27.05.2024
Новини

В Україну прийшов пил зі Сахари: чи відчують наслідки на Тернопільщині

До України дістався пил зі Сахари, який вчора накрив Грецію і спричинив там справжню пилову бурю. Тоді жителів закликали без необхідності не виходити на вулицю і зачинити вікна.

В Українському гідрометеорологічному центрі розповіли, що він чітко прослідковується над південними та центральними районами та поширюється на північ.

“Оскільки на більшій частині території країни погоду визначають циклон та вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та опадах. Тому цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок, а самі дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть цей пил і не будуть кришталево чистими.
Пил залишатиметься в атмосфері над Україною аж до п’ятниці і з п’ятниці на суботу відступить на схід та атмосфера очиститься”, – йдеться у повідомленні.

Оскільки на Тернопільщині дощить, пил не спричинятиме негативних наслідків для здоров’я. На півдні уже пройшов брудний дощ. Жителі трьох регіонів вранці викладали фотографії із авто і будівлями вкритими дрібними краплями бурого кольору.

Перейти до панелі інструментів