27.02.2024
Новини

Студентка з Тернополя виграла найпрестижнішу в Японії стипендію

Студентка Західноукраїнського національного університету Тамара Мелішкевич отримала найпрестижнішу стипендію від Міністерства освіти, культури, спорту, науки й технологій Японії. Про це розповідають у виші. 

Студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» Тамара Мелішкевич виграла найпрестижнішу в Японії стипендію, яка дає змогу навчатися в магістратурі та здійснювати власні наукові дослідження. Це державна стипендія Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії (MEXT), одним із завдань якого є сприяння розвиткові культурно-освітнього співробітництва між Японією та іншими країнами світу, шляхом надання можливості студентам та випускникам іноземних закладів вищої освіти проходити навчальні або дослідницькі стажування в японських університетах.

MEXT щороку призначає стипендії учасникам програми «Стажер-дослідник» за результатами декількох етапів конкурсного відбору, який проводять дипломатичні представництва Японії у кожній із країн-учасниць програми. У ній можуть брати участь громадяни всіх країн, які підтримують дипломатичні стосунки з Японією. Серед них – Україна.

Як розповідає Тамара, все починається з оголошення Посольством Японії в Україні про початок приймання документів на участь у програмі. До війни її учасники повинні були надати особисто або надіслати рекомендованим листом пакет необхідних документів на адресу Посольства Японії у Києві. Враховуючи умови сьогодення, в Україні приймаються скан-копії, надіслані на електронну адресу посольства. Важливо, що всі документи мають бути укладені японською або англійською мовою без помилок. Неграмотно заповнені бланки до уваги не беруться.

Кандидати, які успішно пройшли перший етап відбору на підставі поданих документів, складали письмовий іспит із японської або англійської мови. Зараз ці іспити скасували через війну.

Наступний етап – співбесіда у Посольстві Японії в Україні, під час якої кожен кандидат повинен продемонструвати належний рівень усного володіння японською або англійською мовою, представити план свого дослідження, яке має намір здійснити в одному з японських університетів.

Якщо представники посольства повідомлять кандидата про успішно складену співбесіду, він повинен у визначений термін надіслати на електронні адреси міжнародних відділів японських університетів, у яких бажає проходити стажування, прохання надати йому лист про згоду на зарахування (Letter of Provisional Acceptance). Претендент зможе продовжити участь у конкурсі, якщо отримає такий лист від хоча б одного японського університету до закінчення визначеного Посольством Японії терміну і надасть його представникам посольства для подальшого розгляду.

Посольство Японії в Україні передає усі документи кандидата, зібрані на попередніх етапах конкурсного відбору, у відповідний відділ MEXT, представники якого проводять додатковий скринінг цих документів, узгоджують умови стажування із відповідними університетами й ухвалюють остаточне рішення про надання стипендії. Про результати останнього етапу конкурсного відбору кандидатів інформує Посольство Японії в Україні.

Для свого стажування Тамара обрала два університети в Токіо – Nihon University і TokyoTech. Зараз вона чекає на остаточне рішення МЕХТ про те, в якому з них буде навчатися.

Дівчина – достойний кандидат на цю стипендію. Попри юний вік вона добре володіє англійською і японською мовами, є учасником кількох програм студентського обміну в університетах різних країн: проходила семестрове навчання в Лодзькому університеті (Польща) за спеціальністю «Журналістика», де вивчала культуру фільмів, моду, тренди та селебретизм у сучасних медіа, радіопрактику, радіодраму, подкастинг, мову в медіа, громадянську журналістику, аудиторний аналіз інтерсекційного фемінізму (гендерні вчення); була учасницею Міжнародної літньої школи «Міжкультурний аналіз та його застосування», організованої Потсдамським університетом прикладних наук (Німеччина).

Перейти до панелі інструментів