23.05.2024
Новини

Екологи оцінили шкоду від пожежі у заказнику на Тернопільщині

Екологи оцінили шкоду, завдану пожежею в орнітологічному заказнику. Збитків нарахували майже 160 тис. грн, – повідомляють в екологічній інспекції Тернопільщини. За фактом виникнення пожежі Інспекція направила матеріали до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 252 Кримінального кодексу України.

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області провела обстеження за фактом випалювання сухої водно-болотної рослинності на території Чистилівського орнітологічного заказника, який належить до природно-заповідного фонду України.

Внаслідок займання вогнем знищено суху рослинність на площі 2,0 га. За результатами проведеного обстеження місця пожежі встановлено, що горіння виникло зі сторони населеного пункту Великий Глибочок і розповсюдилось в сторону сіл Плотича та Чистилів Білецької ОТГ.

Найбільш ймовірною причиною пожежі є потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал (суху рослинність).

Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний, становить 159 647 грн.

Вкотре закликаємо усіх бути пильними та уважними, не порушувати чинне законодавство, не спалювати суху рослинність – не забруднювати повітря, берегти власне життя і здоров’я!

Перейти до панелі інструментів