схід. Поліцейські забезпечували правопорядок у населених пунктах Луганщини та Донеччини, чергували на блокпостах, допомагали місцевому населенню.

«Важко було дивитися, коли люди втрачали все. Емоційно це дуже непросто. У таких ситуаціях особливо розумієш, що твоя робота необхідна», – каже Володимир.

Повномасштабне вторгнення ворога застало бійця на чергуванні у Тернополі. Володимир й досі пам’ятає, як почув над містом звуки літаків у небі. Каже, тоді у повітрі вже відчувався запах війни.

Наприкінці березня 2022 року Володимир разом зі своїми колегами вирушив до побратимів у зону бойових дій, адже на той момент частина їхнього підрозділу вже перебувала на Сході. Пліч-о-пліч з Силами безпеки та оборони України бійці батальйону «Тернопіль» виконували складні завдання на Луганському напрямку, поблизу міста Попасна, за яке тоді точилися тяжкі, жорстокі бої.

«Основну службу ми несли у напрямку міста Золотого та Катеринівки. За Попасну велися надзвичайно тяжкі бої, росіяни її практично зрівняли з землею. Утім, ми стримували ворога та не давали йому просуватися вперед», – розповідає боєць.

Володимир каже, що на цьому напрямку ворог активно застосовував всі види зброї по українських позиціях.

«Щохвилини  чуєш  безперервний свист ворожих куль, вибухи від снарядів та мін. По тобі стріляють цілий день з будь-якої зброї і ти не знаєш, що прилетить у наступний момент», – пригадує боєць.

Під час запеклих боїв від рук російських окупантів загинули троє бійців батальйону «Тернопіль». Це були перші бойові втрати поліцейського підрозділу.

«Від прямого попадання ворожої міни загинули наші товариші. Це болісно згадувати. Клята війна не жаліє нікого», – із сумом ділиться поліцейський.

Через деякий час внаслідок мінометного обстрілу осколкове поранення руки отримав і сам Володимир. Каже, йому дуже повезло, адже встиг сховатися в укритті.

«Нам пощастило, бо мали «черепаху» – це таке мобільне укриття, яке міцно збудоване з бетонних блоків. Вона не раз рятувала під час обстрілів. Як зараз пам’ятаю, 10 години 20 хвилин,  я  тільки встиг забігти, як міна впала прямо в дверях і ворожий уламок застряг у моєму плечі», – пригадує поліцейський.

Вчасну допомогу на місці Володимиру надали бойові медики. Після чого пораненого евакуювали та доправили до лікарні. Його ж побратими з  батальйону «Тернопіль» продовжували гідно утримувати позиції у Лисичанську. Вони одні з тих, хто останніми виходили з цього міста. Потім був Бахмут, а згодом їх вивели на Покровськ.

У лютому 2023 року Володимир разом із побратимами зі свого батальйону вирішили вступити до складу новоствореної об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють». Розуміли – їхній бойовий досвід стане у нагоді. Пройшовши вишкіл, бійці вирушили на передову. Першим бойовим завданням було відбиття позицій противника біля селища Курдюмівка на Донеччині.

«Був важкий бій, там загинув мій близький бойовий побратим, справжній боєць – Юра Летняк, з яким разом служили з 2015 року».

Далі відважні лютівці вели бої та виконували складні завдання на найгарячіших ділянках Бахмутському напрямку. Кліщіївка і Курдюмівка – це основні виходи. Витісняли противника із займаних позицій, відбивали ворожі атаки, проривали оборону, звільняли території, прикривали фланг третій окремій штурмовій бригаді ЗСУ при звільненні села Андріївка. Кліщіївку вдалося забрати повністю. Зараз за неї йдуть бої. У бою важлива злагодженість та чітка взаємодія підрозділу, вважає Володимир:

«Дуже багато залежить від того, на скільки підрозділ згуртований, як хлопці розуміють і тримаються один за одного. Тоді усвідомлюєш, що таке бойове злагодження. У моєму підрозділі хлопці просто молодці. У нас не було такого, щоб завдання були не виконані».

Наприкінці листопада 2023 року бійці бригади «Лють» виконували бойове завдання поблизу Горлівки. Треба було захопити і утримувати позиції ворога.

«Ми зайшли на ворожі позиції, закидали їх гранатами і ворогу довелося відступити. Застосовувалися міни, дрони-камікадзе. Позиції ворога були сильно розбиті», –  пригадує поліцейський.

Повертатися довелося по мінному полю. Поліцейський каже, тут особливо розумієш: один необережний крок може коштувати життя. Володимир наступив на вибухівку та отримав поранення ноги.

«Я йшов у другій групі, оступився на півметра і наступив на міну, на щастя, ногу не відірвало. На точку базування дійшов сам. Група вийшла в повному складі, хоча були поранені, контужені, але живі», – розповідає боєць.

Наразі Володимир Ониськів завершує реабілітацію. Сподівається, що на фронті  для нього ще знайдеться робота та й скучив за товаришами.

«Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю. Найбільше хочеться для дітей світлого майбутнього і головне – захистити народ, сім’ї і принести мир, якого так всі чекають».

About the author

trending_flat
Чекала понад три роки: бучаччанка отримала донорський орган, який “з’їла” нещадна хвороба

Медики Першого медоб'єднання Львова провели складну операцію з пересадки печінки 30-річній жінці з Бучача. Марія Бейко страждала на невиліковне захворювання, яке поступово руйнувало її організм. Про хворобу жінка дізналася випадково, коли здавала аналізи перед поверненням на роботу після декрету. Як повідомляє Перше медоб'єднання Львова, у неї діагностували первинний біліарний холангіт - аутоімунне запалення жовчних проток. При цьому захворюванні організм виробляє антитіла, які знищують жовчні шляхи та призводять до незворотного ураження печінки. "Це було неочікувано та раптово. Перед поверненням на роботу я здала аналізи, показники були погані. Лікарі не могли виявити, що зі мною. Але коли вже пожовкли склери (очні білки), зрозуміли, що проблема з печінкою", - розповідає пацієнтка. Хвороба не піддається лікуванню, тому врятувати Марію могла лише трансплантація донорського органу. Серед показань до пересадки печінки первинний біліарний холангіт займає третє місце після токсико-аліментарного ураження та гепатитів. У лист очікування на […]

trending_flat
Похолодає на 20 градусів: на Тернопільщину суне атмосферний фронт

Після екстремальної спеки на Тернопільщину прийде раптова прохолода. Температура повітря знизиться на 15-20 градусів уже цього тижня. Якщо у понеділок, 7 липня, повітря прогріється до +35, то уже 10 липня вдень прогнозують від +16 до +20. Про погоду протягом тижня розповіли у Тернопільському обласному центрі з гідрометрології. "Впродовж робочого тижня погоду визначатимуть атмосферні фронти циклону. Очікуються короткочасні грозові дощі різної кількості та інтенсивності, подекуди з шквалами та градом. Адвекція прохолодного повітря в тил циклонічної системи зумовить зниження денних температурних показників", - йдеться у повідомленні. Докладніший прогноз на цей тиждень: 08 липня: хмарно з проясненнями. Синоптики прогнозують короткочасні дощі, грози, вдень подекуди град. Вітер північно-західний з переходом на південно-східний, 7 – 12 м/с, в окремих районах шквали 15 – 20 м/с. Температура по області вночі 15 – 20° тепла, вдень 27 – 32° тепла. У Тернополі вдень очікується до 31 тепла. […]

Тарас Капуста
trending_flat
У Тернопільській ОВА кадрові зміни

В Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулись кадрові зміни. Виконувачем обов'язків директора департаменту розвитку інфраструктури призначили Тараса Капусту. Про призначення у своєму Facebook повідомив начальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода. Департамент розвитку інфраструктури - це новий структурний підрозділ обласної адміністрації. Його створили шляхом об'єднання двох раніше окремих департаментів - капітального будівництва та управління розвитку інфраструктури. В'ячеслав Негода провів зустріч з новопризначеним керівником департаменту. Вони обговорили головні завдання та напрямки роботи підрозділу. Серед пріоритетних напрямків діяльності департаменту - ремонт автомобільних доріг області. Особливу увагу приділятимуть дорогам, якими возять учнів та вчителів до навчальних закладів. Важливим завданням департаменту стане передача об'єктів незавершеного будівництва на баланс територіальних громад. Це стосується медичних, культурних та житлово-комунальних об'єктів. Департамент займатиметься формуванням автобусної мережі області та організацією пасажирських перевезень. Також до сфери відповідальності входить забезпечення ефективного управління дорожньою інфраструктурою. При виборі доріг для ремонту пріоритет надаватимуть тим ділянкам, на […]

Маловічко
trending_flat
Директора коледжу у Тернополі запідозрили у плагіаті: його можуть позбавити наукового ступеня

В.о. директора Тернопільського мистецького фахового коледжу Сергія Маловічка звинуватили в плагіаті кандидатської дисертації. Експерти знайшли в його роботі неправомірне використання текстів інших авторів без посилань. Центр академічної етики та досконалості в освіті "Етос" оприлюднив експертний висновок про порушення академічної доброчесності в дисертації Маловічка. Фахівці виявили плагіат щонайменше на 41 сторінці наукової роботи, пише TeNews. Що показала експертиза Дослідження засвідчило, що 45,6% тексту дисертації скопійовано з інших джерел. Зокрема, 8,6% становить самоплагіат, 17,6% - ідентичне копіювання, 19% - фрагменти з редагуванням, 0,4% - переклад. Маловічко захистив дисертацію 30 червня 2016 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Тема роботи - "Тернопільщина в культурологічних дослідженнях кінця ХІХ - початку ХХІ століття". Методи "наукової роботи" Експерти виявили, що Маловічко не тільки копіював чужі тексти, але й фальсифікував дані. Наприклад, у дисертації Ірини Дмитрук про Гуцульщину він замінював "Гуцульщину" на "Тернопільщину", а "молдавани" […]

перевищив швидкість
trending_flat
У Тернополі водій перевищив дозволену швидкість більш ніж втричі

У Тернополі водій авто перевищив максимально дозволену швидкість більш ніж втричі - пристрій TruCAM зафіксував 174 кілометри на годину. Про це повідомляють у патрульній поліції області. "Під час здійснення контролю швидкісного режиму за допомогою приладу TruCAM, у межах населеного пункту, патрульні зупинили автомобіль BMW, який рухався зі швидкістю 174 км/год. На порушника інспектори винесли постанову за ч. 4 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 50 км/год) КУпАП. Штраф — 1700 гривень", - йдеться у повідомленні. Нагадаємо, в населених пунктах України дозволена максимальна швидкість руху транспортних засобів становить 50 км/год. У житлових та пішохідних зонах ця швидкість знижується до 20 км/год.   

ДТП Ягільниця
trending_flat
На Чортківщині сталася смертельна ДТП

На Тернопільщині сталася смертельна ДТП. Автопригода з летальними наслідками сталася в селі Ягільниця.  Про це повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. "Водій Peugeot Partner виїхав на смугу зустрічного руху де допустив зіткнення з автомобілем Daewoo Lanos. Кермувальник Daewoo 1979 року народження від отриманих травм помер у кареті швидкої дорогою до лікарні. Водія іншого авто госпіталізували", - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло: на Чортківщині жінка потрапила під поїзд.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025