23.04.2024
Новини

Кілограми осаду та бруду – показали стан водопроводу у громаді на Тернопільщині

У Чортківській міській раді показали, як виглядають зсередини водопровідні труби, пояснили, чому з кранів іноді тече брудна вода та що із цим роблять комунальники. 

«Ви говорите, що водоканал подає воду у мережу виключно із підземних свердловин. Чому ж тоді вона буває у кранах брудною?». Іноді зустрічаємо таке питання, тому вирішили роз’яснити, чому так відбувається і як ми з цим боремося.

Водопровідним мережам Чорткова – десятки років, фактично усі вони потребують заміни, втім очевидно, що це дороговартісне і нешвидке в реалізації завдання. Логічно, що із часом у трубах відкладається осад. Тому у випадку зупинки (наприклад, спричиненої аварією на водопроводі) і подальшого запуску води у мережах, осад, що накопичився в трубах, піднімається і потрапляє безпосередньо у крани споживачів.

Єдиний спосіб покращити якість води – промивати мережі. Днями спеціалісти КП «Чортківський водоканал», ліквідовуючи прорив водопровідної мережі по вул. Гранична-бічна, виявили суттєві засмічення водопроводу, після чого ухвалили рішення частково замінити мережі, а також зробити промивку труб гідродинамічною установкою”, – йдеться у повідомленні.

 

Перейти до панелі інструментів