13.04.2024
Новини Промо

Стартував тиждень обізнаності про солі: скільки її можна їсти без шкоди для здоров’я

Традиційно у другий тиждень березня проводиться Всесвітній тиждень обізнаності про солі. Метою його проведення є інформування населення про норми споживання солі та її функції в організмі. Розповідаємо, якою буває сіль, для чого вона необхідна в організмі, і скільки грамів на день оптимально додавати до власного раціону.

Сіль, або натрій хлорид, є важливим елементом для правильної функції організму людини. Ось деякі з головних функцій солі в організмі:

  1. Регуляція водного балансу: Натрій, одна з основних складових солі, допомагає регулювати рівень рідини в організмі. Це важливо для збереження оптимального рівня гідратації та функціонування клітин.
  2. Підтримка нервової системи: Натрій є ключовим елементом для передачі імпульсів у нервовій системі. Він допомагає підтримувати нормальну роботу мозку та м’язів.
  3. Забезпечення кислотно-лужного балансу: Сіль грає роль у підтримці кислотно-лужного балансу в організмі, необхідного для правильної роботи різних систем тіла.

Скільки солі потрібно на день

Хоча сіль є важливою частиною раціону, важливо дотримуватися правильного споживання. Як розповідають в тернопільській компанії з постачання солі SALZ,  занадто велика кількість солі може призвести до ряду проблем, таких як підвищений кров’яний тиск, проблеми з серцем і нирками.

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), рекомендується обмежити споживання солі до менше ніж 5 грамів на день для дорослих. Це приблизно одна чайна ложка солі. Важливо також враховувати кількість солі, яка міститься в оброблених продуктах, оскільки значна частина солі, яку людина споживає, може походити з таких продуктів.

Кожен тип солі може мати свої особливості залежно від географічного походження і мінерального складу. “Найкорисніша до вживання кам’яна сіль, яка містить природню норму мікроелементів. Вона не має містити шкідливих антизлежувальних добавок, має мінімальний нерозчинний залишок та природний вміст мікроелементів. “, – кажуть у ТОВ “Зальц”.

Перейти до панелі інструментів