13.04.2024
Новини Промо

За 2024 ставка за мікрокредитами знизиться до 1%

Ще наприкінці 2023 року Верховна Рада України прийняла закон щодо змін в сфері мікрокредитування. Одним з головних нововведень було обмеження процентної ставки на кредит: вона не може перевищувати 1% на день. Для українців це мало зменшити ризики потрапити в боргову яму через неможливість сплати позики через надмірну кредитну ставку. Проте, було помічено, що й досі є організації, що пропонують мікрокредитування з більшим за 1% денним відсотком.

Чому мікрокредитори перевищують ліміт?

Справа в тому, що умови нового закону будуть впроваджуватися поступово. Це відбувається, аби різкий спад відсоткової ставки не призвів до банкрутства великої кількості мікрокредитних організацій. Зміни будуть проходити протягом 8 місяців:

  • перші 4 місяці: максимальна кредитна ставка 2,5%;
  • наступні 4 місяці: максимальна кредитна ставка 1,5%.

Після 8 місяців з моменту видання закону клієнти зможуть взяти позику під 1% на день. Також не варто забувати, що існують компанії, в яких можна оформити кредит під 0%!

Які основні положення нового закону?

Закон спрямований на полегшення боргового навантаження на українців та на захист прав клієнтів мікрокредитних організацій:

  1. Кредитори зобов’язані надавати чітку та доступну інформацію про умови кредиту та не мають права вимагати платіжки, не вказані в договорі.
  2. Українці, що не мають стабільного доходу, не зможуть взяти мікропозику. Це дозволить меншій кількості людей потрапити в боргову яму.
  3. Також мікрокредит не зможуть взяти громадяни, залежні від азартних ігор, що є в Реєстрі лудоманів України.
  4. Реклама мікрокредитних організацій має бути інформативною, аби позичальники точно розуміли умови позики.

Думки щодо змін в законодавстві

Новий закон про споживче кредитування розбурхав українське суспільство. Прихильники закону вважають, що він захистить людей від боргової ями. Обмеження процентних ставок та доступності мікрокредитів знизять ризики необдуманих позик. Противники ж стверджують, що закон призведе до скорочення ринку мікрокредитування. Це ускладнить доступ до грошей для людей, які потребують їх терміново.

Деякі українці вимагають закрити всі мікрокредитні компанії. Вони вважають, що мікрокредитування є шкідливим явищем.

Інші ж кажуть, що мікропозики – корисний інструмент, якщо їх використовувати відповідально.

Загалом, важливо зазначити, що успішність закону буде залежати від його ефективної реалізації та контролю за дотриманням нововведень.

Перейти до панелі інструментів