25.04.2024
Новини

“Це справжній прорив”: тернопільські медики провели інноваційну операцію на серці із заміни аорти

Команда фахівців Тернопільської обласної клінічної лікарні здійснила справжній прорив у лікуванні серцево-судинних захворювань. Медикам медзакладу вдалося виконати етапне лікування складної розшаровуючої аневризми грудного та черевного відділу аорти. Про це повідомляють у Тернопільській обласній клінічній лікарні.

Богдан Маслій, заввідділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії, каже, що це величезний крок вперед у лікуванні подібних випадків.

” Перший етап: Наші кардіологи та анестезіологи ретельно утримували артеріальний тиск пацієнта на зниженому рівні, щоб запобігти розриву розшарованої стінки аневризми аорти. Це було справжнім випробуванням для нашої команди, але завдяки їхній майстерності в подальшому ми досягли неймовірного успіху. Дякуємо Ольга Бараболюк, Олександрa Pavlik, Наталія Вівчар, Софія Маслій.

Другий етап: Відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні в співпраці з завідувачем напряму хірургічного лікування патології аорти та набутих вад серця Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова виконали складну операцію – дебранчинг дуги аорти, що включає хірургічну заміну частини аорти на спеціалізований бранчований протез з повною пересадкою всіх гілок дуги аорти. Вся процедура проходила під час штучного кровообігу. Хірурги: VolodymyrМороз, Кравченко Віталій Іванович, Анестезіолог: Сергій Кучеренко, Перфузіолог: Олександр Адашинський.

Фінальний етап: Завершальним кроком стало малоінвазивне ендоваскулярне ендопротезування грудного відділу аорти за допомогою стент-графту (стент, покритий оболонкою) через стегновий доступ. Цей метод є менш травматичним порівняно з відкритою операцією та сприяє швидшому відновленню пацієнта. Спільними зусиллями відділення інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії, відділення кардіохірургії та трансплантології нашої лікарні разом з відділенням рентген-ендоваскулярних методів лікування вроджених та набутих вад серця Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова.

Ендоваскулярні хірурги: Богдан Маслій, Ігор Ditkivskyy. Кардіохірурги: Zoryana Vivchar, Олег Гюнеш. Анестезіолог: Сергій Кучеренко.

«Ця історія – яскравий приклад того, як інновації, високий професіоналізм та наполеглива праця можуть рятувати життя та покращувати його якість. Ми пишаємося тим, що можемо зробити такі значущі кроки вперед у сфері кардіохірургії та інтервенційної кардіології, та закликаємо звертатися за медичною допомогою якомога раніше», – акцентує Богдан Маслій.

Перейти до панелі інструментів