26.02.2024
Корисне Новини

Чи справді стрес впливає на харчові звички та сприяє збільшенню ваги

людина яка багато їсть

Щоденний ритм сучасного життя, війна, завантажений розклад та постійний стрес можуть суттєво впливати на наше здоров’я, а також на те, як ми харчуємося. Психічний стан і стрес можуть викликати різні зміни у харчових звичках, від збільшення апетиту до вибору конкретних продуктів. Давайте детальніше розглянемо, як саме стрес впливає на наші харчові звички та як це може вплинути на наше загальне здоров’я.

Стрес і апетит: чи є тут зв’язок

Одним з основних впливів стресу на харчові звички є зміни в апетиті. Багато людей відчувають потребу в їжі в стані стресу, особливо в випадках хронічного стресу. Це може бути пов’язане з бажанням заспокоїти себе або відволіктися від неприємних ситуацій.

У стресових ситуаціях ми часто схильні вибирати їжу, яка приносить нам “трошки комфорту”. Це може бути пов’язано з вибором важких, вуглеводневих або висококалорійних продуктів, які сприяють виділенню серотоніну – гормону радості.

Стрес може впливати на наш вибір продуктів, зокрема спонукуючи до споживання їжі з високим вмістом простих вуглеводів, таких як цукор та білий хліб.

Постійний стрес може мати серйозний вплив на вагу. З одного боку, надмірне споживання калорій під впливом стресу може призвести до набору ваги. З іншого боку, деякі люди можуть втрачати апетит в стресових ситуаціях, що також може впливати на вагу.

Як впоратися зі стресом та переїданням

Розробляйте стратегії управління стресом, такі як медитація, йога або прогулянки на свіжому повітрі.
Звертайте увагу на свої харчові звички та вибирайте здорові продукти.
Збалансуйте раціон, включаючи різні групи продуктів та важливі мікроелементи.
Не забувайте про фізичну активність, яка допомагає знімати стрес і підтримувати загальне здоров’я.

Стрес та харчові звички мають глибокий зв’язок, і свідоме управління цими аспектами може сприяти не тільки покращенню фізичного здоров’я, але й загального емоційного стану.

Чи справді стрес впливає на харчові звички та сприяє збільшенню ваги

Так, стрес дійсно може впливати на харчові звички та сприяти збільшенню ваги. Цей процес пов’язаний з рядом біологічних та психологічних механізмів, які можуть призвести до змін у харчуванні та масовому надмірному споживанні калорій.

Стрес може призводити до змін у рівні гормонів, таких як кортизол та грелін. Кортизол, вивільняючись в стресових ситуаціях, може підвищувати апетит, зокрема в аспекті вибору вуглеводів та висококалорійних продуктів.

Управління стресом та свідомий вибір здорових способів реагування на нього може допомогти уникнути негативних впливів на харчові звички та вагу. Здоровий спосіб життя, збалансована дієта та регулярна фізична активність можуть виявитися ефективними стратегіями для управління стресом та підтримання здоров’я.

Зображення згенеровано нейромережею Copilot

Перейти до панелі інструментів