У Кременецькій громаді військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у міській раді пояснювали, чому

Конфлікт, який спалахнув днями, набрав на Кременеччині чималого розголосу. Військовослужбовиця, яка служить за контрактом з січня 2022 року, – працівниця Кременецької міської ради Ірина Іващук, опублікувала допис на своїй сторінці у Фейсбук. Жінка розповіла, що звернулася у міську раду з проханням надати їй одноразову матеріальну допомогу. Та отримала відмову. Чому, пояснювали міський голова Кременця Андрій Смаглюк та працівники, які відповідають за програму підтримки військовим.

“У міській раді попрацювала не один рік і точно знаю, що при попередньому мерові Олексієві Ковальчуку (також служить в ЗСУ – авт.) кожнісінькому контрактнику ЗСУ виплачувалася одноразова матеріальна допомога у розмірі від п’яти до дванадцяти тисяч гривень! Це при тому, що бюджет міста не наповнювався податками від військових, оскільки ще тоді у Кременці не було військових частин! У 2022 році й в нашому місті сформувалася військова частина. І лише за 2023 рік бюджет Кременецької громади ми (військовослужбовці 85-го батальйону ТрО) поповнили на 33 мільйони! Особисто від мене надійшло близько 168 тисяч гривень податку! Але, коли написала заяву про виплату мені одноразової матеріальної допомоги, як особі що добровільно стала на захист Батьківщини та підписала контракт із ЗСУ наш теперішній чудо-мер дав відповідь, що грошей для таких як я в програмі “Турбота” не передбачено! Ні у 2022 році, ні у 2023 році й на 2024 рік теж не передбачається таких виплат контрактникам ЗСУ!”, – розповідає Ірина Іващук.

Також військовослужбовиця оприлюднила деякі скриншоти із системи закупівель Prozorro. Вона поцікавилася, чи доречними є деякі витрати у час війни. Зокрема, йшлося про капітальний ремонт системи опалення в адмінбудівлі міської ради за 388 тис. грн, ремонт частини адмінбудинку із встановленням джерел обігріву за майже 200 тис. грн, ремонт сходів за майже 100 тис. грн, купівля набору фломастерів за майже 34 тис. грн та інші.

Того ж дня міський голова оприлюднив власну позицію та, аби відповісти на усі додаткові питання пов’язані з виплатами та допомогою для ЗСУ, запросив усіх охочих до свого кабінету наступного дня. Попри те, що під дописом Ірини Іващук було багато дописів з обуренням ситуацією та підтримку авторки посту, до міської ради підтримати жінку, окрім чоловіка та мами, прийшли лише 2 активістів. Сама Ірина зараз перебуває у зоні бойових дій, проте долучилася до розмови у телефонному режимі.

Чоловік Ірини Петро Іващук представив на зустрічі інтереси дружини, яка зараз у зоні бойових дій

Спершу висловився чоловік Ірини Петро Іващук, який прийшов до міської ради представити інтереси дружини.

  • Ви звинувачуєте дружину у тому, що вона оприлюднила неправдиву інформацію щодо закупівель міською радою на платформі Prozorro. Що саме неправдиво вона написала? Адже ви самі підтвердили, що згадані закупівлі здійснювалися, – зазначив Петро Іващук.

Щодо фломастерів та футболок заступник міського голови Микола Матвіюк, який займається міжнародною співпрацею, розповів, що усе це було придбане у рамках проєкту “Від екологічно чистої громади до чистої країни”. Кошти на це надали партнери з міста Ільзенбург (Німеччина) і за них потрібно суворо прозвітувати, а витратити їх на інші потреби не можна.

Заступник міського голови Микола Матвіюк розповів, звідки узялися кошти на фломастери за 34 тис. грн

Також Микола Матвіюк зазначив, що Кременецька громада стала єдиною в Україні, яка перемогла саме у цьому проєкті. У його рамках придбали автомобіль для вивезення побутових відходів, контейнери для сміття та отримали кошти на проведення заходів екологічної освіти.

Перший заступник міського голови Олександр Маринюк повідомив, що ремонт адмінбудівлі зі встановленням джерел обігріву, був зроблений у колишньому приміщені Дунаївської сільської ради, яке перебуває на балансі Кременецької міської ради. Це зроблено у рамках реформи Нацполіції. У споруді облаштували робочі місця для поліцейських офіцерів громади.

  • Комп’ютери для роботи поліцейських надали спонсори, – каже Олександр Маринюк.

Щодо капітального ремонту системи опалення у міській раді, Андрій Смаглюк пояснив, що це була необхідність. Адже на старій системі витрачалося на 40% більше газу, окрім того, у кожному кабінеті працювали електрообігрівачі.

  • Стара система опалення була 1980-их років, – каже Олександр Маринюк. – Ми платили чималі гроші, а тепла не було. Тож встановлення нової системи ще й зекономить кошти громади.

Також перший заступник розповів, що за 2023 рік на усі програми, пов’язані з допомогою ЗСУ, підтримкою військовослужбовців та їхніх родин витрачено майже 21, 948 млн грн. Зокрема, закупівля техніки – 4,9 млн грн, програма підтримки – 2,918 млн грн, закупівлі, трансфери – 10, 057 млн грн, кошти на харчування пільгових категорій (діти військовослужбовців у школах та садочках) – 4,092 млн. Усі потреби, з якими звертаються військові частини, закривають по максимуму, – кажуть у міській раді.

  • Жодній військовій частині не відмовили, враховуючи й нашу ТрО. Хочу й зараз наголосити, що якщо у військовій частині є захисники із нашої громади, то лише за запитом командира виділяються кошти, – зазначає Андрій Смаглюк.
Поспілкуватися з міським головою прийшла й мама Ірини Іващук

“Терміново” поцікавилося, чому все ж відмовили у матеріальній допомозі Ірині Іващук, яка служить у ЗСУ за контрактом уже понад 2 роки?

  • Від початку повномасштабного вторгнення ми не надали адресної матеріальної допомоги жодному контрактнику, – каже Андрій Смаглюк. – А от на звернення військових, які потребували лікування чи реабілітації, кошти виділяються. Скільки саме, можна перевірити в Управлінні соціальних служб. Ці гроші виділяються майже на кожному засіданні виконавчого комітету, це від 5 до 20 тис. грн, залежно від ситуації.

У міській раді розповіли, що на початку повномасштабного вторгнення до програми “Турбота” внесли зміни й згідно з ними контрактникам допомоги більше не виплачують. В офіційній відповіді Ірині Іващук пояснили, що виплата допомоги неможлива “у зв’язку з відсутністю фінансування у 2024 році даного напрямку діяльності у заходах вищевказаної Програми”.

Ірина Іващук, яка долучилася до розмови у телефонному режимі, вкотре наголосила, що контракт із ЗСУ вона підписала до повномасштабного вторгнення. А зміни до Програми “Турбота” щодо виплат контрактникам внесли уже після того, тож має право претендувати на згадану допомогу.

  • Приїдьте сюди не просто сфотографуватися, подивіться, як нам тут, – каже Ірина. – За  понад 2 роки служби жодного разу у День Незалежності чи інше державне свято навіть не привітали тих працівників міської ради, які зараз служать. Іншим моїм товаришам по службі з місць роботи регулярно надсилають допомогу. Мені ж навіть вітання не передали, – говорить Ірина Іващук.

Насамкінець Андрій Смаглюк зазначив, що власні інтереси не ставить над інтересами військових.

  • Наші військові, перебуваючи на передовій, боронячи кожен метр землі, забезпечують нам спокійне життя тут. З будь-якої ситуації ми повинні робити висновки. Якщо я в чомусь неправий як міський голова, то свої помилки визнаю і, якщо у моїх силах буду намагатися їх виправити. Якщо ні, то прошу вибачення у кожного, кого образив. Але разом з тим просимо до себе відповідного ставлення, бо у кожного з нас є родичі, які зараз на передовій. Будьмо одним цілим, бо чим більше ми сваримося, тим більше втрачаємо, – підсумував міський голова.

Повне відео зустрічі з міським головою Кременця можна подивитися ТУТ.

 

 

About the author

trending_flat
Діти – 8 грн, пенсіонери -10, решта -15: у Кременці знову підняли тариф на проїзд

Раніше "Терміново" повідомляло, що у Кременці планували підвищити тариф на проїзд у громадському транспорті. Розмови про це велися давно - перевізники вимагали збільшення від 12 до 17 грн. Їхню вимогу задовольнили частково - з наступного понеділка, 3 лютого, вартість проїзду в маршрутках знову зросте. Це уже вдруге за час війни. Разом з тим будуть й інші зміни у міських перевезеннях. Учора, 30 січня, на виконавчому комітеті Кременецької міської ради прийняли рішення "Про схвалення проєкту автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському та приміському пасажирському автомобільному транспорті". Проте фактично ця система запрацює не раніше травня, - повідомив міський голова Кременця Андрій Смаглюк. На тому ж засіданні виконавчого комітету погодили й новий тариф на проїзд у громадському транспорті - 15 грн (перевізники вимагали 17 грн), учні - 8 грн. Кременецька міська рада провела обстеження пасажиропотоку у місті та зробила висновок, що клопотання […]

trending_flat
“Передумали за одну ніч”: чому представники Почаївської лаври блокують інвентаризацію майна

Уже деякий час братія Почаївської лаври перешкоджає роботі комісії Міністерство культури та стратегічних комунікацій України на території обителі. Директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу - голова комісії Василь Ільчишин - замість того, аби з колегами займатися інвентаризацією майна, веде листування з представниками лаври та вкотре змушений доводити правомірність своєї роботи. Як і коли за таких умов продовжуватимуть інвентаризацію та чим усе може завершитися для незговірливих орендарів, "Терміново" розповів голова комісії. За останні кілька днів настоятель лаври разом з адвокатами оприлюднили декілька відео на YouTube, у яких всіляко заперечують правомірність дій комісії Міністерства. Усі наявні документи та закони, які регулюють роботу комісії, братія разом зі своїми захисниками трактують на власний розсуд. Лавра вимагала визнати доручення Міністерства "нікчемним" Одна з претензій представників лаври до підстави, на основі якої розпочали перевірку, - це доручення Державного секретаря МКСК. Цей документ через суд вимагали визнати "нікчемним". Проте, Ухвалою […]

trending_flat
Понад 100 питань – міський голова Кременця прозвітував про дороги, тарифи та премії працівників

Раніше "Терміново" повідомляло, що звіт міського голови Кременця відбувся ще 3 січня. Проте на зустріч прийшли небагато мешканців міста, не усі встигли поставити питання, що турбують громаду, адже тоді почалася повітряна тривога. Тому Андрій Смаглюк вирішив відзвітувати ще раз - онлайн.  В ефір голова громади вийшов о 20.00 годині зі свого робочого кабінету, спілкувався з кременчанами понад 2 години. Близько години він розповідав про роботу міської ради та її структурних підрозділів за 2024 рік. За решту часу містяни поставили керівнику понад сотню питань. На більшість з них очільник відповів. Дороги, тарифи, автобуси Здебільшого кременчан цікавить стан доріг, тарифи на воду та на проїзд у громадському транспорті, стан автобусів. Також людей турбує проблема лікарні, яка досі без директора. Запитували й про дозвілля дітей та підлітків. Стосовно проїзду у маршрутках міський голова повідомив, що тариф однозначно зросте. Разом з тим зазначив, що […]

trending_flat
“Два тижні тому забрали працівники ТЦК”: родичі розшукують 30-річного чоловіка з Кременеччини

Уже майже два тижні родина шукає 30-річного Володимира Гасса, мешканця с. Іванківці, Лановецької громади, що на Кременеччині. Чоловік вийшов у домашньому одязі, без документів та грошей, при собі мав лише мобільний телефон. Рідні стверджують, що його забрали працівники Лановецького ТЦК і з того часу Володимира не бачили. Про зникнення чоловіка повідомили й місцеву поліцію. Проте, результату пошуку й досі немає. Журналісти "Терміново" поспілкувалися з мамою Володимира та сестрою. Реалії сьогодення такі, що хтось собі може дозволити викрасти людину і їм нічого за це не буде, а поліція, як виявилося, удає, що нічого не може зробити. Мій брат Володимир Гасса вийшов з дому 6.11.2024 і більше не повернувся до цього часу. Як стало відомо згодом, це було РТЦК м. Ланівці, яке спочатку сказало, що це не вони, та після заяви в поліції про викрадення та розшук повідомили, що його "запросили" у […]

trending_flat
Бігав голий по селу: біля Кременця вночі 44-річний зборівчанин вчинив акт вандалізму над могилами українських військових. Відео

Шокуюча подія трапилася у ніч на 27 вересня у с. Великі Млинівці, що біля Кременця. На ранок на кладовищі, де поховано багато українських захисників, виявили розкидані фото військових та квіти, порвані прапори. Поліція одразу взялася за пошуки зловмисників. Вранці родичі Героїв, які віддали життя за нас і країну, застали жахливу картину. Щоранку приїжджаємо відвідати наших рідних і побачили таке, - каже удова загиблого полковника Сергія Лі Людмила. Дуже прикро і боляче, що у когось підіймається рука на святе. В українців завжди було святим місцем могили рідних. Поламані хрести, порвані державні прапори, понищені фото наших Героїв - це для мене щось неймовірно шокуюче. Але я вдячний правоохоронцям, які так швидко зреагували і уже працюють на місці злочину, - каже настоятель Преображенського собору у Кременці о. Володимир Буграк. - Впевнений, що винуватці понесуть покарання. Очевидець, який зупинив вандала, розповів, що чоловік був […]

trending_flat
Право на обшуки та носіння зброї: міфи та реальність щодо повноважень шкільних офіцерів безпеки

Ще на початку квітня начальник ГУ Нацполіції Тернопільщини Сергій Зюбаненко анонсував появу освітніх офіцерів у кожній школі Тернопільщини. Перші офіцери безпеки з'явилися в українських школах ще наприкінці січня. На Тернопільщині вони узялися до роботи на початку вересня. Проєкт “Офіцер безпеки” реалізує Національна поліція  спільно з Міністерством освіти і науки та має підвищити безпеку в школах. Тим часом як дехто з батьків вважає наявність таких фахівців у навчальних закладах виправданим, інші переконані, що це даремна трата грошей. Та, як одні, так і другі, цікавляться, якими законами регулюється робота офіцерів безпеки — про поліцію, охоронну діяльність чи ювенальну превенцію, чи може офіцер обшукати школяра, чи відвідувача і, чи носитиме у школі зброю? На усі ці питання відповів для "Терміново" старший лейтенант поліції, начальник сектору організації служби освітньої безпеки Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Максим Гуменюк. На початок навчального року на […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025